اخبار ویژه

  • شناسه : 24659
  • ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۳
  • 124 بازدید
  • ارسال توسط :
ثبت ملی ۵ اثر غیرمنقول فرهنگی تاریخی لرستان
ثبت ملی ۵ اثر غیرمنقول فرهنگی تاریخی لرستان
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان خبر داد:

ثبت ملی ۵ اثر غیرمنقول فرهنگی تاریخی لرستان

به گزارش خبر روز؛ مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی لرستان گفت: دکتر مونسان در نامه‌های جداگانه مراتب ثبت ملی ۵ اثر فرهنگی، تاریخی را به استاندار ابلاغ کرد. سید امین قاسمی امروز سیزدهم اردیبهشت‌ماه در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: به‌منظور حفاظت از آثار فرهنگی تاریخی لرستان و به پیشنهاد این اداره‌کل و موافقت دفتر […]

به گزارش خبر روز؛ مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی لرستان گفت: دکتر مونسان در نامه‌های جداگانه مراتب ثبت ملی ۵ اثر فرهنگی، تاریخی را به استاندار ابلاغ کرد.

سید امین قاسمی امروز سیزدهم اردیبهشت‌ماه در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: به‌منظور حفاظت از آثار فرهنگی تاریخی لرستان و به پیشنهاد این اداره‌کل و موافقت دفتر ثبت وزارت میراث فرهنگی ۵ اثر استان در فهرست آثار غیرمنقول فرهنگی تاریخی ثبت ملی شدند.

وی تصریح کرد: اثر فرهنگی تاریخی حمام روستای قشلاق، پل قلعه کرم، خانه روناسی، خانه قاضی‌زاده و خانه رِئیسی در شهرستان بروجرد با شماره‌های جداگانه در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیدند.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع لرستان با بیان اینکه با ثبت این آثار تعداد کل آثار غیرمنقول فرهنگی لرستان به ۲ هزار و ۴۱۳ می‌رسد افزود: پرونده ۴۰۰ اثر غیرمنقول فرهنگی، تاریخی استان نیز جهت بررسی و ثبت ملی به دفتر ثبت وزارت میراث فرهنگی ارسال شده است.

طراحی وبسایت

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*