اخبار ویژه

  • شناسه : 25229
  • ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۷:۲۶
  • 98 بازدید
  • ارسال توسط :
بهره‌برداری از پل‌های بابازید و پران پرویز تا پایان سال جاری/سازمان مدیریت برای تسریع در ابلاغ اعتبارات رایزنی کند
بهره‌برداری از پل‌های بابازید و پران پرویز تا پایان سال جاری/سازمان مدیریت برای تسریع در ابلاغ اعتبارات رایزنی کند

بهره‌برداری از پل‌های بابازید و پران پرویز تا پایان سال جاری/سازمان مدیریت برای تسریع در ابلاغ اعتبارات رایزنی کند

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای لرستان: تا پایان سال ۹۹، نزدیک به ۲۰۰ کیلومتر از محورهای استان را بازسازی خواهیم کرد، برای تعداد ۱۴۰ دستگاه، مناقصه انجام شده و تا پایان سال ۹۹، بالای ۹۰ درصد پل‌ها از ۱۴۰ پل، از جمله پل‌های بابازید و پران پرویز را به بهره‌برداری می‌رسانیم.

به گزارش خبرنگار خبر روز از لرستان، عباس شرفی خاطرنشان کرد: متاسفانه بعد از سیل هفتم اسفند هنوز دورنمایی نیست که اعتبارات چه زمانی ابلاغ می شود، اگر این روند همچنان ادامه پیدا کند و ابلاغ اعتبارات تا شهریور و مهر ماه به طول انجامد دوباره به فصل سرما رسیده و اتمام کار با مشکل مواجه خواهد شد لذا از سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان انتظار داریم با رایزنی لازم ابلاغ اعتبارات را هر چه سریعتر انجام دهند.

این مقام مسئول در خصوص بازگشایی و مرمت موقت جاده خرم آباد به پلدختر و خسارات دوباره‌ی سیل اسفند ۹۸ به این جاده، تصریح کرد: نیاز ۱۵۰ هزار خانوار منطقه برای تردد به محل کار و زندگی و خانه‌ها به شدت مورد توجه بود و مردم حق داشتند راه رفت و آمد داشته باشند، از طرفی از فروردین ۹۸ تاکنون هنوز اعتبار بازسازی ۱۰۰ کیلومتر این جاده و ۴۰ کیلومتر ساخت دیوار حائل که نیاز ضروری این جاده است ابلاغ نشده و طبیعی است که نداشتن دیواره حائل در سیل اسفندماه باعث خسارات مجدد به این جاده شده است.

وی ادامه داد: بازگشایی و بازسازی جاده خرم آباد_پلدختر به شدت مورد درخواست مردم منطقه بود و مگر می شود درآمد میلیاردی انجیرستان های زیودار را نادیده گرفت که باغداران از این جاده تردد می‌کنند، از طرفی برای ساخت دیوار حائل جاده، نیاز به تردد در مسیر جاده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای لرستان افزود: آنچه در محور خرم آباد به پلدختر انجام شد بیشتر امانی بوده و از ماشین‌آلات خودمان استفاده کرده ایم، از استان‌های دیگر به کمک آمدند و نزدیک به ۱۰۰ میلیارد تومان بصورت امانی کار شده است، راه ۸۷۰ روستا بازگشایی شد، نزدیک به ۲۵۰۰ کیلومتر از راههای استان مسدود بودند که با کمک ١٩ استان این راهها در اقصی نقاط استان بازگشایی شدند. اگر این کارها به پیمانکار واگذار می‌شد فقط برای بازگشایی راهها نیاز به ۲۰۰ میلیارد تومان اعتباربود.

وی در پایان عنوان کرد: از کل خسارتی که به بخشهای راهداری استان لرستان وارد شده مقدار ۱۰% درصد تخصیص یافته است

مهدی زکی پور

مهدی زکی پور سرپرست خبر روز در استان لرستان، بیش از ۷سال است که در عرصه مطبوعات فعالیت دارد. وی دارای سابقه فعالیت سیاسی و اجتماعی بوده و همچنین سردبیر هفته نامه های صدای لرستان و افق زاگرس نیز می باشد.

طراحی وبسایت

مطالب مشابه

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*