اخبار ویژه

  • شناسه : 4027
  • ۰۴ تیر ۱۳۹۶ - ۰:۰۹
  • 1562 بازدید
  • ارسال توسط :
با همدلی که میان مردم و مسئولین به وجود آمده، قطعاً در سال ۹۶ شاهد اتفاقات خوب هستیم
با همدلی که میان مردم و مسئولین به وجود آمده، قطعاً در سال ۹۶ شاهد اتفاقات خوب هستیم

با همدلی که میان مردم و مسئولین به وجود آمده، قطعاً در سال ۹۶ شاهد اتفاقات خوب هستیم

به گزارش خبر روز علی عسگر ظاهری نماینده مردم شریف شهرستان های مسجدسلیمان، لالی، اندیکا و هفتکل در مجلس شورای اسلامی طی سخنانی ضمن تبریک حضور پرشور مردم در راهپیمایی روز قدس گفت: این روز هدیه حضرت امام (ره) است برای همه مسلمین، روز مقابله مستضعفین با مستکبرین جهان. وی با اشاره به لزوم وحدت […]

به گزارش خبر روز علی عسگر ظاهری نماینده مردم شریف شهرستان های مسجدسلیمان، لالی، اندیکا و هفتکل در مجلس شورای اسلامی طی سخنانی ضمن تبریک حضور پرشور مردم در راهپیمایی روز قدس گفت: این روز هدیه حضرت امام (ره) است برای همه مسلمین، روز مقابله مستضعفین با مستکبرین جهان. وی با اشاره به لزوم وحدت و همدلی در شهرستان گفت: در ملاقاتی که اعضای هیئت دولت و نمایندگان مجلس با مقام معظم رهبری داشتند اولین فرمایش ایشان بحث وحدت و همگرایی بود و فرمود هر چه اختلاف دارید کنار بگذارید و به گره گشایی از کار مردم بپردازید اگر قرار است ما هم به عنوان مسئولین شهرستان به مردم خدمت کنیم لازمه اش این است بستر وحدت و همدلی میان مسئولین و مردم فراهم شود.

نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: سال گذشته از لحاظ اقتصادی سال خوبی برای دولت نبود. گره را در قانون و اصلاح قوانین دیدیم به همین دلیل در برنامه ششم بنده به عنوان خدمتگزار شما یکی از ۴۵ نفری بودم که به عنوان عضو کمیسیون تلفیق انتخاب شدم. پس از ۵ ماه کار بی وقفه خواسته هایی که داشتیم را در قانون برای ۵ سال کشور مصوب نمودیم. 

عضو کمیسیون انرژی مجلس ادامه داد: یکی از دغدغه های ما که می دانستیم مردم نگران آن هستند استخدام های غیر بومی در شرکت نفت بود به نوعی که از ۱۲۰ نفری شرکت نفت در مسجدسلیمان استخدام کرده بود بیش از ۱۱۵ نفر از آن ها غیر بومی بودند اما امسال با تلاش هایی که انجام شد قانون تعیین تکلیف کرد همه دستگاهها اولویت جذب شان نفرات بومی باشد حتی در انجام واگذاری پیمانکاری ها اولویت اول با مجموعه درون شهری باشد. همچنین از آنجایی که در حال حاضر روزانه حدود ۱۷ و نیم میلیون متر مکعب در خوزستان گاز در حال سوختن و هدر رفتن است دولت را مکلف کردیم طی ۳ ماه این سرمایه ملی امان را مدیریت کند و همه دستگاهها را مکلف کرد در مناطقی که هستند به دلیل اثرات زیست محیطی امکانات بهداشتی را برای مردم فراهم کنند. ظاهری ادامه داد: بنده علاوه بر این که عضو کمیسیون تلفیق بودم به عنوان یکی از اعضای کمیسیون بودجه هم انتخاب شدم با تلاش هایی که همه دوستان انجام دادند بودجه امسال استان نسبت به سال گذشته حدود ۱۰۷ درصد افزایش داشته است. 

نایب رییس مجمع نمایندگان خوزستان در بخش دیگری از سخنان خود اظهار کرد: در بحث ورزش مصوب شد تمام سالن های ورزشی در ۴ شهرستان تکمیل و مجهز به سیستم خنگ کننده شوند. همچنین ۱۵ زمین چمن فوتسال برای ۴ شهرستان که ۱۰ زمین آن را شرکت نفت متعهد به انجام آن شده است، استخر هفتکل، تکمیل مجموعه ورزشی لالی، و تکمیل و تجهیز سالن های ورزشی سی برنج، چهاربیشه و . . . در مسجدسلیمان جز برنامه هایی ست که بزودی اقدامات اولیه آن انجام شده است. همچنین مصوب شد برای هر ۴ شهرستان برای تشکل های غیر دولتی خانه های جوان را احداث کنیم. وی گفت: برای اصلاح آب شهرستان های مسجدسلیمان، اندیکا، لالی و هفتکل ۷۰ میلیارد تومان مصوب نمودیم آن هم از اعتبارات دولت نه فاینانس که پیمانکار آب کلگه انشالله بعد از ماه مبارک رمضان آغاز به کار خواهد کرد. 

