اخبار ویژه

  • شناسه : 16095
  • ۱۶ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۳
  • 238 بازدید
  • ارسال توسط :
جزئیات سقوط زوج کوهنورد از ارتفاعات کینو / جان باختن یکی از کوهنوردان
جزئیات سقوط زوج کوهنورد از ارتفاعات کینو / جان باختن یکی از کوهنوردان

جزئیات سقوط زوج کوهنورد از ارتفاعات کینو / جان باختن یکی از کوهنوردان

به گزارش خبر روز؛ رئیس جمعیت هلال احمر اندیکا از سقوط یک زوج کوهنورد دزفولی از ارتفاعات کینو در محدوده بازفت چهار محال و بختیاری خبر داد. ایمان نوروزی اظهار کرد: ساعت ۷:۰۰ امروز (پنجشنبه ۱۶ خردادماه) دو کوهنورد دزفولی که در منطقه لبد بازفت در استان چهارمحال و بختیاری در حال صعود به ارتفاعات […]

به گزارش خبر روز؛ رئیس جمعیت هلال احمر اندیکا از سقوط یک زوج کوهنورد دزفولی از ارتفاعات کینو در محدوده بازفت چهار محال و بختیاری خبر داد.
ایمان نوروزی اظهار کرد: ساعت ۷:۰۰ امروز (پنجشنبه ۱۶ خردادماه) دو کوهنورد دزفولی که در منطقه لبد بازفت در استان چهارمحال و بختیاری در حال صعود به ارتفاعات کینو بودند، سقوط کردند.
وی افزود: متأسفانه در این حادثه یکی از کوهنوردان که بر اثر سقوط از ارتفاع بیش از ۵۰۰متری، دچار جراحت و شکستگی از ناحیه لگن، پاها، دست‌ها و ضربه شدید در سینه شده بود، جان باخت و کوهنورد دوم مصدوم شد.
نوروزی ادامه داد: نیروهای امدادی هلال احمر اندیکا که به طور مجزا با یک گروه کوهنوردی همکاری می‌کنند‌، بامداد امروز در مسیر صعود به این دو کوهنورد برخورد کرده و پس از تثبیت، کمک‌های اولیه را ارائه کردند.
وی بیان کرد: تیم دوم امداد و نجات هلال احمر اندیکا نیز پس از اعلام مرکز کنترل و هماهنگی عملیات خوزستان، با تجهیزات فنی به محل اعزام شد و پس از پنج ساعت پیاده‌روی به محل حادثه رسید.
رئیس جمعیت هلال احمر اندیکا با بیان اینکه صعود این دو کوهنورد دزفولی بدون اطلاع قبلی و هماهنگ نشده انجام شده بود، گفت: هم‌اکنون نیروهای امدادی هلال احمر اندیکا در حال انتقال مصدوم این حادثه به دامنه کوه کینو هستند. آمبولانس جمعیت نیز برای انتقال وی به مرکز درمانی در دامنه کوه مستقر است.
وی با اشاره به دلیل عدم امدادرسانی با بالگرد، عنوان کرد: پرواز بالگرد هلال احمر به دلیل شرایط نامناسب در ارتفاعات کینو و نبود مکان برای نشستن انجام نشد. 

پریسا طاهری

مدیر مسئول خبر روز، کارشناس مدیریت فرهنگی و دارای سابقه ی ۷ ساله در هیئت های تحریریه بیش از ۵ خبرگزاری است. وی فعال اجتماعی محیط زیست بوده و ترجیحاً وقت فراغت خود را در خواندن کتاب های علمی و جامع شناختی صرف می‌کند. 

طراحی وبسایت

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*