اخبار ویژه

  • شناسه : 17857
  • ۲۸ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۴
  • 226 بازدید
  • ارسال توسط :
  • منبع : عصر مسجدسلیمان
برگزاری نشست انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان اندیکا
برگزاری نشست انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان اندیکا

برگزاری نشست انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان اندیکا

نشست انجمن کتابخانه با حضور بخشدار مرکزی ، بخشدار چلو، دبیر انجمن و جمعی از مسئولین ادارات در محل سالن اجتماعات فرمانداری اندیکا برگزار شد.

به گزارش خبر روز باقر اسماعیلی زاده بخشدار مرکزی اندیکا با تاکید براهمیت کتابخوانی و مطالعه اظهار داشت: بی شک یکی از مهمترین کارهایی که می تواند آفت جهل را بزداید مطالعه است و شبهه های ذهنی را دفع کند و ایمان و اطمینان قلبی به بار می آورد چرا که مایه آرامش روح و روان آدمی است.

اسماعیلی زاده تصریح کرد: نهاد کتابخانه و ترویج و تعمیق آن در سطح شهرستان باعث بالندگی و شکوفایی استعدادهای نوجوانان و جوانان خواهد شد.

وی افزود: خوشبختانه برخورداری فرهنگ ارزشمند ما از ریشه های قوی و نگرش ها و پویش های فرهنگ ما را قدرت و استحکام فزاینده ای می بخشد زیرا نخستین جلوه با شکوه چنین ارزشی را میتوان در ابتدای برنامه های پیامبر اعظم (ص) یافت که رسالتش را با فرمان خواندن از سوی خداوند آغاز کرد.

در ادامه جلسه حجت الاسلام والمسلمین روشن پور ریاست سازمان تبلیغات اسلامی عنوان کرد: جلسات فرهنگی نباید دچار تضعیف شود بدین دلیل که فرهنگ هر جامعه گویای توسعه و پیشرفت جامعه را نمایان می سازد، در این زمینه ادارات کتابخانه، آموزش وپرورش، آموزش عشایر و فرهنگ ارشاد اسلامی باید نقش تاثیرگزذر خود را ایفا نمایند. 

درپایان جلسه مصوب گردید:
۱- به مناسبت هفته دفاع مقدس و به منظور تجلیل و تقدیر از این هفته، نمایشگاه عکس و کتاب از شهدای بومی اندیکا برپا گردد.

۲- مقرر گردید زنگ کتابخانه در مدارس به مناسبت بازگشایی مدارس با همکاری اداره آموزش و پرورش و آموزش عشایر در سطح مدارس از اول مهرماه اجرا گردد.

۳- جلسه مشترک با حضور مدیران مدارس و اداره کتابخانه در کتابخانه به منظور تشریح برنامه های فرهنگی قابل اجرا در مدارس و توجیه مدیران در همکاری با کتابداران تشکیل گردد.

۴- مصوب شد مسابقه پیامکی به منظور آشنایی دانش آموزان با مسائل دینی و احکام توسط اداره کتابخانه و اداره تبلیغات اسلامی برگزار شود.

امیر حیدری

سردبیر خبر روز، مدیر فروش و تبلیغات شرکت رایسام، دارای سابقه ۱۵ ساله در برنامه نویسی وب، مشاوره در تبلیغات اینترنتی و فروش است. مدت ۸ سال است که در وبسایت های خبری با موضوعات تکنولوژی قلم می‌زند.

طراحی وبسایت

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*