اخبار ویژه

خویشتنداری ،و تنگ نظری
خویشتنداری ،و تنگ نظری

خویشتنداری ،و تنگ نظری

بهترین جوانان و نخبگان آبادان به لحاظ شایستگی، سلامت و اعتقاد برای دفاع از کشور جان خود را نثار کردند که وظیفه ما ادامه این مسیر است

خبر روز / یادداشتی از آیات فاطمی اصل ؛باید به یاد داشته باشیم که نقد دلسوزانه و نه از سر کین به نوبه خود می تواند کارساز و راهگشا باشد ولی نوعی به هم ریختگی و عصبانیت در نوشته منفعت طلبان موج می زد که دلایل آن نیز جای بحث دارد تا جایی که بی مقدمه شروع به تخریب اشخاص دلسوز شهر پرداخته اند و نظرات افراد توانمند را به باد تمسخر گرفته اند و حتی بدون دلیل رزومه و توانایی های خالصانه نادیده گرفته اند و البته این ادبیات نه جایگاه تخصص را لکه دار می کند و نه وجاهت افراد را در بین مردم .

 

 

به لحاظ علمی، جرم پاسخ یک شخصیت به یک موقعیت است که نباید این موقعیت ها را ایجاد کرد و نباید شخصیت ها به سمت و سویی هدایت شوند که دست به کارهای خلاف شان انسانی بزنند.

 

 

وقتی در جامعه فرهنگ نقد تقویت نشود و افراد نتوانند قدرت و مشکلات و ضعف ها را بدون ترس از پرداختن هزینه های سنگین آن نقد کنند، در نتیجه به تخریب رو می آورند. در نتیجه باید فرهنگ، رسانه ها، و تعلیم و تربیت را در جهت بهبود روحیه نقد پذیری و قبول مسوولیت در مقابل اعمال و گفتار و رفتار خود به کار بگیریم.

 

 

اساسا وقتی انتقاد، هزینه های سنگین دربرداشته باشد، شهروندانی که به طور طبیعی می خواهند زندگی کنند و درآمدی داشته باشند، ‌نقاب تزویر بر چهره می زنند تا خود را حفظ کنند و برای رشد و ارتقا به تخریب و بدگویی و به اصطلاح زیرآب زنی متوسل می شوند.

 

 

اگر به دنبال یک جامعه اسلامی مطلوب هستیم باید از فرهنگ گذشت، ایثار، برادری و برابری حراست کنیم.

 

 

بهترین جوانان و نخبگان آبادان به لحاظ شایستگی، سلامت و اعتقاد برای دفاع از کشور جان خود را نثار کردند که وظیفه ما ادامه این مسیر است.

 

 

در جاهایی دیگر اشاره کرده اند که افراد توانمند در زمینه های متعددی نظر میدهند و در همه امور کارشناسند و در هر زمینه ای اظهار نظر میکنند که یادآوری این نکته ضروری است که اظهار نظر اگر بر پایه استدلال و بینش قوی باشد آن برای کسی که سابقه خلاقیت و اجرایی کاملا مشخص و قابل دفاعی دارند دور از ذهن و غیرمنطقی نخواهد بود و گویا ما عادت کرده ایم که مسئولان و موکلان ما همواره چراغ خاموش و عصا به دست حرکت کنند تا کس یا کسانی رنجیده خاطر نشوند.

 

 

کلام آخر اینکه باید بپذیریم که شهرستان آبادان در مقطع کنونی مظلوم واقع شده است و بیش از هر چیز دیگر نیازمند مدیران عملیاتی و مطالبه گران دلسوز با روحیه جهادی است به جای تخریب و به حاشیه بردن افراد توانمند که از جنس مردم هستند آنها را بیش از پیش حمایت کنیم تا جامعه ما و شهرستانمان بیش از این به عقب برنگردد.

علیرضا شناوی

خبرنگار اختصاصی خبر روز در شهرستان دشت آزادگان و هویزه بوده، فارغ التحصیل کارشناسی رشته حقوق، عضو کمیته خبرنگاران و امور رسانه قرارگاه فرهنگی دشت آزادگان، عضو شورای نویسندگی نشریه و هفته نامه رضوان خوزستان، سابقه فعالیت در بیش از ۳ خبرگزاری استان خوزستان را دارد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*