اخبار ویژه

  • شناسه : 6184
  • ۱۵ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۱
  • 349 بازدید
  • ارسال توسط :
درخواست اسرائیل از کاخ سفید : به خاطر ایران به کره شمالی حمله کنید!
درخواست اسرائیل از کاخ سفید : به خاطر ایران به کره شمالی حمله کنید!

درخواست اسرائیل از کاخ سفید : به خاطر ایران به کره شمالی حمله کنید!

رای الیوم نوشت: با وجود اختلافات شدید داخلی در اسرائیل، این دولت عبری به نحو چشم گیری به بحران بین کره شمالی و آمریکا نظر داشته و نگرانی عمیقی نسبت به وقوع جنگ بین این دو دولت دارد.

به گزارش خبر روز، وزیر امنیت اسرائیل، موشه یعلون، در حساب توئیتر خود در این باره نوشت:« پاسخ جامعه بین الملل به اقدامات کره شمالی بر روی رفتارهای ایران در آینده نزدیک نیز سایه می اندازد. با اینکه آزمایش موشکی کره به ما مربوط نمی شود، اما باید از پیامدهای آن بیمناک باشیم».

یک روزنامه اسرائیلی به نقل از یک مقام بلند پایه صهیونیستی در این خصوص آورده است:«مذاکرات با کره شمالی به مدت دو سال طول کشید اما به نتیجه ای نرسید، از این رو ممکن است چنین شرایطی در مورد ایران نیز تکرار شود، باید از تجربه کره شمالی درس بگیریم تا به ایران اجازه رفتار مشابهی را ندهیم.»

اسرائیلی ها نگران آن هستند که خویشتنداری آمریکا در مورد اقدامات کره شمالی و ندادن پاسخ دندان شکن به آن، حامل پیامی برای تهران باشد مبنی بر اینکه دولتی که اصرار به داشتن سلاح هسته ای دارد، باید مانند کره عمل کند، حتی اگر دولتی مثل آمری سلاح هسته ای دارد کا با آن مخالف باشد.

مسئولان اسرائیلی ضمن بیان این مطلب که رفتار کره شمالی در مورد استفاده از سلاح هسته ای می تواند الهام بخش ایران باشد، ایالات متحده را به توجه جدی تر به تشنج ایجاد شده توسط کره، و پر کردن خلأهایی که در نتیجه حضور کمرنگ آمریکا در خاورمیانه بوجود آمده است فراخواندند.

پریسا طاهری

مدیر مسئول خبر روز، کارشناس مدیریت فرهنگی و دارای سابقه ی ۷ ساله در هیئت های تحریریه بیش از ۵ خبرگزاری است. وی فعال اجتماعی محیط زیست بوده و ترجیحاً وقت فراغت خود را در خواندن کتاب های علمی و جامع شناختی صرف می‌کند. 

طراحی وبسایت

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*