اخبار ویژه

  • شناسه : 15023
  • ۱۶ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۸:۱۹
  • 233 بازدید
  • ارسال توسط :
تازه‌ترین اخبار بارندگی ایران| خسارت سیلاب به ۵۰۰۰ واحد مسکونی پلدختر/ کاهش ۴۵ درصدی وسعت مناطق سیل‌زده آق‌قلا/ خدمات درمانی و دارویی برای سیل‌زدگان لرستان رایگان است
تازه‌ترین اخبار بارندگی ایران| خسارت سیلاب به ۵۰۰۰ واحد مسکونی پلدختر/ کاهش ۴۵ درصدی وسعت مناطق سیل‌زده آق‌قلا/ خدمات درمانی و دارویی برای سیل‌زدگان لرستان رایگان است

تازه‌ترین اخبار بارندگی ایران| خسارت سیلاب به ۵۰۰۰ واحد مسکونی پلدختر/ کاهش ۴۵ درصدی وسعت مناطق سیل‌زده آق‌قلا/ خدمات درمانی و دارویی برای سیل‌زدگان لرستان رایگان است

سامانه بارشی از بعد از ظهر امروز جمعه ۱۶ فروزدین‌ماه وارد کشور شده و پیش‌بینی می‌شود که در غرب و جنوب غرب کشور شامل استان‌های کرمانشاه، ایلام، خوزستان، کهگیلویه و بویراحمد، بوشهر و فارس بارش باران بین ۱۰ تا ۳۵ میلی‌متر رخ دهد. خبرروز| سامانه بارشی از بعد از ظهر امروز جمعه ۱۶ فروزدین‌ماه وارد کشور شده […]

سامانه بارشی از بعد از ظهر امروز جمعه ۱۶ فروزدین‌ماه وارد کشور شده و پیش‌بینی می‌شود که در غرب و جنوب غرب کشور شامل استان‌های کرمانشاه، ایلام، خوزستان، کهگیلویه و بویراحمد، بوشهر و فارس بارش باران بین ۱۰ تا ۳۵ میلی‌متر رخ دهد.

خبرروز|

سامانه بارشی از بعد از ظهر امروز جمعه ۱۶ فروزدین‌ماه وارد کشور شده و در روزهای شنبه و یکشنبه هفته آینده در سطح کشور فعال است.

پیش‌بینی می‌شود که در غرب و جنوب غرب کشور شامل استان‌های کرمانشاه، ایلام، شمال و شرق خوزستان، کهگیلویه و بویراحمد، بوشهر، شمال فارس بارش باران بین ۱۰ تا ۳۵ میلی‌متر رخ دهد. همچنین با حرکت این سامانه به سمت شمال شرق کشور از بعد از ظهر شنبه تا بعد از ظهر روز یکشنبه بارش باران در استان های خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی، ارتفاعات شرقی سمنان پیش‌بینی می‌شود که انتظار می‌رود بیشینه بارش در این مدت در شمال غرب خراسان رضوی به ۳۰ تا ۵۰ میلی‌متر برسد و موجب سیلابی شدن موقت مسیل‌ها در این منطقه شود.

قطعی آب در ۲۷ روستای ثلاث باباجانی

جلیل بالایی، با بیان اینکه شرایط در کرمانشاه نسبت به چند روز گذشته آرام شده است، اظهار داشت: تمام تلاش خود را مبنی بر برطرف شدن مشکلات به وجود آمده برای مردم سیل‌زده کرمانشاه انجام می‌دهیم.

وی با بیان اینکه آب ۸ روستای کرمانشاه وصل شده است، بیان کرد: ۲۷ روستای شهرستان ثلاث باباجانی اتصال آب آنها به شبکه آبرسانی به دلیل سیلاب و کدورت آب با مشکل مواجه شده که در صدد برطرف کردن آن تا اواخر امروز هستیم.

