اخبار ویژه

  • شناسه : 5399
  • 10 آگوست 2017 - 19:49
  • 529 بازدید
  • ارسال توسط :
بخش عظیمی از آتش سوزی جنگل‌های اندیکا مهار شد/ آتش همچنان در مناطق صعب‌العبور زبانه می‌کشد
بخش عظیمی از آتش سوزی جنگل‌های اندیکا مهار شد/ آتش همچنان در مناطق صعب‌العبور زبانه می‌کشد

بخش عظیمی از آتش سوزی جنگل‌های اندیکا مهار شد/ آتش همچنان در مناطق صعب‌العبور زبانه می‌کشد

فرماندار اندیکا گفت: بخش زیادی از آتش‌سوزی مهار شد فقط قسمتی کوهستانی مانده که به دلیل ارتفاع زیاد دسترسی به این منطقه دشوار است.

به گزارش خبر روز منوچهر ورناصری ، درباره آتش سوزی جنگل‌های اندیکا اظهار داشت: از شب گذشته آتش سوزی در جنگل‌های اندیکا گزارش داده شد که آتش سوزی ابتدا درشهرستان ایذه بود و بعد به جنگل‌های اندیکا سرایت کرد.

وی افزود: تمامی نیروها در حال خاموش کردن آتش هستند اما بخشی از منطقه به دلیل صعب العبور بودن نیازمند بالگرد است که هماهنگی‌های لازم از طریق منابع طبیعی انجام شد.

فرماندار اندیکا با بیان اینکه تا ساعت ۱۵ و ۳۰ دقیقه بعد از ظهر بالگرد برای مهار آتش به منطقه اعزام نشد، گفت:  بخش زیادی از آتش‌سوزی مهار شد فقط قسمت کوهستانی مانده که به دلیل ارتفاع زیاد دسترسی به این منطقه دشوار است.

وی با بیان اینکه علت آتش‌سوزی مشخص نیست، عنوان ‌کرد: آتش سوزی از شهرستان ایذه شروع  و به سمت جنگل‌های اندیکا کشیده شد و علت  آتش‌سوزی در دست بررسی است.

ورناصری به کمبودهای مقابله با آتش‌سوزی اشاره‌کرد و گفت: مناطقی مانند منطقه اندیکا که مناطقی پر عبور و دارای کوهستان‌هایی با ارتفاعات بالا است نیازمند امکاناتی از قبیل هلیکوپتر و بالگرد آبپاش هستند. حدود ۲۴۰ تا ۲۵۰ هزار هکتار مرتع در اندیکا وجود دارد اما متاسفانه امکانات مقابله با آتش‌سوزری در این شهرستان ناچیز است.

وی افزود: در حال حاضر نیروی انسانی نیز در حد کافی وجود دارد اما موضوع اصلی دسترسی به منطقه بوده بنابراین تجهیزاتی از قبیل بالگرد یکی از نیازهایی است که انتظار می‌رود برای جلوگیری از گسترش آتش داشته باشیم.

پریسا طاهری

مدیر مسئول خبر روز، کارشناس مدیریت فرهنگی و دارای سابقه ی ۶ ساله در هیئت های تحریریه بیش از ۴ خبرگزاری است. فعال اجتماعی محیط زیست بوده و ترجیحاً وقت فراغت خود را در خواندن کتاب های علمی صرف می‌کند. 

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*