اخبار ویژه

بیانیه همایش شهدای جهاد عشایر عرب خوزستان ، شهدای انقلاب اسلامی ، جنگ تحمیلی و مدافعین حرم اسفند ماه ۹۷ به میزبانی دشت آزادگان و هویزه
بیانیه همایش شهدای جهاد عشایر عرب خوزستان ، شهدای انقلاب اسلامی ، جنگ تحمیلی و مدافعین حرم اسفند ماه ۹۷ به میزبانی دشت آزادگان و هویزه

بیانیه همایش شهدای جهاد عشایر عرب خوزستان ، شهدای انقلاب اسلامی ، جنگ تحمیلی و مدافعین حرم اسفند ماه ۹۷ به میزبانی دشت آزادگان و هویزه

قریب به ۱۰۰ سال پیش مردم عرب خوزستان به تبعیت از فتوای مراجع تقلید نجف اشرف به جنگ استعمارگر شتافتند و حماسه ای به یاد ماندنی را در تاریخ به ثبت رساندند

بیانیه همایش شهدای جهاد عشایر عرب خوزستان ، شهدای انقلاب اسلامی ، جنگ تحمیلی و مدافعین حرم اسفند ماه ۹۷

 

            بسم الله الرحمن الرحیم

 

یا ایها الذین آمنوا ان تنصروا الله ینصرکم و یثبت اقدامکم ( محمد/۷ )

 

حماسه بزرگ جهاد عشایر عرب خوزستان در برابر استعمارگر پیر به نام آوازه بریتانیا در جنگ جهانی اول ، سند شجاعت و غیرت و ایمان این مردمان به اسلام و مذهب تشیع و وطنشان میباشد .

 

قریب به ۱۰۰ سال پیش مردم عرب خوزستان به تبعیت از فتوای مراجع تقلید نجف اشرف به جنگ استعمارگر شتافتند و حماسه ای به یاد ماندنی را در تاریخ به ثبت رساندند .

 

در باور استعمارگر انگلیس نمی گنجید که مردمان عادی، بدون کوچکترین تجهیزات نظامی سد راه ارتش بریتانیا شوند، آنان به طمع تصرف خاک ایران ، خواب شیرین دیده بودند اما این عشایر و قبایل عرب خوزستانی بودند که خواب شیرین آنان را بر هم زدند .

 

استعمار جهانی پس از مدتی با لباس مبدل ، قصد تجاوز به خاک ایران را داشت تا بار دیگر همین مردم تاریخ اجداد و گذشتگان خود را تکرار کنند و در دفاع مقدس ، تاریخی دیگر را رقم زدند .

 

جوانان عرب خوزستانی همچون سردار شهید علی هاشمی عَلَم مبارزه با رژیم بعثی را برافراشته و خط مقدم جبهه مبارزه با استعمار جدید شده اند .

 

وقتی که استکبار و استعمار از تسلط بر خاک ایران و جدا کردن مردم از مرجعیت ناامید شد ، عقیده و مذهب همین مردم را نشانه رفت ولی اینبار جوانانی چون سردار سید عمار موسوی ، سردارجبار عراقی ، سردار حسونی زاده و سردار غوابش و دیگر شهیدان با پیروی از فتوای مراجع تقلید ، خط مقدم نبرد با گروه تکفیری را از آن خود کردند .

 

ایثار ،شجاعت ، شهامت و مردانگی مردم عرب خوزستان که به پیروی از مراجع تقلید ، مبارزه با استعمار و استکبار را سرلوحه خود قرار داده اند ، که از خاک میهن دفاع کنند ، نشان از اخلاص مردم است که طبعاً ضمن بیعت مجدد با مقام عظمای ولایت مطالباتی خواهند داشت .

 

۱_  دیدار با مقام معظم رهبری از مطالبات به حق مردم عرب خوزستان است.

 

۲_ با توجه به وجود منابع غنی نفتی و زمین های حاصلخیز و همچنین پتانسیل اقتصادی در منطقه تقاضای توجه ویژه دولت مدار را خواهانیم .

 

۳_ قانون اساسی کشور جمهوری اسلامی ایران به عنوان قانون مادر و مرجع ، احترام و عمل به آن از واجب واجبات و صیانت خون شهداء می باشد ، لذا تقاضای اعمال اصل ۱۵ آن قانون در زمینه آموزش را داریم.

 

۴_ با توجه به تعدد قومیت ها در استان خوزستان انتظار می‌رود در اشتغال و میدان دادن از تمام قومیت ها، مساوات در نظر گرفته شود .

 

۵_ با توجه به اینکه واقعه جهاد عشایر عرب خوزستان ، نقطه عطفی در مبارزه با استکبار جهانی است انتظار می رود این واقعه به طور رسمی در تاریخ و تقویم کشور ذکر شود .

 

 

       والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

 

 

ستاد مردمی اولین همایش شهدای جهاد عشایر عرب خوزستان اسفند ماه ۹۷ (دشت آزادگان و هویزه )

علیرضا شناوی

خبرنگار اختصاصی خبر روز در شهرستان دشت آزادگان و هویزه بوده، فارغ التحصیل کارشناسی رشته حقوق، عضو کمیته خبرنگاران و امور رسانه قرارگاه فرهنگی دشت آزادگان، عضو شورای نویسندگی نشریه و هفته نامه رضوان خوزستان، سابقه فعالیت در بیش از ۳ خبرگزاری استان خوزستان را دارد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*