اخبار ویژه

  • شناسه : 34934
  • ۱۲ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۶
  • 113 بازدید
  • ارسال توسط :
دستگیری ۶ حفار غیرمجاز در اندیکا
دستگیری ۶ حفار غیرمجاز در اندیکا

دستگیری ۶ حفار غیرمجاز در اندیکا

با تلاش عوامل یگان حفاظت میراث فرهنگی استان، شش حفار غیرمجاز در شهرستان اندیکا به دام افتادند.

به گزارش خبر روز، فرمانده یگان حفاظت اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خوزستان گفت:طی گزارش دریافتی مبنی بر حضور افراد مشکوک به حفاری غیرمجاز در در یکی از مناطق توابع شهرستان اندیکا، مسئول پایگاه حفاظت میراث فرهنگی شهرستان پس از اطمینان از صحت موضوع، ضمن هماهنگی با نیرو‌های پلیس نیروی انتظامی به محل مورد نظر اعزام شدند.

او افزود: به دنبال حضور عوامل انتظامی و پایگاه حفاظت در منطقه، این عوامل طی یک عملیات موفق به متلاشی کردن این باند شدند.

فرمانده یگان حفاظت اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خوزستان گفت: در این عملیات شش نفر دستگیر و یک دستگاه فلزیاب، یک قبضه اسلحه شکاری به همراه ادوات حفاری از متهمان کشف و ضبط شد.

او با بیان این‌که پس از بررسی محل، متهمان و ابزار و ادوات مکشوف به منظور سیر مراحل قانونی و تشکیل پرونده تحویل مراجع قضایی شدند، اضافه کرد: این موضوع به منظور دستگیری متهمان احتمالی دیگر درحال پیگیری است.

مکناوی خاطرنشان کرد: هم استانی‌ها می‌توانند در صورت مشاهده هرگونه تخلف در حوزه میراث‌فرهنگی، مراتب را با یگان حفاظت اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی اطلاع دهند.

طراحی وبسایت

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*