بالایی با بیان اینکه شاهد کاهش آب در مناطق سیل‌زده شهری و روستایی هستیم، بیان کرد: در حال حاضر ساخت و سازهای غیرمجاز در حریم رودخانه‌ها سبب مشکلاتی برای مردم شده است که این افراد اسکان اضطراری داده شدند و در صورت کاهش آب در این مناطق، مردم به منازل خود باز می‌گردند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمانشاه با بیان اینکه همچنان تعدادی از راه های روستایی مسدود است، عنوان کرد: هنوز تعدادی از روستاها به‌دلیل تخریب پلها و معابر با انسداد راه مواجه هستند که در حال برطرف کردن آنها هستیم.

بالایی به مطالبه مسئولان کرمانشاهی از دولت برای مردم سیل‌زده اشاره کرد و گفت: مصوبه دولت برای واحدهای مسکونی، وام بلاعوض، کمکهای معیشتی، دام  سبک و سنگین، شیلات و زراعت آسیب دیده مردم پس از آمار دقیق به دولت، اجرایی می‌شود.

دعوت امام جمعه خرمشهر از مردم برای کمک به سیل‌زدگان

حجت‌الاسلام والمسلمین سید عبدالنبی موسوی‌فرد امام جمعه شهرستان خرمشهر اظهار داشت: به دلیل حجم آب و آورده‌هایی که از استان‌های دیگر به استان خوزستان وارد می‌شود سبب شده که ما در شرایط استثنایی قرار بگیریم بنابراین از مردم به ویژه مردم خوزستان انتظار دارم که به هر اندازه‌ای که می‌توانند به مردمی  سیل‌زده و افرادی که در شرایط سخت به سر می‌برند کمک کنند.

وی افزود: مردم به فراخور توانایی به کمک روستاهای سیل‌زده بشتابند و در صورت توان خانواده‌های سیل‌زده را به منازل خود دعوت و از آن‌ها پذیرایی کنید تا از بحران به وجود آمده رهایی پیدا کنند.

زنگ خطر برای حیات احشام سیل‌زده

همزمان با پیش‌بینی ورود سیلاب‌های گسترده به خوزستان در ابتدای هفته گذشته، اهالی روستاهای حاشیه رودخانه‌های کرخه، دز و کارون به مراکز امنی منتقل شدند تا جان و سلامت مردم از خطرات این سیلاب‌ها در امان بماند.

اما برخی از اهالی روستاهای سیل‌زده شوش از رها شدن احشامشان در یک وضعیت نامطلوب و عدم دسترسی به علوفه و خوراکی برای احشام طی این روزها خبر داده‌اند و نسبت به خطر تلف شدن صدها گاومیش و گاو خود ابراز نگرانی کرده‌اند.

با نابودی مزارع و محصولات کشاورزان، احشام باقی مانده تنها سرمایه و درآمد بسیاری از سیل‌زدگان پس از فروکش سیلاب‌ها خواهد بود و تلف شدن آن‌ها خسارت جبران‌ناپذیری به اهالی روستا وارد خواهد کرد.

۶ تیم پزشکی تخصصی وفوق تخصصی به پلدختر اعزام شد

سرهنگ دوم عبدالوحید ملک آرا اظهار داشت: به همت سازمان بسیج جامعه پزشکی سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان شش تیم تخصصی و فوق تخصص به بیمارستان سیار نیروی زمینی مستقر در شهرستان سیل‌زده پلدختر از طریق بسیج جامعه پزشکی با همکاری معاونت بهداشت و درمان سپاه استان برای ارائه خدمات بهداشتی و درمانی رایگان با یک فرند بالگرد اعزام شد.

وی افزود: تیم‌های فوق تخصصی اطفال، داخلی و گواش، نورولوژی، متخصص  قلب، متخصص  زنان، روانشناس، متخصص عفونی، پزشک عمومی، آزمایشگاه با بالگرد به بیمارستان سیار نیروی زمینی مستقر در شهرستان سیل‌زده پلدختر اعزام شد.

