اخبار ویژه

  • شناسه : 3337
  • ۱۶ خرداد ۱۳۹۶ - ۲۰:۲۰
  • 624 بازدید
  • ارسال توسط :
حق خوزستان در کابینه دولت دوازدهم لحاظ شود / اکثر متولدین دهه ۶۰ افسرده و بیکار هستند
حق خوزستان در کابینه دولت دوازدهم لحاظ شود / اکثر متولدین دهه ۶۰ افسرده و بیکار هستند

حق خوزستان در کابینه دولت دوازدهم لحاظ شود / اکثر متولدین دهه ۶۰ افسرده و بیکار هستند

نماینده مردم ایذه و باغملک در مجلس با بیان اینکه اکثر متولدین دهه ۶۰ به مرز ۴۰ سالگی رسیده‌اند و اکثراً بیکار ،افسرده، فقیر هستند، تصریح کرد: متولدین دهه ۷۰ نیز به چنین سرنوشتی گرفتار شده‌اند.

به گزارش خبر روز به نقل از خانه ملت، هدایت‌الله خادمی در نشست علنی امروز (سه شنبه، ۱۶ خرداد ماه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود، گفت: با سلام و صلوات به روح ملکوتی حضرت امام (ره) معمار کبیر انقلاب اسلامی و همچنین عرض ادب به محضر مقام معظم رهبری و درود بر سرداران بزرگ مشروطه از جمله سردار اسعد بختیاری، بی‌بی مریم بختیاری، ستارخان، باقرخان و درود بر شهید بزرگوار علیمردان خان بختیاری، شیر بختیاری که  استعمار انگلیس را به زانو درآورد.

 نماینده مردم  ایذه و باغملک در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: درود بر مردم شریف خوزستان، سرزمین ثروت، ریزگردها، تالاب‌های خشک شده، سد گتوند و درود بر مردم شجاع  و با فرهنگ شهرستان های ایذه و باغملک که مورد بی عدالتی قرار گرفته اند.

 وی ادامه داد: نه فقط دولت‌ها، ایذه و باغملک را نادیده گرفتند، بلکه نهادهای انقلابی، ستاد اجرایی فرمان حضرت  امام (ره)، بنیاد مستضعفان و بنیاد شهید  نیز که در اکثر مناطق کمک هایی کرده اند، هیچ توجهی به این دو شهرستان نکرده‌اند و بخشی‌نگری کرده‌اند.

وی خطاب به روحانی خاطرنشان کرد: ضمن تبریک به مناسبت انتخاب مجدد شما و آرزوی موفقیت برای حضرتعالی و تبریک به همه نمایندگان مردم در انتخابات پنجمین دوره شورای شهر و روستا در سراسر کشور، سال هاست که مردم ایذه و باغملک در رنج بی‌آبی و تشنگی به سر می برند وهم‌اکنون بخش های از جمله دهدز، مراغا، صیدون و میداود در قطعی آب به سر می‌برند و در این رابطه خوشبختانه، دکتر نوبخت معاون ریاست جمهوری با توجه  سفری به منطقه داشته و قول شروع پروژه انتقال آب را داده است.

وی ادامه داد: ضمن تشکر ویژه از ایشان، وزیر نیرو، معاونین و جناب آقای مهندس شمسایی، قرار بود قبل از انتخابات ریاست جمهوری این پروژه کلنگ‌زنی شود بنابراین خواهشمندم هر چه سریع‌تر این پروژه اجرایی شود.

 خادمی افزود: متأسفانه طرح ۵۵۰ هزارهکتاری مقام معظم رهبری هم در ایذه و باغملک انجام نشده است و با توجه به داشتن بهترین خاک، فرصت های کشاورزی در این منطقه و عدم انجام این کار نشان از بی‌تدبیری وزارت جهاد کشاورزی و نیرو دارد.

 وی ادامه داد: بنابراین تقاضا دارم وزارت جهاد کشاورزی هر چه سریع تر این پروژه را اجرایی کند تا بیش از این به مردم شمال شرق خوزستان ظلم نشود و همچنین دستور فرمایید وزارت راه و شهرسازی محورهای ارتباطی هفتگل ، باغملک ، ایذه ودهدز – لردگان را که سالیانه  بیش از ۲۰۰ نفر کشته و  زخمی می‌دهد به اتمام برساند.

خادمی افزود: ۲ سال است که یک جنگ مسلحانه و درگیری طایفه‌ای در چند روستای شهرستان باغملک به وجود آمده است و این در حالی که  این موضوعات ۲۰ کشته ، ده‌ها زخمی و صدها آواره داده است، بنابراین لطفا دستور فرمایید که این مشکلات برطرف شود.

 وی ادامه داد: آثار باستانی و میراث فرهنگی ۱۰ هزار ساله ایذه و باغملک در حال نابودی هستند و متاسفانه سازمان میراث فرهنگی و گردشگری در خواب تشریف می برند.

وی خطاب به روحانی خاطرنشان کرد: مردم شهرستان های ایذه و  باغملک  و بختیاری نشین بیش از ۷۰ درصد به شما رأی داده اند، شاید خودتان هم تعجب کنید که چطور به مردمی که هیچ توجهی نداشته اید، بالاترین رأی را گرفته اید و اگر فکر نمی کنید  این مردم مطالبه‌گر نیستند و باز هم نیازی به ارائه خدمات به این مناطق نیستید، لطفاً نشان دهید که پاسخ اعتماد، نیکی است و نه فراموشی و تحریم آنها  مانند چهار سال گذشته.

