اخبار ویژه

  • شناسه : 25232
  • ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۲۰:۰۰
  • 105 بازدید
  • ارسال توسط :
برداشت گل محمدی در دلیجان آغاز شد
برداشت گل محمدی در دلیجان آغاز شد

برداشت گل محمدی در دلیجان آغاز شد

به گزارش خبر روز؛ مدیرجهاد کشاورزی دلیجان گفت: برداشت گل محمدی از سطح ۳۵۰ هکتار گلستان در این شهرستان آغاز شد. سعید برجی، مدیرجهاد کشاورزی دلیجان اظهار کرد: پیش‌بینی شده که یک‌هزار و ۲۲۵ تن گلبرگ تر محمدی امسال از گلستان‌های در دلیجان برداشت شود. وی بیان کرد: انتظار می‌رود از این میزان برداشت گلبرگ، […]

به گزارش خبر روز؛ مدیرجهاد کشاورزی دلیجان گفت: برداشت گل محمدی از سطح ۳۵۰ هکتار گلستان در این شهرستان آغاز شد.

سعید برجی، مدیرجهاد کشاورزی دلیجان اظهار کرد: پیش‌بینی شده که یک‌هزار و ۲۲۵ تن گلبرگ تر محمدی امسال از گلستان‌های در دلیجان برداشت شود. وی بیان کرد: انتظار می‌رود از این میزان برداشت گلبرگ، ۲ میلیون و ۴۵۰ هزار لیتر گلاب و ۲۰۴ لیتر اسانس به دست آید.
مدیر جهاد کشاورزی دلیجان اظهار داشت: این شهرستان دارای ۳۶۵ هکتار گلستان گل محمدی است که ۳۵۰ هکتار آن بارور و ۱۵ هکتار غیر بارور است. برجی گفت: از هر گلستان های دلیجان به‌طور متوسط سه و نیم تن گل محمدی برداشت می‌شود.
وی ادامه داد: ۲۰ کارگاه گلاب‌گیری سنتی و کارگاه تولید اسانس در این شهرستان فعال است که محصول آن در بازارهای داخلی و خارجی عرضه می‌شود. مدیر جهاد کشاورزی دلیجان بیان کرد: در دوره خشکسالی و کم شدن منابع آب دلیجان، تغییر الگوی کشت ضروری بود و در همین راستا ترویج محصولات کم آب بر و مناسب با شرایط اقلیمی منطقه به ویژه گل محمدی در دستور کار قرار گرفت.
برجی افزود: بیشترین سطح زیر کشت گل محمدی در روستاهای «خاوه»، «مهدی‌آباد»، «هستیجان» و «قالهر» قراردارند. وی گفت: ۴۰۰ بهره‌بردار در دلیجان در زمینه پرورش گل محمدی اشتغال دارند و بیشترین سطح زیر کشت گل محمدی در استان مرکزی مربوط به این شهرستان دلیجان است.

طراحی وبسایت

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*