اخبار ویژه

  • شناسه : 16006
  • ۰۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۷
  • 315 بازدید
  • ارسال توسط :
دستگیری کلاهبردار سایت دیوار / دستگیری ۵ همدست
دستگیری کلاهبردار سایت دیوار / دستگیری ۵ همدست

دستگیری کلاهبردار سایت دیوار / دستگیری ۵ همدست

متهم تا کنون به ۳۰ فقره کلاهبرداری از این طریق در استان های بوشهر، خوزستان، خراسان رضوی، مرکزی و چهارمحال و بختیاری اعتراف کرده است.

به گزارش خبر روز، فرمانده انتظامی استان بوشهر گفت: یک کلاهبردار حرفه‌ای که با سوء استفاده از آگهی‌های خرید و فروش در سایت دیوار اقدام به کلاهبرداری می‌کرد در بوشهر شناسایی و دستگیر شد.

به گزارش ایسنا، سردار خلیل واعظی گفت: این شخص از سال ۹۴ به شیوه متقلبانه از افرادی که لوازم خانگی را به شکل عمده و تکی جهت فروش در سایت دیوار قرار می‌دادند کلاه‌برداری و اجناس را به شیوه منحصر به فردی از طریق وانت بارهای تلفنی که در سایت دیوار فعالیت داشته اند، تحویل گرفته و در استانی دیگر به صورت تلفنی می فروخته است.

وی با بیان اینکه متهم در هیچکدام از مراحل خرید و فروش کالا حضور فیزیکی نداشته و صرفاً با استفاده از ۱۲ خط تلفن پس از تطمیع فروشندگان، کالای آنها را خریداری و به دیگری می فروخته است اظهار کرد: این فرد تا قبل از دستگیری دو فقره سابقه کیفری داشته و به وسیله مقام قضائی و انتظامی استان‌های خوزستان، مرکزی و خراسان رضوی تحت تعقیب بوده است.

به گفته سردار واعظی پس از وصول چند فقره شکایت به پلیس آگاهی استان بوشهر شناسایی و دستگیری این کلاهبردار که از ۵ سال قبل از محل سکونت خود متواری و به صورت غیر ساکن در اکثر شهرهای کشور تردد داشته در دستور کار افسران عملیات ویژه پلیس آگاهی استان قرار گرفت.

وی بیان کرد: پس از شناسایی هویت واقعی این کلاهبردار تیم عملیاتی پلیس آگاهی استان همزمان به ۴ استانی که بیشترین محل تردد متهم بود اعزام و وی را در مرکز یکی از استان‌های همجوار شناسایی، دستگیر و به بوشهر منتقل کردند.

فرمانده انتظامی استان بوشهر همچنین از شناسایی و دستگیری ۵ نفر همدست متهم که اموال مسروقه را از وی می‌خریدند خبر داد و گفت: متهم تا کنون به ۳۰ فقره کلاهبرداری از این طریق در استان‌های بوشهر، خوزستان، خراسان رضوی، مرکزی و چهارمحال و بختیاری اعتراف کرده است.

فرمانده انتظامی استان بوشهر تصریح کرد: از فروشنده‌ای که قرار است پول به حسابش واریز کنید اسکن شناسنامه یا کارت ملی، بخواهید و برای اطمینان بیشتر می‌توانید از فروشنده بخواهید از شناسنامه یا کارت ملی خودش در کنار کالا عکس بگیرد و برای شما ارسال کند.

این مقام انتظامی با بیان اینکه بهترین روش انجام معاملات خرید حضوری و دیدن کالا از نزدیک است اظهار کرد: هنگام خریدهای اینترنتی حتماً از شخص فروشنده تلفن ثابت درخواست کنید و با آن تلفن با ایشان صحبت کنید تا از واقعی بودن شماره تماس اطمینان حاصل شود.

پریسا طاهری

مدیر مسئول خبر روز، کارشناس مدیریت فرهنگی و دارای سابقه ی ۴ ساله در هیئت های تحریریه بیش از ۳ خبرگزاری است. فعال اجتماعی محیط زیست بوده و ترجیحاً وقت فراغت خود را در خواندن کتاب های علمی صرف می‌کند. 

بیشتر بخوانید»  اگر کره شمالی به سوی آمریکا شلیک کند، جنگ به سرعت تشدید خواهد شد

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*