اخبار ویژه

  • شناسه : 18172
  • ۱۱ مهر ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۸
  • 167 بازدید
  • ارسال توسط :
تخلیه و بارگیری کالا در بندر چابهار ۵۰ درصد افزایش داشته است
تخلیه و بارگیری کالا در بندر چابهار ۵۰ درصد افزایش داشته است
استاندار سیستان و بلوچستان:

تخلیه و بارگیری کالا در بندر چابهار ۵۰ درصد افزایش داشته است

زاهدان - استاندار سیستان و بلوچستان با بیان اینکه بندر چابهار در سال جدید بیش از ۵۰ درصد افزایش تخلیه و بارگیری داشته است، گفت: در نیمه دوم سال تخلیه و بارگیری در این بندر چند برابر می شود.

به گزارش خبر روز، احمدعلی موهبتی استاندار سیستان و بلوچستان عصر امروز در بازدید از بندر شهید بهشتی چابهار در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بندر چابهار در سال جدید تا امروز بیش از ۵۰ درصد افزایش تخلیه و بارگیری را نسبت به گذشته پیدا کرده است و با توجه به نگاهی که در کشور وجود دارد، در نیمه دوم سال تخلیه و بارگیری در بندر چند برابر می شود.

وی افزود: علاوه بر تمام انبارهای موجود در بندر، ۳۰ هزار مترمربع انبار جدید و ۱۰۰ هزار تن سیلوی غلات در دست ساخت است که این نشان دهنده وجود اراده برای تأمین زیرساخت های لازم در بندر چابهار می باشد.

استاندار سیستان و بلوچستان درخصوص زیرساخت های جاده ای حمل و نقل کالا گفت: در حوزه جاده و ریل ۳۰۰ میلیون یورو با پیشنهاد دولت و موافقت مقام معظم رهبری تأمین اعتبار شده است که تا پایان سال ۱۳۹۹ راه آهن چابهار به زاهدان متصل شود.

موهبتی در خصوص احداث بزرگراه عنوان کرد: مطالعات مسیرها شروع شده و مسیر زاهدان – خاش دو قطعه به مسافت ۴۸ کیلومتر به پیمانکار سپرده شده و آماده شروع عملیات است و البته کافی نیست و امیدواریم در حوزه بزرگراه نیز طرح های مناسبی ارائه شود.

وی تصریح کرد: با معطوف شدن توجه مسئولین کشور در همه سطوح به چابهار و شرق کشور، آینده روشنی را امیدواریم برای این منطقه رقم بزند.

امیر حیدری

سردبیر خبر روز، مدیر فروش و تبلیغات شرکت رایسام، دارای سابقه ۱۵ ساله در برنامه نویسی وب، مشاوره در تبلیغات اینترنتی و فروش است. مدت ۸ سال است که در وبسایت های خبری با موضوعات تکنولوژی قلم می‌زند.

طراحی وبسایت

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*