اخبار ویژه

  • شناسه : 15264
  • ۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۸:۲۴
  • 150 بازدید
  • ارسال توسط :
بیمه بیکاری به کارگران بیکار ناشی از سیل ارائه می شود
بیمه بیکاری به کارگران بیکار ناشی از سیل ارائه می شود

بیمه بیکاری به کارگران بیکار ناشی از سیل ارائه می شود

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان گفت: سیل موجب شده تا تعدادی از کارگران استان خوزستان بیکار شوند و آمادگی برای ارائه خدمات بیمه بیکاری برای تمامی کارگران بیکار شده به دلیل سیل باتوجه به شرایط را داریم.

به گزارش خبر روز، سید نور محمد‌پور امروز در سخنرانی پیش از خطبه‌های اهواز به مناسبت هفته کارگر با تبریک یازدهم اردیبهشت‌ماه به عنوان این مناسبت اظهار داشت: کارگران در مواقع احتیاج نظام و اسلامی همواره در صحنه حاضر بودند.

وی بیان کرد: کارگران از ابتدای پیروزی انقلاب با بستن شیرهای نفت سرعت حرکت انقلاب اسلامی را چند برابر و در سیل اخیر استان خوزستان به صورت خودجوش در صحنه کمک‌رسانی حاضر شدند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان با اشاره به این‌که وزارت کار وظیفه صیانت از کارگران را برعهده دارد، خاطرنشان کرد: این صیانت در زمینه حقوق و مزد، بازرسی و ایمنی و بهداشت کار و بیمه بیکاری است.

وی با اثرگذاری سیل بر روند تولید و ادامه کار واحدهای تولیدی به ویژه کشت و صنعت نیشکر اشاره و عنوان کرد: سیل موجب شده تا تعدادی از کارگران استان خوزستان بیکار شوند و آماده هستیم که تمامی کارگرانی که به هر دلیلی کارگاه آنها زیر آب رفته و سیل باعث از بین رفتن آن شده، کسانی که سابقه بیمه دارند با مراجعه به اداره کار و ارائه لیست بیمه دی و بهمن، از بیمه بیکاری استفاده کنند.

محمد‌پور در تشریح مدت زمان ارائه بیمه بیکاری، اظهار داشت: کارگران با یکسال سابقه به بالا مدت زمان ۱۲ ماه، ده سال سابقه مدت زمان ۱۸ ماه و بیشتر نیز مدت زمان ۲۴ تا ۳۶ ماه بیمه بیکاری ارائه می‌شود که این نیز جزء سابقه کار آنها به شمار می‌آید.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان گفت: دستمزد سال جاری با مصوبه شورای عالی کار در تاریخ ۲۷ اسفندماه سال گذشته نسبت به سال ۹۶ شاهد افزایش حداقلی ۳۶.۵ درصدی است.

پریسا طاهری

مدیر مسئول خبر روز، کارشناس مدیریت فرهنگی و دارای سابقه ی ۷ ساله در هیئت های تحریریه بیش از ۵ خبرگزاری است. وی فعال اجتماعی محیط زیست بوده و ترجیحاً وقت فراغت خود را در خواندن کتاب های علمی و جامع شناختی صرف می‌کند. 

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*