اخبار ویژه

  • شناسه : 19209
  • ۰۷ دی ۱۳۹۸ - ۹:۴۶
  • 215 بازدید
  • ارسال توسط :
دستگیری دو مدیر گروه تجزیه‌طلب فعال فضای مجازی در اهواز
دستگیری دو مدیر گروه تجزیه‌طلب فعال فضای مجازی در اهواز
فرمانده انتظامی استان خوزستان خبر داد:

دستگیری دو مدیر گروه تجزیه‌طلب فعال فضای مجازی در اهواز

به گزارش خبر روز، سردار حیدر عباس زاده روز جمعه با اعلام این خبر اظهار کرد: گروه های معاند تجزیه طلب برای پنجم دی ماه به بهانه چهلمین روز کشته شدگان اغتشاشات آبان ماه از طریق فضای مجازی قصد تشویش اذهان عمومی و دعوت به تجمع غیر قانونی را داشتند، لذا پلیس امنیت عمومی شهرستان […]

به گزارش خبر روز، سردار حیدر عباس زاده روز جمعه با اعلام این خبر اظهار کرد: گروه های معاند تجزیه طلب برای پنجم دی ماه به بهانه چهلمین روز کشته شدگان اغتشاشات آبان ماه از طریق فضای مجازی قصد تشویش اذهان عمومی و دعوت به تجمع غیر قانونی را داشتند، لذا پلیس امنیت عمومی شهرستان اهواز با کار اطلاعاتی یکی از مدیران گروه های تجزیه طلب فعال در فضای مجازی را شناسایی و به همراه فرد دیگری دستگیر کردند.

او گفت: ماموران پلیس امنیت عمومی با رصد دقیق اطلاعاتی مخفیگاه متهمان را شناسایی و با هماهنگی مرجع قضایی طی عملیاتی نام بردگان رادستگیر کردند.

سردار عباس زاده گفت: از مخفیگاه متهمین دو دستگاه گوشی تلفن همراه با محتوای ضد امنیتی کشف شد؛ عوامل دستگیر شده در اهواز به انجام اقدامات ضد امنیتی در فضای مجازی با تشکیل گروه”شباب العرب” در فضای مجازی علیه نظام با هدایت افرادی در داخل و خارج از کشور می پرداختند.

او افزود: اقداماتی نظیر فراخوان برای تجمع در نقاط مختلف کلانشهر اهواز در چند مرحله، گرفتن فیلم و عکس از تجمع و اغتشاشات اخیر و ارسال به فضای مجازی، فراخوان برای تحریم انتخابات پیش روی مجلس، انتشار پرچم های جعلی، فراخوان تجمع به گرانی بنزین و ارسال فیلم برای تشویش اذهان عمومی و تحریک جوانان، انتشار فیلم‌های تحریک‌آمیز با استفاده از الفاظ رکیک بر علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، وعده پرداخت ماهیانه مبالغی در قبال تشکیل گروه واتساپی به نامبردگان،  عضویت در چندین گروه فضای مجازی که همه گروه ها وابسته به معاندین بودند و توهین به مسوولان نظام از اعترافات این مدیر گروه است.

فرمانده انتظامی خوزستان در پایان با بیان اینکه تحقیقات بیشتر برای نوع وابستگی این دو فرد به گروه‌های معاند توسط کارشناسان ادامه دارد، بیان کرد: با هوشیاری نیروهای پلیس و نیز دستگاه‌های امنیتی از هرگونه اقدامی علیه امنیت و آرامش مردم با تمام وجود جلوگیری می کنیم.

پریسا طاهری

مدیر مسئول خبر روز، کارشناس مدیریت فرهنگی و دارای سابقه ی ۷ ساله در هیئت های تحریریه بیش از ۵ خبرگزاری است. وی فعال اجتماعی محیط زیست بوده و ترجیحاً وقت فراغت خود را در خواندن کتاب های علمی و جامع شناختی صرف می‌کند. 

طراحی وبسایت

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*