اخبار ویژه

  • شناسه : 24577
  • ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۳
  • 100 بازدید
  • ارسال توسط :
تهدید مزارع کوهدشت با آفت زنگ زرد / ۷۰ درصد مزارع در معرض خسارت است
تهدید مزارع کوهدشت با آفت زنگ زرد / ۷۰ درصد مزارع در معرض خسارت است

تهدید مزارع کوهدشت با آفت زنگ زرد / ۷۰ درصد مزارع در معرض خسارت است

مدیر جهاد کشاورزی کوهدشت از مشاهده بیماری خطرناک زنگ زرد در سطح مزارع این شهرستان خبر داد و گفت: هم‌اکنون کار سم‌پاشی مزارع با پهپاد آغاز شده‌است.

به گزارش خبر روز از لرستان، به نقل از تسنیم، فرج‌الله امیری اظهار داشت: خطر بیماری زنگ زرد که از غرب کشور وارد شده، بخش وسیعی از مزارع این شهرستان را تهدید می‌کند.

وی افزود: بیماری خطرناک زنگ زرد بر اثر بارندگی‌های اخیر و شرایط مساعد آب‌وهوایی به‌ویژه دما و رطوبت رخ می‌دهد و سبب بروز خسارت به مزارع و به‌ویژه مزارع گندم می‌شود.

مدیر جهاد کشاورزی کوهدشت عنوان کرد: توصیه‌های لازم برای جلوگیری از گسترش بیماری زنگ زرد توسط کارشناسان مدیریت حفظ نباتات به کشاورزان این شهرستان ارائه می‌شود و آنان برای جلوگیری از خسارت به مزارع‌شان باید با جهاد کشاورزی همکاری کنند.

وی با اشاره به ضرورت سم‌پاشی مزارع بیان کرد: هم‌اکنون از طریق دو فروند پهپاد مزارع کوهدشت در حال سم‌پاشی بوده و اگر با بیماری زنگ زرد برخورد نکنیم، خسارت ۷۰ درصدی به مزارع این شهرستان را در پی خواهد داشت.

امیری گفت: تاکنون ۶۰۰ هکتار از مزارع بخش مرکزی سم‌پاشی شده‌است و اگر کشاورزان با جهاد کشاورزی همکاری کنند، آمادگی داریم که تعداد پهپادها را افزایش دهیم.

مدیر جهاد کشاورزی کوهدشت خاطرنشان کرد: امسال حدود ۱۲ هزار هکتار گندم آبی، سه تا چهار هزار هکتار گندم پرورشی و ۳۵ هزار هکتار گندم دیم در سطح مزارع این شهرستان کاشت‌شده که بارندگی‌های اخیر کاهش عملکرد این محصولات را در پی خواهد داشت.

مهدی زکی پور

مهدی زکی پور سرپرست خبر روز در استان لرستان، بیش از ۷سال است که در عرصه مطبوعات فعالیت دارد. وی دارای سابقه فعالیت سیاسی و اجتماعی بوده و همچنین سردبیر هفته نامه های صدای لرستان و افق زاگرس نیز می باشد.

طراحی وبسایت

برچسب ها

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*