اخبار ویژه

  • شناسه : 5617
  • ۲۷ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۹:۴۷
  • 384 بازدید
  • ارسال توسط :
خطیب جمعه شادگان: شهید رجایی و باهنر خادمان حقیقی انقلاب بودند
خطیب جمعه شادگان: شهید رجایی و باهنر خادمان حقیقی انقلاب بودند

خطیب جمعه شادگان: شهید رجایی و باهنر خادمان حقیقی انقلاب بودند

خطیب جمعه شادگان خلوص نیت، تعهد و تقوا را از مهمترین ویژگیهای شهید رجایی و باهنر برشمرد و گفت: این دو شهید والا مقام ولایتمدار، ساده زیست، مردمدار و با تقوا بودند و این ویژگیها باید سرلوحه کار تمام مسئولان نظام جمهوری اسلامی باشد.

خبر روز/ ناصر حکیمی– خطیب جمعه شادگان با بیان اینکه دولت شهیدان رجایی و با هنر نقطه عطف تاریخ انقلاب است، گفت: شهید رجایی و باهنر خادمان حقیقی انقلاب بودند.

حجت‌الاسلام و المسلمین سید مجید شرفی در خطبه‌های آیین عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته شادگان، پس از توصیه خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی شهادت نهمین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت حضرت امام محمد تقی (ع) جواد الائمه را تسلیت گفت و اظهارکرد: کرم و بخشش حضرت امام جواد (ع) بهترین الگو برای مومنان است تا بتوانند در مسیر روشن حق و سعادت قرار بگیرند.

وی در ادامه به سالروز ازدواج حضرت علی(ع) و فاطمه (س) اشاره کرد و افزود: این ازدواج الگویی از اصل ساده‌زیستی، جایگاه مشورت در کانون خانواده، حیا، عفاف و حجاب، تقسیم کار، محبت و تکریم و تربیت فرزندان است.

خطیب جمعه شادگان همچنین با اشاره به‌ ازدواج حضرت علی(ع) و حضرت فاطمه(س) بیان کرد: الگوگیری از رفتار و زندگی ائمه معصوم(ع) در زندگی می‌تواند شرایط اجتماعی خانواده‌ها را بهبود بخشد.

وی در بخش دیگری از خطبه های خود با اشاره به روز بزرگداشت علامه امینی گفت: خدمت علامه امینی به ولایت و اسلام ناب، خدمتی بی‌بدیل است.

حجت الاسلام شرفی، علامه امینی با تالیف کتاب الغدیر سنت نبوی را احیا کرد و ادامه داد: علامه امینی با تالیف این کتاب جلوه های شوکت و عظمت امت اسلامی را در خاطره ها زنده کرد.

وی در ادامه خطبه های خود همچنین به سالروز آتش سوزی مسجد الاقصی در سال ۱۹۶۹ میلادی توسط صهیونیست ها و روز جهانی مسجد اشاره و تصریح کرد: مساجد مظهر وحدت مسلمانان هستند و به همین جهت صهیونیست ها با آتش زدن مسجد الاقصی به دنبال ایجاد خلل در وحدت اسلامی بودند.

خطیب جمعه شادگان تاکید کرد: صهیونیست ها که خبیث ترین دشمنان مسلمانان هستند با آتش زدن مسجد الاقصی خصومت خود نسبت به مسلمانان را نشان دادند.

وی در فراز دیگری از خطبه های خود با گرامیداشت ۳۰ مرداد روز جهانی مسجد گفت: متولیان مساجد سربازان جبهه فرهنگ هستند و باید تلاش کنند که شاهد حضور بیش از پیش همه گروه ها به ویژه جوانان و مسئولان در مساجد باشیم.

خطیب جمعه شادگان مسجد را پایگاه فرهنگی در جامعه خواند و اضافه کرد: اگر بخواهیم فرهنگ دینی در جامعه گسترش پیدا کند، باید از مسجد آغاز کنیم.

وی با اشاره به نقش و جایگاه مساجد در دین مبین اسلام هم گفت: با وجود اهمیتی که مساجد در جامعه اسلامی دارند، همه مسئولان باید درباره این مراکز مذهبی و فرهنگی احساس مسئولیت کنند.

حجت الاسلام شرفی در بخش پایانی خطبه های خود به هفته دولت اشاره کرد و افزود: دولتمردان و خدمتگذاران باید با تاسی از شهدای هفته دولت بتوانند وظایف خود را به نحو احسن انجام دهند.

وی به ویژگی های دولتمردان شهید رجایی و باهنر اشاره کرد و گفت: شهید رجایی و باهنر دو شهیدی بودند که از ویژگی های مثبت مشترکی برخوردار بودند که اگر دولتمردان این ویژگی ها را رعایت کنند بسیاری از مشکلات کشور برطرف می شود.

وی همچنین با اشاره به عوامل موثر در مقبولیت دولتمردان بین مردم تصریح کرد: اگر مدیران و مسئولان تلاش کنند که راه بزرگ مردانی همچون شهید رجایی و باهنر را ادامه دهند مانند آن بزرگان در قلب مردم جای می‌گیرند.

حجت الاسلام شرفی، هفته دولت فرصت خوبی است تا خدمات صورت گرفته دولت برای مردم بازگو شود و همچنین مطالبات بیان شود تا بتوان بر موفقیتهای نظام افزود.

پریسا طاهری

مدیر مسئول خبر روز، کارشناس مدیریت فرهنگی و دارای سابقه ی ۷ ساله در هیئت های تحریریه بیش از ۵ خبرگزاری است. وی فعال اجتماعی محیط زیست بوده و ترجیحاً وقت فراغت خود را در خواندن کتاب های علمی و جامع شناختی صرف می‌کند. 

طراحی وبسایت

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*