اخبار ویژه

  • شناسه : 6514
  • ۳۰ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۵
  • 348 بازدید
  • ارسال توسط :
ترغیب دختر افسرده به خودکشی در یکی از شبکه های اجتماعی
ترغیب دختر افسرده به خودکشی در یکی از شبکه های اجتماعی

ترغیب دختر افسرده به خودکشی در یکی از شبکه های اجتماعی

رئیس پلیس فتا استان خوزستان با اشاره به مرگ مشکوک دختر افسرده گفت: عامل ترغیب این خودکشی که در فضای مجازی فعالیت داشت شناسایی و دستگیر شد.

به گزارش خبر روز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا سرهنگ حسنوند با بیان اینکه دختری که با فوت پدرش دچار افسردگی شده بود و در نتیجه این افسردگی و ترغیب فردی که با وی در شبکه اجتماعی ارتباط داشت اقدام به خودکشی کرده بود، اظهار کرد: دختر مزبور که پدر خود را از دست داده بود، روزی به سر مزار پدرش در مسجد سلیمان می‌رود و دچار افسردگی  شدید می‌شود. وی همان جا بر سر مزار پدر با پسری که در شبکه اجتماعی با وی ارتباط داشت تماس برقرار کرده و شرح حال خود را با وی در میان می‌گذارد.
 
وی افزود: پسر به او پیشنهاد می‌کند با قرص برنج خودکشی کند و دختر هم با تهیه قرص برنج بر سر مزار پدر اقدام به خودکشی می‌نماید و جان خود را از دست می‌دهد.
 
سرهنگ حسنوند تصریح کرد:  با شناسایی و دستگیری متهم و تحقیقات اولیه سوالاتی مطرح شد که در جواب، فرد دستگیر شده اظهار کرد قصدش شوخی بوده و انگیزه جدی در این موضوع نداشته است.
 
این مقام ارشد انتظامی در توصیه به کاربران تاکید کرد: به هیچ عنوان در این فضا کاربران را ترغیب به اعمال خطرناک و مجرمانه نکنند، چرا که علاوه بر تهدیدات جدی برای کاربر مورد نظر، در صورت هرگونه اتفاقی آنها مسئول بوده و باید حداقل نزد وجدان خود شرمسار باشند.
 
وی با بیان اینکه ترغیب افراد به خودکشی یا اعمال مجرمانه در فضای مجازی جرم بوده و با این افراد برخورد قانونی صورت می‌گیرد، گفت: خانواده ها باید نسبت به فعالیت سایبری فرزندان خود حساس باشند و آنها را در این فضا همراهی کنند.
 
سرهنگ حسنوند در پایان تاکید کرد: کاربران برای گرفتن هر گونه مشاوره در فضای سایبر حتما دقت نمایند که فردی که قرار است به انها مشاوره بدهد دارای تخصصی و صلاحیت لازم باشد، لذا مراجعه حضور به دفاتر مشاورین بهتر از دریافت مشاوره از طریق فضای مجازی است.
 

پریسا طاهری

مدیر مسئول خبر روز، کارشناس مدیریت فرهنگی و دارای سابقه ی ۷ ساله در هیئت های تحریریه بیش از ۵ خبرگزاری است. وی فعال اجتماعی محیط زیست بوده و ترجیحاً وقت فراغت خود را در خواندن کتاب های علمی و جامع شناختی صرف می‌کند. 

طراحی وبسایت

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*