اخبار ویژه

  • شناسه : 3751
  • ۲۷ خرداد ۱۳۹۶ - ۲۳:۳۳
  • 669 بازدید
  • ارسال توسط :
جنون داعش درموصل
جنون داعش درموصل

جنون داعش درموصل

خبر روز / نماینده کمیساریای عالی سازمان ملل برای پناهندگان در عراق گفت که بیش از ۱۰۰ هزار غیرنظامی همچنان در موصل گیر افتاده و داعش از آنها به عنوان سپر انسانی استفاده می‌کند. نیروهای عراقی از حدود هشت ماه پیش عملیاتی را برای بیرون راندن داعش از موصل آغاز کرده‌اند. هم‌اکنون بیشتر بخش‌های موصل […]

خبر روز / نماینده کمیساریای عالی سازمان ملل برای پناهندگان در عراق گفت که بیش از ۱۰۰ هزار غیرنظامی همچنان در موصل گیر افتاده و داعش از آنها به عنوان سپر انسانی استفاده می‌کند.

نیروهای عراقی از حدود هشت ماه پیش عملیاتی را برای بیرون راندن داعش از موصل آغاز کرده‌اند. هم‌اکنون بیشتر بخش‌های موصل در اختیار نیروهای عراقی است و نیروهای داعش در بخش کوچکی از محلات قدیمی شهر حضور دارند. به گزارش رویترز، «برونو گیدو» کمیساریای عالی سازمان ملل درباره گیر افتادن بیش از ۱۰۰ هزار غیرنظامی در موصل در چنگ تروریست‌های داعش هشدار داده است.

از همین رو نیروها ی عراقی انتخاب بسیار سختی را پیش رو دارند تا جان انسان های بی گناه را در نظر بگیرند یا مبارزه با داعش را؛با این حال، این نگرانی وجود دارد که با حضور نیروهای زمینی عراقی در مناطق قدیمی موصل، داعش دست به کشتار دسته جمعی غیرنظامیان بزند و تمام افرادی را که برای سپر انسانی گرد خود جمع کرده از دم تیغ بگذراند.

تک‌تیراندازهای داعش غیرنظامیانی را که سعی می‌کنند از مناطق تحت کنترل آنها فرار کنند نیزهدف می‌گیرند.برآورد می‌شود که در جریان نبرد موصل بیش از ۸۰۰ هزار نفر آواره شده‌اند که تاکنون حدود یک چهارم آنها به خانه‌هایشان در مناطق خارج شده از تصرف داعش بازگشته‌اند. آوارگان موصل در ۱۳ اردوگاه سازمان ملل و همچنین در خانه‌های دیگران زندگی می‌کنند.

امیر حیدری

سردبیر خبر روز، مدیر فروش و تبلیغات شرکت رایسام، دارای سابقه ۱۴ ساله در برنامه نویسی وب، مشاوره در تبلیغات اینترنتی و فروش است. مدت ۷ سال است که در وبسایت های خبری با موضوعات تکنولوژی قلم می‌زند.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*