اخبار ویژه

  • شناسه : 18212
  • ۱۲ مهر ۱۳۹۸ - ۲۳:۱۷
  • 257 بازدید
  • ارسال توسط :
بیش از ۱۵۰۰ موکب در استان خوزستان برای اربعین از زوار پذیرایی می کنند
بیش از ۱۵۰۰ موکب در استان خوزستان برای اربعین از زوار پذیرایی می کنند
مدیر کل ستاد عتبات عالیات استان خوزستان:

بیش از ۱۵۰۰ موکب در استان خوزستان برای اربعین از زوار پذیرایی می کنند

به گزارش خبرنگار خبر روز در جلسه ستاد اربعین که با حضور حجت السلام حسینی امام جمعه هندیجان، حجت السلام موسوی مدیرکل عتبات عالیات استان خوزستان، بویری فرماندار هندیجان، خضعلی معاون فرماندار، ساداتی مدیر سازمان تبلیغات، دانش پژوه بخشدار مرکزی ،جواد شیر علی مسئول عتبات عالیات هندیجان ،جانشین فرماندهی انتظامی هندیجان ،خادمین مواکب در هندیجان […]

به گزارش خبرنگار خبر روز در جلسه ستاد اربعین که با حضور حجت السلام حسینی امام جمعه هندیجان، حجت السلام موسوی مدیرکل عتبات عالیات استان خوزستان، بویری فرماندار هندیجان، خضعلی معاون فرماندار، ساداتی مدیر سازمان تبلیغات، دانش پژوه بخشدار مرکزی ،جواد شیر علی مسئول عتبات عالیات هندیجان ،جانشین فرماندهی انتظامی هندیجان ،خادمین مواکب در هندیجان و مرز شلمچه صالحی مسئول موکب قمربنی هاشم مستقر در مرز شلمچه در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد.
موسوی مدیرکل ستاد عتبات و عالیات خوزستان در این جلسه اظهار کرد: هندیجان در بحث بازسازی حرم امیرالمومنین و امام حسین و جوادیه و عسکریه و سوریه این شهرستان مقام دوم را به خود اختصاص و شهرستان هندیجان بالای ۱۵۰ درصد آورده حرم های مطهر دارند وی افزود: اربعین سالهای اول منحصر به خرمشهر و سوسنگرد بوده که به شهرستان های دیگر و به دیگر استانها رسیده و به کشور ملی و بعد از آن بین المللی و جهانی شده است. مدیر کل عتبات عالیات استان خوزستان ادامه داد: ورودی های زایرین به استان خوزستان شامل هندیجان – بهبهان – اندیمشک و ایذه است و این حرکت بی نظیر و تاریخی است.

در خصوص شهرک در مرز بین المللی چذابه در حال ساخت که سال آینده آماده پذیرایی و خدمت رسانی به زائرین اباعبدالله خواهد بود موسوی گفت: در عراق ۸۰ موکب که در نجف و کربلا آماده پذیرایی از زوار و همچنین در چذابه دو مجتمع برای برادران و خواهران که انشاالله از پنجم صفر خدمات شروع خواهد کرد و همچنین در مرز شلمچه از پنجم صفر تا ۳۰ صفر همه امکانات را در اختیار زائرین قرار خواهند. در مرز روزانه ۳۵۰ هزار تغذیه و در مرز شلمچه روزانه ۲۰۰ هزار تغذیه به زائرین داده می شود. حجت السلام موسوی گفت: اسامی مواکب در سامانه ستاد عتبات و عالیات استان خوزستان ثبت گردیده در خصوص اسکان زایرین هیچگونه مشکلی نداریم و با اشاره به این داشت که دولت برای ایجاد زیر ساخت مواکب و مردم در خدمت رسانی و پذیرایی کمک می کنند.

مدیر کل عتبات عالیات استان خوزستان در ادامه اظهار داشت: مواکب باید دارای شناسنامه و سند رسمی بوده و هر موکبی و هیئت باید روحانی داشته باشد که نماز جماعت را بوقت بخوانند. وی در پایان عنوان کرد: ۳۰۰ موکب در مرز بین المللی چذابه و ۴۰۰ موکب در مرز بین المللی شلمچه برای پذیرایی از زائرین آماده شده و باید گفت بیش از ۱۵٠٠ موکب برای پذیرایی در سطح استان خوزستان به زائرین خدمات خواهند داد. 

.

.

.

.

.

.

.

 

پریسا طاهری

مدیر مسئول خبر روز، کارشناس مدیریت فرهنگی و دارای سابقه ی ۶ ساله در هیئت های تحریریه بیش از ۴ خبرگزاری است. فعال اجتماعی محیط زیست بوده و ترجیحاً وقت فراغت خود را در خواندن کتاب های علمی صرف می‌کند. 

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*