مسئول بسیج جامعه پزشکی لرستان عنوان کرد: این تیم‌های پزشکی تا بازگشت وضعیت مناطق سیل‌زده به حالت عادی به ارائه خدمات بهداشتی و درمانی خواهند پرداخت.

خدمات درمانی و دارویی برای سیل‌زدگان لرستان رایگان است

عباس پزشکی ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: از ساعت اولیه‌ای که این بحران و حادثه برای استان لرستان پیش آمد دانشگاه علوم پزشکی با تمام توان خود انجام‌وظیفه کرد.

وی بابیان اینکه تجهیزات و گروه پزشکی موردنیاز در بیمارستان پل‌دختر مستقر کردیم و همچنان ادامه دارد افزود: حسب نیاز رئیس شبکه و رئیس بیمارستان، نیروها، دارو  و تجهیزاتی که مدنظرشان است اعزام می‌کنیم.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی استان لرستان عنوان کرد: درزمینهٔ انتقال مجروحان و مصدومان اقدام شد و اولویت ما در استفاده از بالگردها برای جابه‌جایی نیروهای پزشک، پرستار، دارو و تجهیزات و همچنین مصدومان حوادث سیل‌زده است.

وی بیان کرد: از روز اول ویزیت و داروهایی که برای سیل‌زدگان در بیمارستان ارائه می‌شود به‌صورت رایگان است و تاکنون حدود ۸۶ سورتی پرواز داشتیم که ۸۸ بیمار به مرکز استان منتقل و ۴۰۰ نفر به مناطق امن منتقل‌شده است.

 

تصفیه‌خانه‌های آب اهواز کاملا کنترل شده هستند

فردوس کریمی اظهار داشت: شرایط افزایش دبی و حجم رودخانه کارون در مقطع اهواز از هفته گذشته برقرار بوده و در شرایط سیلابی و بحرانی مسلما شبکه‌های فاضلاب که  برای  شرایط نرمال و معمولی خدمات طراحی شده بودند؛ دچار اختلاتی جزئی شدند.

وی افزود: افزایش دبی رودخانه سبب فشار هیدرولیکی به شبکه‌های آب و فاضلاب شده اما در بخش آب خوشبختانه تصفیه خانه‌ها کاملا کنترل شده و کیفیت آب از مناطق مختلف از جمله غدیر، سلمان و آب حیات شوشتر و ۲۰ درصد نیز که کارون برداشت می‌شود که به نحو مطلوب بوده و مشکلی ندارد .

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب اهواز گفت: در بخش فاضلاب با توجه به افزایش دبی رودخانه و بالا بودن ارتفاع رودخانه از محیط اطراف با تنش‌ و در برخی از جاها با پس زدگی فاضلاب  مواجه شدیم که با استفاده پمپ‌ها و تجهیزات لازم مهار و در برخی از دیگر نقاط پس زدگی‌ها در حال مهار است.

وی تصریح‌کرد: مشکلات فاضلاب  دو الی سه نقطه اهواز داشتیم که بر اثر ریزش خط فاضلاب بوده که تیم‌های عملیاتی مشغول عملیات هستند و اجازه نمی‌دهیم که این موضوع به یک معضل تبدیل شود.

کریمی گفت: انتظار داریم که متولیان امر سواحل روخانه کارون که ارتفاع آب بالاتر است بیشتر حفاظت کنند که سیلاب وارد شبکه فاضلابی نشود و ما نیز راحت‌تر خدمات‌دهی کنیم.

وی با بیان اینکه در توزیع آب هیچ مشکلی نخواهیم داشت، عنوان کرد: در حال حاضر در بخش فاضلاب اختلالات خیلی جزئی در برخی از مناطق است به مرور و با همکاری همکاران برطرف می‌شود.

ارتش لایروبی خیابان‌های پلدختر را انجام می‌دهد

امیر سرتیپ دوم مراد خوش کنار اظهار داشت: نیروهای ارتش از روز گذشته کار لایروبی شهر پلدختر از گل و لای را آغاز کرده اند.

