اخبار ویژه

  • شناسه : 15883
  • 23 می 2019 - 18:41
  • 144 بازدید
  • ارسال توسط :
  • منبع : به مناسبت سالروز عملیات غرور آفرین بیت المقدس؛
تجلیل از خانواده شهید «جمالپور» در مسجدسلیمان
تجلیل از خانواده شهید «جمالپور» در مسجدسلیمان

تجلیل از خانواده شهید «جمالپور» در مسجدسلیمان

آئین تجلیل از خانواده معظم شهید «محمد جمالپور» از شهدای عملیات غرورآفرین بیت‌المقدس و آزادسازی خرمشهر در مسجدسلیمان برگزار شد.

به گزارش خبر روز، آئین تجلیل از خانواده معظم شهید محمد جمالپور از شهدای عملیات غرورآفرین بیت المقدس و آزادسازی خرمشهر در مسجدسلیمان برگزار شد.

این برنامه در آستانه سوم خرداد سالروز فتح خرمشهر به دست رزمندگان اسلام در سال ۱۳۶۱ برگزار شد که جمعی از مسئولان نهادها و ادارات دولتی شهرستان مسجدسلیمان در آن حضور داشتند.

در این برنامه حاضران با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای عملیات بیت‌المقدس به مقام شامخ شهید محمد جمالپور از شهدای آزادسازی شهر خرمشهر ادای احترام کردند و یادش را گرامی داشتند.

در این آئین که علیرضا ویسی شیخ رباط رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران مسجدسلیمان نیز حضور داشت حاضران ضمن دلجویی از خانواده شهید محمد جمالپور از شهدای آزادسازی شهر خرمشهر، آیاتی از کلام‌الله مجید را برای شادی روحش قرائت کردند.

در پایان نیز مسئولان شهرستان مسجدسلیمان به پاس نزدیک به ۴ دهه صبر و مقاومت، از خانواده شهید محمد جمالپور از شهدای آزادسازی شهر خرمشهر تجلیل کردند.

در همین ارتباط علیرضا ویسی شیخ رباط رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران مسجدسلیمان با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا اظهار داشت: به منظور گرامیداشت یاد و خاطره شهدای علملیات بیت‌المقدس و آزادسازی خرمشهر برنامه‌های گوناگونی را تدارک دیدیم که یکی از برنامه‌ها تجلیل از خانواده معظم شهید محمد جمالپور از شهدای بزرگوار این عملیات بود.

وی بیان کرد: شهید محمد جمالپور در دوران هشت سال دفاع مقدس در جبهه‌های حق علیه باطل حضور یافت و به همراه تعدادی از رزمندگان اسلام در عملیات آزادسازی خرمشهر شرکت کرد.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران مسجدسلیمان اضافه کرد: این جوان مسجدسلیمانی در همان سال‌های نخست جنگ تحمیلی به همراه تعداد دیگری از جوانان مسجدسلیمان به جبهه اعزام شد و در روزهای نخست عملیات بیت‌المقدس به شهادت رسید.

معلم شهید محمد جمالپور فرزند ویس مراد در تاریخ ۱۹ بهمن ماه سال ۱۳۴۱ در شهرستان مسجدسلیمان دیده به جهان گشود که در دوران جوانی به جبهه اعزام شد و در کنار رزمندگان به نبرد با دشمن پرداخت.

این دلیرمرد خوزستانی پس از حضور در جبهه در تاریخ نهم اردیبهشت ماه سال ۱۳۶۱ در علملیات بیت‌المقدس و آزادسازی خرمشهر به فیض شهادت نائل آمد و نام خود را در دفتر ۲۳ هزار شهید استان خوزستان ثبت کرد.

شهید محمد جمالپور در سن ۲۰ سالگی در منطقه کوت شیخ خرمشهر شربت شهادت را نوشید و مزارش در گلزار شهدای مسجدسلیمان زیارتگاه عاشقان است.

پریسا طاهری

مدیر مسئول خبر روز، کارشناس مدیریت فرهنگی و دارای سابقه ی ۶ ساله در هیئت های تحریریه بیش از ۴ خبرگزاری است. فعال اجتماعی محیط زیست بوده و ترجیحاً وقت فراغت خود را در خواندن کتاب های علمی صرف می‌کند. 

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*