اخبار ویژه

  • شناسه : 27632
  • ۱۵ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۳۷
  • 75 بازدید
  • ارسال توسط :
جمعیت روستایی استان لرستان به ۳۵ درصد رسید
جمعیت روستایی استان لرستان به ۳۵ درصد رسید

جمعیت روستایی استان لرستان به ۳۵ درصد رسید

مدیرکل امور روستایی استانداری لرستان با بیان اینکه این استان دارای ۳۵ درصد جمعیت روستایی است، گفت: سند توسعه کوهدشت تدوین شده‌است.

جواد آذربختی در دومین جلسه هماهنگی، پیشگیری و مقابله با آتش‌سوزی در این شهرستان که در سالن آمفی‌تئاتر اداره ارشاد کوهدشت برگزار شد، اظهار داشت: شورای مشورتی بخشداران در لرستان تشکیل‌شده و مهرماه سال گذشته اولین همایش حضور بخشداران این استان در استانداری تشکیل شد. وی افزود: ما مصوب کرده‌ایم که دهیاران لرستان می‌توانند تا سقف ۵۰۰ هزار تومان حداقل امکانات اطفای حریق را از ذی‌حساب دهیاری‌ها هزینه کنند. مدیرکل امور روستایی استانداری لرستان عنوان کرد: مواد اولیه بزرگ‌ترین کارخانه پتروشیمی این استان از جنوب کشور وارد و ارزش‌افزوده آن نیز به همان جا منتقل می‌شود و کالای تولیدشده آن در لرستان مصرف ندارد. وی بیان کرد: ۱۳۰ میلیارد ارزش‌افزوده استان مرکزی در سال ۹۷ با حدود ۹۰۰ روستا بوده، اما ارزش‌افزوده ما با ۲ هزار و ۹۸۵ در لرستان ۳۳ میلیارد تومان بوده‌است. آزادبختی تعداد روستا‌های بالای ۲۰ خانوار لرستان را هزار و ۵۶۹ روستا دانست و بیان کرد: این استان دارای ۲ هزار و ۹۸۵ روستای دارای سکنه است، ۲۷۶ روستا در شهرستان کوهدشت وجود دارد. مدیرکل امور روستایی استانداری لرستان خاطرنشان کرد: تعداد جمعیت ساکن در روستا‌های لرستان ۶۱۱ هزار نفر است و از این تعداد ۶۴ هزار نفر در روستا‌های کوهدشت سکونت دارند. وی تصریح کرد: تعداد خانوار‌های روستایی لرستان ۱۷۰ هزار و ۱۸۰ نفر است که جمعیت ساکن روستایی شهرستان کوهدشت ۳۸ درصد است. مدیرکل امور روستایی استانداری لرستان خاطرنشان کرد: استان لرستان دارای ۳۵ درصد جمعیت روستایی بوده، اما این آمار در سرشماری سال ۱۳۴۵، ۷۵ درصد بوده‌است. آزادبختی اظهار داشت: طول راه‌های شهرستان کوهدشت ۷۵۰ کیلومتر است و عدم برخورداری جمعیت لرستان از راه روستایی ۱۱ درصد و نسبت برخورداری آن ۸۹ درصد است. وی با بیان اینکه کوهدشت جزو محروم‌ترین شهرستان‌های کشور است، افزود: سند توسعه این شهرستان تدوین‌شده و وزیر کشور نیز پیگیر توسعه ۳۱ شهرستان محروم کشور است.

مهدی زکی پور

مهدی زکی پور سرپرست خبر روز در استان لرستان، بیش از ۷سال است که در عرصه مطبوعات فعالیت دارد. وی دارای سابقه فعالیت سیاسی و اجتماعی بوده و همچنین سردبیر هفته نامه های صدای لرستان و افق زاگرس نیز می باشد.

طراحی وبسایت

برچسب ها

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*