وی با اشاره به اینکه نیروهای تیپ ۶۵ ویژه ارتش نیز به منظور خدمت رسانی به مردم در لرستان حاضر شده اند، افزود: بالگردهای ارتش علاوه بر انتقال امکانات و تجهیزات کمک های مردمی برای مردم سیل زده در ۲۴ ساعت گذشته بیش از ۴۰۰ نفر از آسیب دیدگان را به مراکز درمانی منتقل کرده اند.

فرمامده لشکر ۸۴ تصریح کرد: سامانه تهیه و پخت غذای گرم و آشپزخانه سیار نیروی زمینی ارتش نیز با استقرار در شهرستان پل دختر، در هر وعده ۱۰ هزار پرس غذای گرم آماده و در بین مردم سیل زده این منطقه توزیع می کند که تا امروز بیش از ۵۰ وعده (۵۰ هزار پرس غذا) توزیع شده است.

امیر خوش کنار گفت: نیروی هوایی ارتش نیز طی شب گذشته تا ظهر امروز با سه سورتی پرواز توسط هواپیماهای ترابری سی ۱۳۰ و بوئینگ ۷۰۷ خود، ۴۱ تن بار شامل محموله کمک های مردمی و هلال احمر از قبیل چادر، پتو، چکمه، آب معدنی، مواد شوینده، مواد غذایی کنسروی و نان بسته شده را از طریق پایگاه شکاری شهید لشگری مهرآباد به مناطق سیل زده ارسال کرده است.

وی افزود: از روز گذشته تا ظهر امروز بالگردهای هوانیروز نیز با بیش از ۱۸۰ سورتی پرواز اقلام مورد نیاز مردم در شهرهای پل دختر، معمولان، دورود، نورآباد، ماژین و دیگر مناطق سیل زده استان لرستان را توزیع کرده اند.

فرمانده لشکر ۸۴ خرم آباد بیان کرد: هواپیمای اف ۲۷ و بالگردهای ۲۱۲ نیروی دریایی نیز همراه با تکاوران، غواصان و تجهیزات مورد نیاز با ۱۶قایق عملیاتی خود در اهواز مستقر شدند.

 

آب شدن برف‌ها و افزایش سطح آبگرفتگی در گمیشان

امیر شیر توماج ظهر امروز در جمع خبرنگاران درباره آخرین وضعیت سیلاب در این شهرستان اظهارداشت: حفر کانال، ساخت سیل‌بند، لایروبی و تخلیه آب در شهرستان گمیشان به صورت شبانه‌روزی ادامه دارد.

فرماندار گمیشان از تلاش شبانه‌روزی برای انتقال آب شهرستان گمیشان به دریا خبر داد و گفت: اولویت نخست ما تخلیه آب از گمیشان است که این کار با اقداماتی که صورت گرفته سرعت خواهد گرفت.

وی از اتصال کانال صفائیشان به کانال رهبری خبر داد و افزود: در کانال محیط‌بانی نیز دیواره‌ای درست کرده‌ایم که مانع ورود آب از سمت شمال به شهرستان گمیشان می‌شود.

فرماندار شهرستان گمیشان گفت: با توجه به مسائل زیست محیطی پیشتر اجازه انتقال آب تالاب به دریا را نداشتیم اما با توجه به شرایط پیش آمده تلاش داریم پس از انتقال آب‌های تخلیه شده سطح شهرستان به تالاب این آب‌ها را به سمت دریا انتقال دهیم.

فرماندار گمیشان با بیان اینکه با استقرار یک دستگاه بیل بارج در کانال صفائیشان از فردا کار لایروبی این کانال آغاز می‌شود، گفت: یک دستگاه بیل بارج سپاه نیز مشغول حفر معبر ۶ متری از کانال به دریا است.

توماج افزود: با توجه به افزایش دما و جاری شدن برف آب‌ها به سمت گمیشان در سطح شهر شاهد افزایش چند سانتی سطح آب هستیم.

