اخبار ویژه

  • شناسه : 5253
  • 07 آگوست 2017 - 9:48
  • 321 بازدید
  • ارسال توسط :
بلایی که تلفن های همراه هوشمند بر سر نوجوانان می آورد
بلایی که تلفن های همراه هوشمند بر سر نوجوانان می آورد

بلایی که تلفن های همراه هوشمند بر سر نوجوانان می آورد

بررسی های صورت گرفته نشان می دهد که استفاده بیش از حد از تلفن های همراه هوشمند موجب افسردگی شده و می تواند منجر به خودکشی گردد.

به گزارش خبر روز، نمی توان به طور دقیق گفت که دوران تلفن های همراه هوشمند از چه زمانی آغاز شده است، اما بدون شک رونمایی نخستین تلفن همراه آیفون در نهم ژانویه ۲۰۰۷ سرآغاز تحول در دنیای تلفن های همراه است.

بکارگیری تلفن های همراه هوشمند باعث شد تا رانندگان دیگر مسیرهای خود را گم نکنند و یا انسان ها سر وقت به قرارهای خود برسند اما این تمام ماجرا نیست.

بررسی ها نشان می دهد افراد نوجوانی که به استفاده از تلفن های همراه اعتیاد دارند، بیش از دیگران به افسردگی مبتلا می شوند که این مساله حتی می تواند باعث ایجاد فکر به خودکشی در آن ها شود.

بر این اساس افرادی که بیش از ۱۰ ساعت در روز در شبکه های اجتماعی زمان صرف می کنند، ۵۶ برابر از سایر افراد کمتر احساس شادی می کنند و به همین علت است که پژوهشگران توصیه می کنند تا زمان کمتری برای استفاده از تلفن های همراه هوشمند صرف کنیم.

پریسا طاهری

مدیر مسئول خبر روز، کارشناس مدیریت فرهنگی و دارای سابقه ی ۶ ساله در هیئت های تحریریه بیش از ۴ خبرگزاری است. فعال اجتماعی محیط زیست بوده و ترجیحاً وقت فراغت خود را در خواندن کتاب های علمی صرف می‌کند. 

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*