اخبار ویژه

  • شناسه : 9025
  • ۲۸ دی ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۰
  • 230 بازدید
  • ارسال توسط :
برای جنگ با اسرائیل آماده هستیم
برای جنگ با اسرائیل آماده هستیم

برای جنگ با اسرائیل آماده هستیم

فرمانده ارتش لبنان گفت: ثبات مرزهای جنوبی با اسرائیل را حفظ خواهیم کرد و آماده مقابله با هرگونه تجاوزگری از سوی اسرائیل نسبت به لبنان هستیم.

به گزارش خبر روز؛ ژنرال جوزف عون، فرمانده ارتش لبنان، اعلام کرد ارتش این کشور آمادگی مقابله با هرنوع تجاوزگری از سوی اسرائیل را دارد.

 

عون این اظهارات را در دیدار با هئیتی از نمایندگان عرب، وابستگان نظامی کشورهای مختلف و همچنین نمایندگان سازمان نظارت بر آتش‌بس به ریاست سرهنگ فرانسوی «کریستیان هررو» به زبان آورد.

 

عون گفت: “‌بنابر قطعنامه ۱۷۰۱ و با همکاری نیروهای بین المللی، ما ثبات مرزهای جنوبی با اسرائیل را حفظ خواهیم کرد و آماده مقابله با هرگونه تجاوزگری از سوی اسرائیل نسبت به لبنان هستیم.”

 

وی ادامه داد: “ما تابستان گذشته توانستیم تروریست‌های داعش و النصره را شکست دهیم و تعداد زیادی از شبکه‌های تروریستی و خانه‌های آنها را از بین ببریم، بنابراین توانایی محافظت از لبنان را داریم.”

فرمانده ارتش لبنان اضافه کرد: “علی رغم این دستاوردها، تهدید تروریسم همچنان وجود دارد.”

 

«کریستین هررو» نیز در این نشست نقش ارتش لبنان را که به گفته او، توانایی خود را در مقابله با تهدیدهای داخلی و خارجی ثابت کرده است، ستود.

 

فرستاده فرانسه تاکید کرد، کشورهای دوست همچنان از تلاش‌های ارتش در جهت حفظ وحدت و ثبات در لبنان حمایت خواهند کرد.

پریسا طاهری

مدیر مسئول خبر روز، کارشناس مدیریت فرهنگی و دارای سابقه ی ۷ ساله در هیئت های تحریریه بیش از ۵ خبرگزاری است. وی فعال اجتماعی محیط زیست بوده و ترجیحاً وقت فراغت خود را در خواندن کتاب های علمی و جامع شناختی صرف می‌کند. 

طراحی وبسایت

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*