خسارت سیلاب به ۵۰۰۰ واحد مسکونی در پلدختر

سرهنگ محمد محمودوند ظهر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به آخرین وضعیت مناطق سیل‌زده پلدختر اظهار داشت: با توجه به اینکه از امروز خطوط تلفن و اینترنت شهرستان پل‌دختر وصل شده و آماری که به دست ما رسیده از ۲۶۹ روستای پل‌دختر ۵۱ روستا و دو شهر پل‌دختر و معمولان  درگیر شدند که ۲۲ روستا نیاز به کمک فوری دارند و ۱۷ روستا کاملاً تخریب‌ شده است.

وی افزود: ۵۱ روستا قطع آب و گاز، ۴۴ روستا قطعی برق و همچنین ۳۶ روستا قطعی راه دارند که با تلاش دستگاه‌های خدمات‌رسان این آمار هرروز کمتر می‌شود چرا که آمار فعلی در روزهای اول بسیار زیاد بوده است.

فرمانده سپاه ناحیه پلدختر عنوان کرد: با توجه به‌ پیش‌بینی هواشناسی و اطلاع‌رسانی گسترده یک روز قبل از سیلاب خوشبختانه در شهرستان پلدختر تلفات جانی نداشته‌ایم ولی دو مورد فوتی در شهرستان معمولان و روستای بابا زید گزارش‌ شده است.

وی با بیان اینکه ۱۷ پل روستایی و شهری در شهرستان پلدختر تخریب‌ شده است تصریح کرد: بیش از پنج هزار منزل مسکونی، مدارس و مراکز آموزشی دچار آب گرفتی یا تخریب شدند و با توجه به‌شدت بارندگی عمق حادثه بسیار زیاد است و شهرستان پلدختر خسارات زیادی را متحمل شده است در همین راستا توسط سپاه ناحیه پلدختر قبل و حین بحران اقدامات خوبی انجام شد ولی مهم این است پس از بحران بتوانیم به نحو احسن خدمات‌رسانی کنیم و بار سنگین خسارات را از دوش مردم هویزه ثانی برداریم.

محمودوند خاطرنشان کرد: پس از برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده بعد از سیلاب شهرستان پلدختر به ۸ منطقه شهر پلدختر و یک منطقه کل روستاها تقسیم‌ شده است بر همین اساس چهار سپاه استانی و دو قرارگاه عملیاتی و بیش از ۱۰ ناحیه به‌صورت مستقل وارد عمل شده‌اند.

وی گفت: سپاه استان سمنان، سپاه سیدالشهدا(ع) تهران، سپاه فتح، قرارگاه حمزه (ع)، قرارگاه ثارالله در لرستان مستقر هستند و همچنین بیش از ۲۲۰ گروه جهادی در حال خدمات‌رسانی هستند و هر روز مراجعاتی داریم که پس از سازمان‌دهی در مناطق ۹گانه خدمات را انجام می‌دهند.

دهانه گرگانرود و قره‌سو در استان گلستان بازگشایی شد

سرهنگ عبدالله عین‌علی پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: از ۲۷ اسفندماه سال گذشته با وقوع سیل و بارش برف و کولاک در جاده‌های کوهستانی استان گلستان، تیپ مردم پایه سپاه نینوا در کنار مردم بوده و فعالیت‌های امدادرسانی خود را تا‌ به امروز ادامه می‌دهد.

وی افزود: در زمان بارش برف و کولاک در گردنه خوش ییلاق و جاده توسکستان تیپ مردم پایه سپاه نینوا ماشین‌آلات خود را به این مسیرها ارسال کردند تا گرفتاران در برف و کولاک را نجات دهند.

فرمانده تیپ مردم پایه سپاه نینوا گلستان بیان داشت: با جاری شدن سیل در استان به ویژه آبگرفتگی گمیشان و آق قلا تیپ مردم پایه با ماشین‌آلات خود به منطقه اعزام شده تا به مردم این مناطق کمک کند.

