اخبار ویژه

  • شناسه : 10643
  • ۲۶ اسفند ۱۳۹۶ - ۹:۰۳
  • 383 بازدید
  • ارسال توسط :
حباب سکه به ۱۳۳ هزار تومان رسید
حباب سکه به ۱۳۳ هزار تومان رسید

حباب سکه به ۱۳۳ هزار تومان رسید

خبر روز/ براساس دلارِ ۴۸۵۰ تومانی و اونس ۱۳۱۶ دلاری در روز گذشته، تفاوت ارزش ذاتی و بازاری قیمت سکه طرح جدید به ۱۳۳ هزار تومان، نیم سکه ۲۹ هزار تومان، ربع سکه ۱۰۶ هزار و ۵۰۰ تومان و سکه گرمی ۱۳۶ هزار و ۳۰۰ تومان است. وقتی مابه‌التفاوت ارزش بازار و ارزش ذاتی سکه […]

خبر روز/ براساس دلارِ ۴۸۵۰ تومانی و اونس ۱۳۱۶ دلاری در روز گذشته، تفاوت ارزش ذاتی و بازاری قیمت سکه طرح جدید به ۱۳۳ هزار تومان، نیم سکه ۲۹ هزار تومان، ربع سکه ۱۰۶ هزار و ۵۰۰ تومان و سکه گرمی ۱۳۶ هزار و ۳۰۰ تومان است.

وقتی مابه‌التفاوت ارزش بازار و ارزش ذاتی سکه به بیش از ۲۰۰ هزار تومان و رسید، بانک مرکزی فروش سکه در بانک کارگشایی را آغاز کرد.

با گذشت چند هفته از این عرضه‌ها، حباب سکه به کمتر از ۳۰ هزار تومان رسید. بعد از آن بود که بانک مرکزی پیش فروش سکه را هم آغاز کرد.

اما پیش فروش سکه با شرایطی که تعیین شده بود، به هیچ وجه مورد استقبال مردم قرار نگرفت و به همین دلیل بانک مرکزی در بسته سرمایه‌گذاری خود، شرایط پیش فروش را اصلاح کرد و همین مساله موجب افزایش ثبت‌نام‌ها شد، ولی بانک مرکزی به یکباره تصمیم به توقف عرضه سکه در بانک کارگشایی گرفت و این بهای سکه را در یک روز ۴۰ هزار تومان افزایش داد. نتیجه این واکنش بازار، اصلاح تصمیم قبلی و اعلام ادامه روند حراج اما با کاهش تعداد روزهای معامله را در پی داشت.

با این وجود، قیمت سکه مجددا از ارزش ذاتی خود فاصله گرفته است، تا جایی که هم‌اکنون تفاوت ارزش ذاتی و بازاری قیمت سکه طرح جدید به ۱۳۳ هزار تومان، طرح قدیم به ۹۹ هزار تومان، نیم سکه ۲۹ هزار تومان، ربع سکه ۱۰۶ هزار و ۵۰۰ تومان و سکه گرمی ۱۳۶ هزار و ۳۰۰ تومان رسیده است.

محاسبه ارزش ذاتی سکه بر مبنای قیمت‌های روز گذشته بازار که دلار ۴۸۵۰ تومان و اونس ۱۳۱۶ دلار بود، محاسبه شده است.

جدول قیمت های بازار سکه در قسمت تصویر خبر قابل مشاهده است.

پریسا طاهری

مدیر مسئول خبر روز، کارشناس مدیریت فرهنگی و دارای سابقه ی ۶ ساله در هیئت های تحریریه بیش از ۴ خبرگزاری است. فعال اجتماعی محیط زیست بوده و ترجیحاً وقت فراغت خود را در خواندن کتاب های علمی صرف می‌کند. 

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*