اخبار ویژه

  • شناسه : 23753
  • ۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۱
  • 59 بازدید
  • ارسال توسط :
تاکید پاکستان بر نقش‎آفرینی در روند صلح افغانستان
تاکید پاکستان بر نقش‎آفرینی در روند صلح افغانستان

تاکید پاکستان بر نقش‎آفرینی در روند صلح افغانستان

به گزارش خبر روز به نقل از افق، «شاه‌محمود قریشی» وزیر امور خارجه پاکستان می‎گوید کشورش نقش مهمی در روند صلح افغانستان بر عهده دارد و از این رو شایسته آن است که «قهرمان صلح» منطقه نامیده شود. به گفته وی، حتی آمریکا نیز به نقش سازنده پاکستان اذعان می‌کند و توافق‌نامه صلح میان آمریکا- طالبان […]

به گزارش خبر روز به نقل از افق، «شاه‌محمود قریشی» وزیر امور خارجه پاکستان می‎گوید کشورش نقش مهمی در روند صلح افغانستان بر عهده دارد و از این رو شایسته آن است که «قهرمان صلح» منطقه نامیده شود.

به گفته وی، حتی آمریکا نیز به نقش سازنده پاکستان اذعان می‌کند و توافق‌نامه صلح میان آمریکا- طالبان فرصت مناسبی برای به ثمر رساندن تلاش‌ها و تامین آرامش افغانستان است. وی همچنین افزود این کشور از ابتدا طرفدار شدید حل بحران افغانستان از راه مذاکره بوده است.

اظهارات قریشی در حالی مطرح می‎شود که پاکستان از سوی افغانستان به پناه‌دادن گروه‌های تروریستی از جمله طالبان، القاعده، شبکه حقانی و داعش شاخه خراسان متهم است. استقبال گرم پاکستان از هیأت دفتر سیاسی طالبان در سال گذشته، این اتهامات را بیشتر کرده حال آنکه اسلام‎آباد می‌گوید که برای تامین ثبات در افغانستان تلاش می‌کند.

وزیر خارجه پاکستان در اظهارات تازه‌اش همچنین از اقدامات کشورش در راستای همکاری در مبارزه با کرونا در افغانستان سخن گفته و افزوده که پاکستان با توجه به وضعیت همه‌گیری ویروس کرونا اقدامات بسیاری را در انتقال شهروندان افغان به کشورشان و نیز انتقال اموال تجاری آنها انجام داده است.

امیر حیدری

سردبیر خبر روز، مدیر فروش و تبلیغات شرکت رایسام، دارای سابقه ۱۵ ساله در برنامه نویسی وب، مشاوره در تبلیغات اینترنتی و فروش است. مدت ۸ سال است که در وبسایت های خبری با موضوعات تکنولوژی قلم می‌زند.