وی ادامه داد: تیپ مردم پایه سپاه نینوا با همکاری تیپ ۴۵ مهندسی جواد الائمه و قرارگاه خاتم برای خروج سریع‌تر آب دهانه گرگانرود و قره‌سو را به وسیله ماشین‌آلات مورد نظر بازگشایی کرد.

عین علی گفت: این تیپ در کنار دیگر نیروهای نظامی،ارتش و بسیج در کنار مردم تا وضعیت عادی به امدادرسانی خود ادامه می‌دهد.

وسعت مناطق سیل‌زده آق‌قلا ۴۵ درصد کاهش یافت

محمد احمدی ظهر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به بررسی آخرین تصاویر ماهواره ای از وضعیت سیل اظهارداشت: براساس پردازش تصاویر ماهواره‌ای پژوهشگاه فضایی کشور پانزدهم فروردین وسعت مناطق سیل‌زده شهرستان آق‌قلا نسبت به نهم فروردین ۴۵ درصد کاهش یافته است.

وی افزود: همچنین وسعت پهنه آبی در محدوده  شهرستان گمیشان و حوضه قره‌سو شهرستان‌های کردکوی، گرگان و ترکمن در همین مدت ۶ روزه نیز به ترتیب ۶ و ۵ درصد کاهش یافت.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گلستان اظهار کرد: در حال حاضر محدوده شهرستان گمیشان با ۱۲ هزار و ۷۳۸ هکتار بیشترین میزان آب‌گرفتگی را داراست.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گلستان با ضروری دانستن استفاده از داده‌های فضایی در مدیریت بحران افزود: گروه سنجش از دور مرکز تحقیقات فضایی، در روزهای اخیر به صورت شبانه روزی در حال اخذ، پردازش و تحلیل تصاویر ماهواره‌ای مختلف از مناطق سیل زده بوده‌ و محققان مرکز تحقیقات فضایی پژوهشگاه فضایی ایران علاوه بر تهیه و انتشار نقشه‌های دقیق راداری از شهرستان های سیل‌زده، موفق شدند نقشه راه‌ها و مسیرهای آسیب‌دیده ۲ شهرستان آق قلا و گمیشان را هم تهیه کنند و در اختیار مدیران ستاد بحران استان قرار دهند.

وی با اشاره به وضعیت عادی ارتباطی مناطق گفت: در ساعت‌های اولیه وقوع بحران برخی از سایت‌های ارتباطی در شهرستان آق‌قلا به علت بالا آمدن آب و قطعی برق، از فعالیت خارج شدند که در کمترین زمان به شبکه بازگشتند و تاکنون هیچ کدام از مسیرهای ارتباطی و پوشش شبکه همراه در استان متوقف نشده و ارتباط به صورت کامل برقرار است.

سیلاب ۵۰ میلیارد تومان به شهرستان رومشکان خسارت زد

نورالدین درمنان ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: رومشکان با ۱۵۱ میلی‌متر بارش سومین شهرستان پرباران استان لرستان بود،ه در جریان بارش‌های اخیر و وقوع سیل راه ارتباطی بابازید- رومشکان و اسلام‌آباد به‌علت تخریب پل بابازید قطع شد.

وی افزود: بر اثر وقوع سیلاب بخش‌های کشاورزی، زیرساخت‌های جاده‌های دسترسی، عمران شهری و روستایی، جاده‌ها، مسکن و بانکت‌های خاکی حاشیه رومشکان به‌طور کامل تخریب شده؛ در حال حاضر وضعیت این شهرستان در حالت عادی‌ست  و قطعی آب، برق، مخابرات و گاز در رومشکان نداریم.

فرماندار رومشکان عنوان کرد: عشایر این شهرستان در محور بُن‌هَر و ولیان ساکن هستند و محورهای عشایری در حال بازگشایی بوده؛ هم‌چنین کمیته تعیین خسارت سیلاب در رومشکان فعال‌شده و در حال برآورد دقیق میزان خسارات است، اعضای کمیته تخمین‌زده که خسارت سیلاب به شهرستان رومشکان در بخش‌های مختلف بیش‌تر از ۵۰ میلیارد تومان است.

