اخبار ویژه

  • شناسه : 35156
  • ۲۰ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۹
  • 78 بازدید
  • ارسال توسط :
بروز مشکل بی آبی برای کشاورزان رامهرمزی در پی بالارفتن سطح کشت تابستانه
بروز مشکل بی آبی برای کشاورزان رامهرمزی در پی بالارفتن سطح کشت تابستانه

بروز مشکل بی آبی برای کشاورزان رامهرمزی در پی بالارفتن سطح کشت تابستانه

قدرت اله دهدار رئیس نظام صنفی کشاورزی رامهرمز از بروز مشکل بی آبی برای کشاورزان رامهرمزی در پی بالارفتن سطح کشت تابستانه خبر داد  به گزارش خبرنگار خبر روز دهدارعنوان کرد: اعتراض کشاورزان در خصوص مشکل بی آبی ؛ از طریق سد جرّه پیگیری شد. با توجه به پیش بینی که از سال آبی آینده […]

قدرت اله دهدار رئیس نظام صنفی کشاورزی رامهرمز از بروز مشکل بی آبی برای کشاورزان رامهرمزی در پی بالارفتن سطح کشت تابستانه خبر داد
 به گزارش خبرنگار خبر روز دهدارعنوان کرد: اعتراض کشاورزان در خصوص مشکل بی آبی ؛ از طریق سد جرّه پیگیری شد. با توجه به پیش بینی که از سال آبی آینده داریم و براساس یک برنامه زمان‌بندی شده می‌بایست یک جدول زمانی تدوین و مطابق آن ، میزان ۷۰میلیون متر مکعب تا بیستم مهرماه باید مصرف و رعایت می شد.

 وی افزود: در خردادماه به کشاورزان اعلام شد ؛ در صورت کشت محصول برنج ،کشت انواع محصولات تابستانه دیگر صورت نگیرد که ‌متاسفانه با رعایت نشدن این دستورالعمل سطح زیر کشت بالا رفته و ما را با مشکل بی آبی مواجه کرد.

    رئیس نظام صنفی کشاورزی ادامه داد:گرمای شدید و دمای بالای ۶۰ درجه یکی دیگر از دلایل مشکل بی آبی بود. همچنین سطح زیر کشت که ۱۶۰۰ الی ۱۷۰۰ هکتار پیش بینی و محدود شده بود به ۳۵۰۰ هکتار رسید! علی‌رغم تلاش نظام صنفی ، علاوه بر کشت محصول برنج ، محصولات دیگری نیز کشت شد که متاسفانه این امر موجب شد کشاورزان رامهرمزی با مشکل بی آبی روبرو شوند.

طراحی وبسایت

برچسب ها

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*