اخبار ویژه

  • شناسه : 14458
  • ۲۴ آذر ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۴
  • 668 بازدید
  • ارسال توسط :
دوشنبه و سه شنبه خوزستانی ها منتظر بارش باران باشند
دوشنبه و سه شنبه خوزستانی ها منتظر بارش باران باشند

دوشنبه و سه شنبه خوزستانی ها منتظر بارش باران باشند

اداره کل مدیریت بحران با صدور اطلاعیه ای ضمن اعلام بارش باران برای روزهای دوشنبه و سه شنبه، نسبت به آبگرفتکی معابر هشدار داد.

به گزارش خبر روز، اداره کل مدیریت بحران استان خوزستان اعلام کرد؛ با توجه به اطلاعیه شماره ۳۱ مورخ ۲۴ آذر ۹۷ اداره کل هواشناسی خوزستان در خصوص بررسی نقشه های پیش‌یابی و خروجی مدل‌های عددی هواشناسی، پیش بینی ها نشان دهنده فعالیت سامانه بارش‌زا از اواسط روز دوشنبه ۲۶ آذرتا اواخر روزسه شنبه ۲۷ آذر که ابتدا سبب افزایش ابر و بارشهای پراکنده و سپس بارشهای فراگیر همراه با رعد و برق، وزش بادهای قابل ملاحظه و تندبادهای لحظه‌ای و بارش برف در ارتفاعات استان و بارش در مناطق شمال، غرب، شرق، مرکز و به صورت نقطه ای در برخی مناطق جنوبی استان از شدت بیشتری برخوردار خواهد بود، است.

اداره کل مدیریت بحران استان خوزستان همچنین تاکید کرد: با توجه به شدت بارندگی ها، آبگرفتگی معابر و مسیلها دور از انتظار نخواهد بود. همچنین مواج بودن شمال خلیج فارس در روزهای دوشنبه و سه‌شنبه(۲۶و ۲۷ آذر۹۷) پیش بینی می شود.

در این اطلاعیه آمده است: همچنین لازم است، اعضای شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان های استان خوزستان نسبت به اتخاذ تمهیدات و انجام اقدامات لازم در این خصوص، برقراری کشیک شبانه روزی و حضور اعضای شورای هماهنگی مدیریت بحران و دستگاه های مرتبط و مورد نیاز شهرستان در محل کار، آماده باش کردن دستگاه های مرتبط، مراکز درمانی، خدماتی و اورژانس۱۱۵ و بیمارستان های شهرستان، ابلاغ به شرکت های برق برای بازدید مستمر پستها و خطوط انتقال برق، بازدید و بررسی مستمر شبکه های آبرسانی و آماده به کار کردن سیستم ها و تاسیسات دفع فاضلاب و آب های سطحی، بازدید و بررسی مستمر سیل بندها و پلها و راه ها در مناطق  شهری و روستایی اقدام کنند.

پریسا طاهری

مدیر مسئول خبر روز، کارشناس مدیریت فرهنگی و دارای سابقه ی ۷ ساله در هیئت های تحریریه بیش از ۵ خبرگزاری است. وی فعال اجتماعی محیط زیست بوده و ترجیحاً وقت فراغت خود را در خواندن کتاب های علمی و جامع شناختی صرف می‌کند. 

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*