اخبار ویژه

  • شناسه : 32071
  • ۰۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۶
  • 53 بازدید
  • ارسال توسط :
تسریع در رفع موانع و مشکلات آزاد راه خرم آباد_اراک
تسریع در رفع موانع و مشکلات آزاد راه خرم آباد_اراک
تاکید معاون استاندار لرستان به مدیران دستگاههای اجرایی:

تسریع در رفع موانع و مشکلات آزاد راه خرم آباد_اراک

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان گفت: احداث آزادراه خرم آباد،اراک یکی از پروژه های مهم استان است و مدیران دستگاههای اجرایی استان در جهت رفع مشکلات به منظور بهره‌برداری از آن تا پایان سال جاری تسریع نمایند.

 

به گزارش خبر روز از لرستان،گودرز امیری در دومین جلسه کارگروه آزادراه خرم آباد اراک، اظهار داشت: باتوجه به اینکه از۳۵ راه دسترسی محلی در مسیر اجرای طرح آزادراه ۹ تا از آنها هنوز تملک نشده‌است و احداث آنها ضرورت دارد مجری آزادراه نسبت به تملک و شروع عملیات آنها اقدام نموده و نتیجه را در جلسات بعدی اعلام نماید.

امیری بیان کرد:حداکثر تا پایان مردادماه سالجاری موضوع تملک اراضی واقع در طرح توسط پیمانکار پروژه انجام و چنانچه در انجام مراحل اجرای پروژه در حوزه شهرستان های خرم آباد و بروجرد با مشکل اجتماعی برخورد کرد فرمانداران در راستای رفع آن نهایت همکاری را داشته باشند.

باتوجه به مذاکره تلفنی با فرماندار شهرستان بروجرد درجلسه مقرر گردید تا اواخر هفته آینده جلسه ای با مالکین و معارضین در محل اجرای طرح تشکیل و نسبت به رفع معارضین اقدام نمایند و در صورت برطرف نشدن مشکل موضوع از طریق مراجع قضایی پیگیری شود.

وی تصریح کرد: اورژانس، هلال احمر و پلیس راه استان وراهداری ظرف مدت یک هفته نسبت به جانمایی و احداث پایگاه های مربوط به حوزه کاری خودبا هماهنگی مجری طرح اقدام و ضمن مطابقت با ضوابط مربوطه نقطه نظرات خود جهت انجام بهینه کار صورت جلسه واعلام نمایند .

امیری عنوان کرد:سیستم کنترل هوشمند و ارتباطات در تونل های آزادراه به منظور برقراری تماس های صوتی و تصویری با هماهنگی مسئولین مربوطه پیش بینی و اجرا گردد

معاون استاندار گفت :مقرر گردید اداره کل راهداری، راه و شهرسازی، دفتر فنی، پلیس راه از نقاط مشخص شده به منظور تملک اراضی واقع در در تقاطع آزادراه با سایر راهها بازدید و ضمن هماهنگی برای اجرا نتیجه را به کارگروه گزارش دهند

گودرز امیری تاکید کرد:شرکت گاز استان موظف است ظرف مدت یک هفته نسبت به جابجایی لوله گاز در مسیر اجرای طرح اقدام کند

این مقام مسئول یادآور شد:امور آب استان حداکثر تا ۲۴ ساعت آینده مجوز حفاری لازم برای تامین آب مورد نیاز را در مکان مشخص شده قبلی صادر نماید

امیری در پایان اظهار داشت: پیرو مصوبه جلسه قبل وهماهنگی به عمل آمده با معاونت وزارت میراث فرهنگی و گردشگری در خصوص صدور مجوز حفاری و عبور آزادراه از تپه چقا قرار شد مدیر کل میراث فرهنگی و گردشگری استان پیگیری لازم را معمول و نتیجه را به مجری آزادراه اعلام نمایند

مهدی زکی پور

مهدی زکی پور سرپرست خبر روز در استان لرستان، بیش از ۷سال است که در عرصه مطبوعات فعالیت دارد. وی دارای سابقه فعالیت سیاسی و اجتماعی بوده و همچنین سردبیر هفته نامه های صدای لرستان و افق زاگرس نیز می باشد.

طراحی وبسایت

مطالب مشابه

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*