وی بیان کرد: ضلع غربی پل بابازید که جزو توابع شهرستان پلدختر و در حوزه سرزمینی شهرستان رومشکان است تخریب‌شده و روستاهای این منطقه از طریق شهرستان کوهدشت برق‌رسانی شد و محور آن‌ها نیز بازگشایی و از طریق تانکر آب‌رسانی شد.

درمنان گفت: درصدد هستیم که محور پران‌پرویز که قطع ارتباطی بوده و جزو شهرستان پلدختر است ظرف امروز بازگشایی شود، مردم رومشکان به‌صورت پیاده کمک‌های خود را به مردم سیل‌زده رومشکان می‌رسانند.

 

ارائه خدمات درمانی با کد ملی به بیمه‌شدگان پلدختر

شاهدخت فتحی بیرانوند شامگاه پنج‌شنبه پس از بازدید از مناطق سیل‌زده پلدختر با اشاره به وضعیت بهداشتی-درمانی این شهر اظهار داشت: خوش‌بختانه خدمات بهداشتی درمانی در وضعیت مطلوبی است و معاون بیمه درمان لرستان برای رسیدگی به وضعیت بیمه‌شدگان و ویزیت بیماران در پلدختر مستقر است.

وی با بیان ارائه خدمات بستری سیل‌زدگان افزود: تأکید کرده‌ایم برای ارائه این خدمات چون دفترچه‌های درمانی بیمه‌شدگان سازمان بیمه سلامت به‌علت سیلاب مفقود شده با ارائه کد ملی می‌توانند خدمات بیمارستان‌ها و مراکز تشخیص درمانی را دریافت کنند.

مدیرکل بیمه سلامت لرستان عنوان کرد: زیرساخت‌های مخابراتی و اینترنت مناطق سیل‌زده قطع و امکان تأیید داروهای بیماران خاص، سرطانی، دیابتی و قلبی نیست، در همین راستا به رئیس اداره پلدختر تاکید کرده‌ایم  پشت نسخه دفترچه و یا با سربرگ نسخه پزشک کد ملی و مشخصات سه جلدی را با مهر و امضا درج کند و با همان نسخه داروها را با تعرفه دولتی به بیماران ارائه خواهیم داد.

وی با بیان اینکه دفاتر، بخش‌نامه‌ها و دستورالعمل‌های بیمه سلامت باید یک ماه دوره انتظار داشته باشند، بیان کرد: برای رفاه حال بیمه‌شدگان بیمه سلامت تأکید کرده‌ایم دفاتر پیشخوان بدون طی دوره انتظار و دریافت وجه اقدامات صدور و چاپ دفتر المثنی برای هر فرد که ۹ هزار تومان است را در اسرع وقت صادر کنند.

فتحی گفت: در مذاکراتی که با ستاد سازمان بیمه سلامت امیدواریم بتوانیم با امتیازات بیش‌تری جوابگوی نیازهای مردم باشیم؛ به شهروندان پلدختری توصیه می‌کنم با سعه صدر و آرامش اجازه بدهند مسئولان ذی‌ربط اقدامات کمک‌رسانی و امداد را به نحو احسن انجام بدهند.

آخرین آمار جان‌باختگان سیلاب نوروز به ۶۴ نفر رسید

استان‌های فارس و لرستان در سیل نوروز ۹۸ به ترتیب با ۲۱ و ۱۵ کشته بیشترین تلفات انسانی را در حوادث اخیر داشته‌اند.

استان فارس: ۲۱ نفر
استان لرستان: ۱۵ نفر
استان گلستان: گلستان ۸ نفر
استان مازندران: ۵ نفر
استان همدان: ۵ نفر
استان خراسان شمالی: ۳ نفر
استان کهگیلویه و بویراحمد: ۲ نفر
استان خوزستان: ۱ نفراستان ایلام: ۱ نفر
استان کرمانشاه: ۱ نفر
استان سمنان: ۱ نفر
استان خراسان رضوی: ۱

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*