اخبار ویژه

  • شناسه : 25931
  • ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۶
  • 104 بازدید
  • ارسال توسط :
تحریم‌های ظالمانه می‌تواند زمینه‌ساز رشد درون‌زای اقتصاد کشور شود
تحریم‌های ظالمانه می‌تواند زمینه‌ساز رشد درون‌زای اقتصاد کشور شود

تحریم‌های ظالمانه می‌تواند زمینه‌ساز رشد درون‌زای اقتصاد کشور شود

‍ ‍ رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی لرستان در جلسه ستاد درآمد استان، گفت: با استفاده از توان کارشناسی و تیمی موجود، می‌توان تهدیدها را کنترل و از فرصت‌ها استفاده کرد.

سمانه حسن پور در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به این‌که ستاد درآمد باید به‌دنبال راه‌کارهایی برای گسترش بستر مالیاتی و استفاده بهینه از ظرفیت‌های درآمدی موجود در قانون بودجه سال ۱۳۹۹ و سایر قوانین مربوطه باشد، افزود: شهرداری‌ها باید به نکاتی هم‌چون استفاده از ظرفیت‌های قانونی مالیات بر خانه‌های خالی از سکنه و هم‌چنین توجه به پتانسیل قوی استان در زمینه‌ی گردشگری و تهاتر بدهی‌های خود به دولت با مطالبات آنان از سایر دستگاه‌های اجرایی انجام دهند.

وی‌ ادامه داد: بر اساس گزارش خزانه استان با احتساب درآمدهای حاصل از تهاتر، بدهی‌های دولت در سال ۱۳۹۸ عملکرد درآمدهای استان بیش از درآمد مصوب بوده است. این مسئول در پایان سخنان خود گفت: وجود تحریم‌های ظالمانه می‌تواند زمینه‌ساز رشد درون‌زای اقتصاد کشور شده و اتکای اقتصاد کشور به فروش نفت را به حداقل برساند.

مهدی زکی پور

مهدی زکی پور سرپرست خبر روز در استان لرستان، بیش از ۷سال است که در عرصه مطبوعات فعالیت دارد. وی دارای سابقه فعالیت سیاسی و اجتماعی بوده و همچنین سردبیر هفته نامه های صدای لرستان و افق زاگرس نیز می باشد.

طراحی وبسایت

مطالب مشابه

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*