اخبار ویژه

  • شناسه : 29742
  • ۰۹ تیر ۱۳۹۹ - ۹:۱۳
  • 23 بازدید
  • ارسال توسط :
توسعه معادن در ۷۵ درصد شهرستان‌های کم‌برخوردار توسط دولت
توسعه معادن در ۷۵ درصد شهرستان‌های کم‌برخوردار توسط دولت
به مناسبت روز صنعت و معدن اعلام شد؛

توسعه معادن در ۷۵ درصد شهرستان‌های کم‌برخوردار توسط دولت

معاون وزیر صنعت، معدن وتجارت گفت: سازمان ایمیدرو تاکنون از ۱۰۸ شهرستان کم‌برخوردار در ۸۲ شهرستان اقدام به سرمایه‌گذاری کرده که سهم ۷۵.۹ درصدی را نشان می‌دهد. به گزارش خبر روز به نقل از روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، «خداداد غریب پور» افزود: این سازمان نگاه ویژه‌ای به […]

معاون وزیر صنعت، معدن وتجارت گفت: سازمان ایمیدرو تاکنون از ۱۰۸ شهرستان کم‌برخوردار در ۸۲ شهرستان اقدام به سرمایه‌گذاری کرده که سهم ۷۵.۹ درصدی را نشان می‌دهد.

به گزارش خبر روز به نقل از روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، «خداداد غریب پور» افزود: این سازمان نگاه ویژه‌ای به مناطق کم برخوردار و محروم کشورمان دارد و به عنوان نهاد توسعه‌ای بخش معدن و صنایع معدنی کشور در قالب دو راهبرد کلان «توسعه و توانمندسازی»  اقدام به سرمایه‌گذاری کرده است.

به گفته وی،  براساس این آمار در ۴۸ شهرستان سرمایه‌گذاری توسعه‌ای و زیرساختی انجام شده که با احتساب انجام فعالیت‌های اکتشافی در ۴۱ ناحیه کمتر توسعه یافته، در مجموع ۸۲ درصد شهرستان تحت فعالیت‌های ایمیدرو و شرکت‌های تابعه قرار گرفته‌اند.

غریب پور اضافه کرد: این سازمان در سال‌های گذشته با تعریف و اجرای پروژه‌ای اکتشافی، مناطق جدیدی از کشور را تحت فعالیت‌های «توسعه‌ای و توانمندسازی» ‌قرار داده است. بخش توسعه‌ای مربوط به سرمایه‌گذاری در ظرفیت‌سازی در تولید، ‌ اشتغال و با هدف توسعه صادرات است و بخش توانمندسازی حوزه‌های «اکتشاف، زیرساخت، آموزش، ‌ پژوهش و فناوری، بهداشت، ‌ایمنی، ‌محیط زیست و انرژی و توسعه مناطق ویژه اقتصادی»  از جمله خلیج فارس، لامرد، ‌پارسیان و کاشان را دربرگرفته است.

سرمایه‌گذاری در نقاط مرزی با برنامه جدید «اکتشاف»

معاون وزیر صنعت معدن و تجارت افزود: یکی از اقدامات سال‌های گذشته سازمان ایمیدرو، سرمایه‌گذاری در بخش اکتشاف نقاط مرزی کشور از جمله سیستان و بلوچستان، ‌خراسان جنوبی، رضوی و شمالی و نیز استان‌هایی همچون کردستان، هرمزگان و … به عنوان نقاط کم برخوردار کشورمان بوده است.

همچنین «طرح احیا و فعال‌سازی معادن کوچک»  نیز به‌طور عمده در نقاط کم برخوردار متمرکز شده و استان‌هایی نظیر کهگیلویه و بویراحمد، خراسان شمالی، خراسان ضوی، خراسان جنوبی، ‌ هرمزگان، آذربایجان غربی، ‌ بوشهر، ‌ سیستان و بلوچستان، ‌ کرمان و جنوب کرمان از جمله مناطقی محسوب می‌شوند که در طرح احیا و فعال‌سازی معادن کوچک قرار گرفته‌اند.

به گزارش  خبر روز، دهم تیر ماه، با تصویب شورای فرهنگ عمومی کشور در تقویم رسمی جمهوری اسلامی ایران، به نام  «روز ملی صنعت و معدن»  نامگذاری شده است.  همه ساله با حضور مقامات عالی، صنعت­گران، معدن‌کاران، مدیران، فن­اوران، بانوان، جوانان و پیشکسوتان و خانواده صنعت و معدن این روز ملی گرامی داشته شده و در آن، تعدادی از تلاش‌گران حوزه صنعت و معدن مورد تکریم قرار می‌گیرند.  در دهم تیرماه سال ۱۳۹۹، بیست و چهارمین سال این رویداد فرخنده، جشن گرفته خواهد شد.

مراسم روز صنعت و معدن امسال در تهران با همکاری اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران، خانه صنعت، معدن و تجارت، سازمان نظام مهندسی معدن، انجمن مدیران صنایع، اتاق اصناف، کنفدراسیون صنعت و خانه معدن ایران برگزار می‌شود.

پریسا طاهری

مدیر مسئول خبر روز، کارشناس مدیریت فرهنگی و دارای سابقه ی ۷ ساله در هیئت های تحریریه بیش از ۵ خبرگزاری است. وی فعال اجتماعی محیط زیست بوده و ترجیحاً وقت فراغت خود را در خواندن کتاب های علمی و جامع شناختی صرف می‌کند. 

طراحی وبسایت

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*