وی خطاب به روحانی تصریح کرد: حق خوزستان را در کابینه‌تان لحاظ فرمایید و البته خوزستانی کاردان و شایسته؛ مردم عزیز ایران، هدف حضرت امام (ره) ،مقام معظم رهبری  و مردم از انقلاب ۵۷ استقلال، آزادی، توسعه متوازن و خودکفایی و رفع تبعیض، فقر و فساد و حذف مدیران فاسد اقتصادی بوده و هست، ولی متأسفانه آنچه که دولت‌ها ظرف ۲۸ سال گذشته پس از جنگ کرده اند، چنین وضعیتی را به وجود آورده است؛ تبعیض، بی عدالتی، فقر، فساد، دزدی، اختلاس مسئولان، فاصله شدید طبقاتی، مواد مخدر، قاچاق از مبادی رسمی و غیر رسمی، بیکاری  و افسردگی جوانان تحصیل کرده در بالاترین سطح و ما  ۱۱ میلیون نفر حاشیه‌نشین داریم.

خادمی افزود: ۶۵ درصد منابع آب‌های زیرزمینی را از دست داده و زمین در حال نشست است و فرزندان مسئولان رده بالای کشور حاضر به زندگی و تحصیل در مملکتی که پدرانشان مدیریتش  کردند، نیستند و با ثروت‌های بادآورده رانتی پدرانشان در خارج از کشور هستند و یا در حال رفت و آمد و اخذ اقامت و پاسپورت غربی هستند.

 وی ادامه داد: هیچ پیمانکار و فعال اقتصادی نمی تواند  صاحب بر پروژه ای شود، مگر اینکه رشوه بدهد و نمی تواند طلب خود را از وزارتخانه ای وصول کند، مگر رشوه دهد.

 خادمی تصریح کرد: در بخش خودکفایی حتی، بیل ، کلنگ و پارچه ،آدامس ،کیف و کفش را نیز وارد می کنیم و اکثر متولدین دهه ۶۰ به مرز ۴۰ سالگی رسیده اند و اکثراً بیکار ،افسرده، فقیر هستند.

 وی ادامه داد: همچنین متولدین دهه ۷۰ نیز به چنین سرنوشتی گرفتار شده اند بنابراین  با چنین مدیریتی، جمعیت کشور ظرف چند سال آینده به ۴۰ میلیون نفر کاهش خواهد یافت.

  خادمی افزود: ملت شریف ایران؛ مقصر همه این معضلات نه آمریکاست، نه غرب ، نه تحریم ،نه کمبود تکنولوژی و فناوری، بلکه مقصر اصلی خودمان هستیم و مشکل داخلی است و آن را در خارج جستجو نکنیم و مقصر اصلی مدیران بی تخصص ،ناکارآمد و آلوده به فساد اقتصادی که همه دولت های ۲۸سال گذشته پس از جنگ را مدیریت کردند هستند و فساد اقتصادی مانند موریانه به تار و پود این کشور زده است و توان رهایی  از این وضعیت  هم نیست، چون همه گرفتاریم و به فرمایش مقام معظم رهبری “با دستمال کثیف نمی شود آینه ای را تمیز کرد.

وی ادامه داد: باختری‌ها چه کردند؟ چطور ایران را ترک کردند؟ چرا برگشت داده نمی‌شوند؟ احکام کرسنت چه شد و هنوز زمان کافی برای تعیین تکلیف و اجرای احکام کرسنت به وجود نیامده است؟ افتضاح جدید  قرارداد گاز ایران به ترکیه نشان از همه کم کاری‌ها ، بی توجهی، بی تدبیری‌ها و در نظر نگرفتن منافع ملی حکایت می‌کند و بی‌ارتباط با کرسنت نمی‌تواند باشد و منافع ترکیه و امارات و هر کشور دیگری در آینده که خواستار گاز ایران باشد، لحاظ گردیده و نه ایران.

 وی ادامه داد: ملت ایران؛ تنها راه خروج از این وضعیت، شایسته‌سالاری است و مطالبه‌گری و اجرای فرمایشات مقام معظم رهبری و اعمال قانون عادلانه برای همه مسئولان توسط قوه قضائیه است.

 خادمی افزود: مردم عزیز؛ از من خادمی به عنوان نماینده شما در مجلس شورای اسلامی هم چندان امیدی نداشته باشید؛ من هم یا وکیل الدوله هستم یا دنبال منافع خودم و یا حداکثر به دنبال گروه بازی های تنگ‌نظرانه ضدتوسعه ،ضد شایسته سالاری  هستم و قرار  بود ناظر بر عملکرد و اجرایی قانون  توسط دولت و دولتمردان باشم و دولت را بر روی ریل توسعه  قرار دهم.

امیر حیدری

سردبیر خبر روز، مدیر فروش و تبلیغات شرکت رایسام، دارای سابقه ۱۴ ساله در برنامه نویسی وب، مشاوره در تبلیغات اینترنتی و فروش است. مدت ۷ سال است که در وبسایت های خبری با موضوعات تکنولوژی قلم می‌زند.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*