اخبار ویژه

  • شناسه : 14707
  • ۰۷ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۱
  • 1505 بازدید
  • ارسال توسط :
بلایی که از سر دانش آموزان مسجدسلیمان گذشت/ ریزش سقف مدرسه ابتدایی نواب صفوی/ تصویر
بلایی که از سر دانش آموزان مسجدسلیمان گذشت/ ریزش سقف مدرسه ابتدایی نواب صفوی/ تصویر

بلایی که از سر دانش آموزان مسجدسلیمان گذشت/ ریزش سقف مدرسه ابتدایی نواب صفوی/ تصویر

پریسا طاهری/ خبر روز-  صبح روز گذشته ساعت ۷:۳۰  در حالی سقف مدرسه نواب صفوی ریزش کرد که دانش آموزان ابتدایی این مدرسه در حال ورود به کلاس بودند این حادثه می توانست حادثه رقت باری را رقم زند اما جای بسی شکرانه است که دانش اموزان هنوز بر روی نیمکت هایشان ننشسته بودند سوال  […]

پریسا طاهری/ خبر روز-  صبح روز گذشته ساعت ۷:۳۰  در حالی سقف مدرسه نواب صفوی ریزش کرد که دانش آموزان ابتدایی این مدرسه در حال ورود به کلاس بودند این حادثه می توانست حادثه رقت باری را رقم زند اما جای بسی شکرانه است که دانش اموزان هنوز بر روی نیمکت هایشان ننشسته بودند سوال  اینجاست با وجود بارها هشدار خبرنگاران ، مطرح شدن خطرات و فرسودگی این مدرسه و دیگر مدارس شهرستان با توجه به قدمت آنها در جلسات مختلف با مسئولان کشوری، استانی و همچنین در شورای آموزش شهرستان با حضور فرماندار و رئیس آموزش و پرورش و دیگر اعضا چرا تاکنون اقدامی نشده است؟

 لازم به ذکر است  امید حاجتی رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خوزستان در شورای اداری شهرستان مسجد سلیمان که با حضور معاون امور علمی، فرهنگی و اجتماعی سازمان برنامه و بودجه کشور برگزار شد فرسودگی مدارش مسجدسلیمان را نگران کننده دانست گفت: ۳۸ درصد مدارس کشور غیر استاندارد بوده که این رقم در خوزستان ۳۷ درصد، و در شهرستان مسجد سلیمان ۶۱ درصد است که این موضوع نگران کننده است.

 امید حاجتی با بیان اینکه باید به این موضوع به صورت ویژه توجه کرد افزود: فرسودگی ، قدمت بالا و شرایط نامناسب مدارس مسجد سلیمان مشکلات فراوانی را برای خانواده ها و به ویژه دانش آموزان ایجاد کرده و نیازمندی عزم ملی است.

جانمراد داووودی رئیس آموزش و پرورش نیز در خصوص وضعیت مدارس شھرستان گفت : ایجاد فضاھای آموزشی مناسب، ایمن و استاندارد را حق بدیھی تمام دانش آموزان دانست و خواستار ورود جدی مسئولان کشوری و استانی در نوسازی و بازسازی و تدابیر لازم برای مدارس فرسوده شهرستان شد.

خطاب به مسئولان کشوری و استانی: حادثه مدرسه ابتدایی نواب صفوی می توانست نتیجه جبران ناپذیری را رقم زند .قبل از اینکه حادثه ناگوار دیگری در این مدرسه و دیگر مدارس فرسوده و خطرزای این شهرستان که با جان دانش اموزان در ارتباط است رخ دهد باید با جدیت و حساسیت این مشکلات رسیدگی شود.

.

پریسا طاهری

مدیر مسئول خبر روز، کارشناس مدیریت فرهنگی و دارای سابقه ی ۶ ساله در هیئت های تحریریه بیش از ۴ خبرگزاری است. فعال اجتماعی محیط زیست بوده و ترجیحاً وقت فراغت خود را در خواندن کتاب های علمی صرف می‌کند. 

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*