اخبار ویژه

  • شناسه : 30050
  • ۱۱ تیر ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۱
  • 125 بازدید
  • ارسال توسط :
تشکیل شعب رسیدگی به انشعابات غیر مجاز و سرقت شبکه
تشکیل شعب رسیدگی به انشعابات غیر مجاز و سرقت شبکه

تشکیل شعب رسیدگی به انشعابات غیر مجاز و سرقت شبکه

رییس کل دادگستری لرستان گفت: شعب رسیدگی به انشعابات غیر مجاز و سرقت کابل های برق و تاسیسات آبی که منجر به تضعیف شبکه های خدمات رسانی می شود در استان تشکیل خواهد شد.

به گزارش خبر روز از لرستان، محمد رزم روز چهارشنبه در دیدار مدیران عامل مجموعه صنعت آب و برق استان افزود: شعب ویژه ای در محاکم استان برای رسیدگی به پرونده های این حوزه اختصاص داده شده و با متخلفان و افرادی که از انشعابات غیرمجاز آب و برق استفاده یا مبادرت به سرقت تاسیسات مربوطه، شبکه های آبرسان و کابل برق می نمایند برخورد قاطع صورت خواهد گرفت.
وی اظهار داشت: سرقت تاسیسات آب و برق و شبکه های انتقال جز ۴۰ جرایم احصا شده اولویت دار در دادگستری استان است، با مجرمان این حوزه بدون اغماض برخورد و این افراد در کمیسیون عفو، بخشودگی و تخفیف مجازات نیز مشمول آیین نامه عفو، تشخیص داده نخواهند شد.
رییس شورای قضایی استان تصریح کرد: خدمت رسانی به روستاها در اولویت باشد چرا که این خدمات باعث ماندگاری و رونق کسب و کار در این مناطق شده و سبب تشویق به مهاجرت معکوس از شهر به روستا خواهد شد.
رزم با اشاره به اینکه بازرسی های میدانی از پروژه های در دست اقدام بسیار مفید و موثر خواهد بود، تاکید کرد: با توجه به اینکه لرستان استان محرومی است باید تلاش شود که تخصیص آب کشاورزی بیشتر شده، همچنین تعداد سدهای استان افزایش یافته و تهیه طرحهای توجیهی مستدل و مجوز احداث سد های جدید اخذ شود.
وی گفت: نصب علائم هشدار دهنده در مکان هایی که وابسته به شرکت های آب و برق هستند از ضروریات است و این دستگاه ها بایستی در بحث مستندسازی املاک خود و اخذ سند تک برگی هر چه سریعتر اقدام کنند.
رزم ضمن اشاره به این موضوع که هیچ کس حق ندارد از توسعه پروژه های استان جلوگیری نماید، عنوان کرد: صنعت تصفیه آب و فاضلاب مهم بوده و در بهداشت جامعه بسیار تاثیرگذار است که بایستی همت ویژه ای در راستای تاسیس تصفیه خانه در شهرستان های فاقد این امکان در استان صورت گیرد.

مهدی زکی پور

مهدی زکی پور سرپرست خبر روز در استان لرستان، بیش از ۷سال است که در عرصه مطبوعات فعالیت دارد. وی دارای سابقه فعالیت سیاسی و اجتماعی بوده و همچنین سردبیر هفته نامه های صدای لرستان و افق زاگرس نیز می باشد.

طراحی وبسایت

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*