اخبار ویژه

  • شناسه : 27287
  • ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۰:۱۵
  • 127 بازدید
  • ارسال توسط :
راهداری لرستان از ادارات پیشرو و موفق در کشور است/۸۵ پل در استان آماده بهره‌برداری
راهداری لرستان از ادارات پیشرو و موفق در کشور است/۸۵ پل در استان آماده بهره‌برداری
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای لرستان:

راهداری لرستان از ادارات پیشرو و موفق در کشور است/۸۵ پل در استان آماده بهره‌برداری

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای لرستان گفت: احداث ۱۴۰ پل در سطح استان، در حال اجراست که تاکنون ۸۵ پروژه آن آماده بهره‌برداری شده است.

به گزارش خبرنگار خبر روز از لرستان، عباس شرفی در مراسم افتتاح و بهره‌برداری از پل شهدای دانش آموز شهرستان بروجرد که با حضور استاندار لرستان و جمعی از مدیران استان برگزار شد، اظهار داشت: ۲۰۰ کیلومتر روکش آسفالت در دست اقدام داریم که ۶۰ کیلومتر آن در یک ماه اخیر اجرا شده و طبق برنامه تا پایان شهریور ماه سال‌جاری به اتمام می‌رسد.

وی با اشاره به پل شهدای دانش‌آموز، تصریح کرد: این پل به طول ۴۰۴ متر و وزن سازه یک هزار تن با اعتباری حدود ۱۷ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان به بهره برداری می‌رسد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای لرستان خاطرنشان کرد: عملیات اجرایی این پروژه در سال ۹۲ آغاز شد و با تغییر دو کارفرما و دو پیمانکار در نهایت با دستور استاندار لرستان، اجرای آن به اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان محول گردید که عملیات اجرایی ساخت پل، اردیبهشت ماه سال ۹۸ آغاز شد و قرار بود در پایان سال گذشته به بهره‌برداری برسد اما عوامل متعددی از جمله وقوع سیل و شیوع ویروس کرونا وقفه‌هایی در اتمام این پروژه بوجود آورد که خوشبختانه امروز اجرای آن به ثمر نشسته و بهره‌برداری می‌رسد.

شرفی با اشاره پروژه‌های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در بروجرد، تصریح کرد: ٢ پروژه آسفالت با اعتباری معادل ۲۰ میلیارد تومان شامل تقاطع غیر همسطح کشتارگاه و پادگان مهندسی بروجرد و همچنین پروژه‌های سیل که خوشبختانه بین ۹۰ تا ۱۰۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند از جمله پروژه‌هایی است که توسط اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای لرستان در شهرستان بروجرد در دست احداث می باشند که امیدواریم در آینده نزدیک این پروژه‌ها را با حضور استاندار محترم در سطح استان به بهره‌برداری برسانیم.

وی افزود: در بحث ایمن‌سازی محورها و طرح‌های ابرار و جابر نزدیک به ۶۵ کیلومتر پروژه در دست احداث داریم که شهریورماه سالجاری به بهره‌برداری‌می‌رسند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای لرستان در پایان گفت: این اداره کل یکی از ادارات پرکار و پیشرو در سطح کشور است که در جریان وقوع سیل نسبت به ایمن‌سازی و ساخت پروژه‌ها بسیار موفق عمل کرد و امیدواریم با حمایت های استاندار لرستان و نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی گام‌های بزرگتری برداشته و رضایت مردم را به دست آوریم.

مهدی زکی پور

مهدی زکی پور سرپرست خبر روز در استان لرستان، بیش از ۷سال است که در عرصه مطبوعات فعالیت دارد. وی دارای سابقه فعالیت سیاسی و اجتماعی بوده و همچنین سردبیر هفته نامه های صدای لرستان و افق زاگرس نیز می باشد.

طراحی وبسایت

برچسب ها

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*