اخبار ویژه

  • شناسه : 4036
  • ۰۴ تیر ۱۳۹۶ - ۹:۰۷
  • 514 بازدید
  • ارسال توسط :
ترامپ آماده جنگ با ایران می شود
ترامپ آماده جنگ با ایران می شود

ترامپ آماده جنگ با ایران می شود

خبر روز / تنش ها پیرامون دولت ترامپ در زمین سوریه در حال افزایش است. این می تواند آغاز برای یک درگیری سخت باشد. به گزارش خبر روز، فارن پالیسی در گزارشی به بررسی وضعیت جنگ داخلی در سوریه پرداخته است. در این گزارش آمده است:‌ سنا اخیرا تصمیم گرفت که حمله نیروهای ائتلاف آمریکایی […]

خبر روز / تنش ها پیرامون دولت ترامپ در زمین سوریه در حال افزایش است. این می تواند آغاز برای یک درگیری سخت باشد.
به گزارش خبر روز، فارن پالیسی در گزارشی به بررسی وضعیت جنگ داخلی در سوریه پرداخته است.

در این گزارش آمده است:‌ سنا اخیرا تصمیم گرفت که حمله نیروهای ائتلاف آمریکایی به رقه، به عنوان پایتخت داعش افزایش پیدا کند از سوی دیگر نیروهای ویژه آمریکا و متحدان آنها در حال درگیری با نیروهای نظامی مورد حمایت ایران هستند.

همزمان گروه تروریستی داعش نیز مناطق تحت کنترل خود را از دست می دهد، ایران و متحدانش و بشار اسد رئیس جمهور سوریه نیز مجالی برای ادامه نفوذ در سوریه پیدا می کنند.

اما سوالی که مطرح می شود این است که این اقدامات چه نتیجه ای برای آمریکا به همراه دارد.

گزارش اخیر کمیته های سنای آمریکا نشان می دهد که اختلافات میان کاخ سفید و پنتاگون بر سر نقشی که آمریکا باید در سوریه بازی کند در حال افزایش است.

بر این اساس، پنتاگون بارها پیشنهادات مطرح شده از سوی کاخ سفید و شورای امنیت ملی آمریکا برای گسترش درگیری ها در سوریه با هدف متوقف کردن ایران را رد کرده است. با این حال، تیم امنیت ملی ترامپ عقب نشینی نکرده است.

در حالی که دولت آمریکا در حال بازنگری استراتژی کلی با ایران است، نگرانی فزاینده ای وجود دارد که واشنگتن تلاش های خود را در سوریه با هدف کنار زدن ایران از درگیری های سوریه و همچنین نیروهای اسد تشدید کند.

اما اگر داعش شکست بخورد چه اتفاقی رخ خواهد داد؟ هدف نهایی با ایران چه چیزی است؟ یا اینکه جنگ نهایی اجتناب ناپذیر است؟

امیر حیدری

سردبیر خبر روز، مدیر فروش و تبلیغات شرکت رایسام، دارای سابقه ۱۴ ساله در برنامه نویسی وب، مشاوره در تبلیغات اینترنتی و فروش است. مدت ۷ سال است که در وبسایت های خبری با موضوعات تکنولوژی قلم می‌زند.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*