در بحث آب هفتکل بعد از گذشت ۳۸ سال از انقلاب با اعتباراتی که از وزارت نفت و استانداری دریافت نمودیم ۴۰ روستای این شهرستان که فاقد آب بودند ظرف ۶ ماه آینده آب این مناطق تامین خواهد شد. بخش عمده ای از روستاهای اندیکا که هفته ای یک بار آب داشتند امروز به صورت روزانه بیش از ۱۴ ساعت از آب بهره مند می شودند و پس از ماه مبارک رمضان مشکل ۱۱۰ روستای دیگر انشالله مرتفع خواهد شد. همچنین امروز خبر رسید با  ۱۰ میلیارد تومان در نظر گرفته شده برای انتقال آب از سوسن به کمفه و ۱۲ میلیارد تومان برای احداث جاده این روستا موافقت شده است که این باعث خوشحالی بنده شده است و انشالله به زودی عملیات آن نیز آغاز خواهد شد.

ظاهری در ارتباط با جاده های روستایی گفت: یکی از شهرستان هایی هستیم که بدترین وضعیت جاده های روستایی را داریم و نسبت به معدل توسعه جاده ها در خوزستان بیش از ۶۰ درصد عقب ماندگی داریم که در حال حاضر ۱۴ کیلومتر در اندیکا، ۱۰۰ کیلومتر در لالی و ۸۰ کیلومتر در مسجدسلیمان را به مناقصه گذاشته ایم. همچنین برای احداث جاده جریک با ۳۲ میلیارد تومانی که از وزارت نفت گرفته ایم امیدواریم در سال ۹۶ این جاده به بهره برداری برسد. 

کمربندی و جاده مسجدسلیمان به اندیکا نیز گفت: یکی از دغدغه های ما این بود که مسجدسلیمان با گذشت بیش از ۱۰۹ سال که از شهریت آن می گذشت فاقد جاده کمربندی بود اما بحمدالله یک تیم بزرگ به صورت مداوم در حال کار کردن و احداث این جاده هستند. همچنین فاز اول جاده خوزستان به چهار محال و بختیاری از مسجدسلیمان به اندیکا هم اکنون در حال انجام است. به گزارش خبر روز نماینده مردم مسجدسلیمان در بخش دیگری از سخنان خود در بحث بهداشت و درمان گفت: بنده شدیداً از مسئولین بهداشت و درمان گله مند هستم . اگر چه مجوز ۸ دستگاه آمبولانس را از وزیر بهداشت گرفتم که ۴ دستگاه آن را به ۴ شهرستان اختصاص داده و ۴ دستگاه دیگر وعده داده شده را نیز بزودی دریافت خواهیم کرد و یک دستگاه نیز با تلاش امام جمعه محترم و جمعی از مردم خریداری و به زودی در اختیار شبکه بهداشت و درمان قرار داده می شود اما واقعیت این است مشکلات ما با این مسائل حل نمی شود… شهر ما فاقد متخصص است که در حال پیگیری در این رابطه هستیم تعدادی متخصص را به شهرستان بیاوریم که جا دارد از سرکار خانم مهزاد احمدی ( متخصص زنان) که حاضر شدند به مسجدسلیمان بیایند و فعالیت کنند تشکر نمایم اما گلایه مندی ما از مسئولین بهداشت و درمان این است علیرغم مجوزاتی که بنده از وزارت بهداشت برای بازگشایی مجدد بیمارستان قدیم ۲۲ بهمن در منطقه کلگه گرفتم همچنینی مجوز تامین نیروی انسانی آن را از سازمان برنامه و بودجه دریافت نمودم و انتظار داشتم مسئولین بهداشت و درمان با جدیت به دنبال احیاء این بیمارستان باشند اما هیچ اقدامی تاکنون انجام نداده اند که بنده قطعاً این مسئله را تا حصول نتیجه پیگیری خواهم کرد. 

وی در ارتباط با بیمارستان نفت نیز گفت: بیمارستان نفت مسجدسلیمان علیرغم این که ۲۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشت با مصوبه هیئت مدیره نفت از دستور کار خارج گردید که مجوز آن را گرفتیم و انشالله به زودی استارت شروع به کار احداث آن زده خواهد شد. همچنین مجوز احداث بیمارستان اندیکا صادر گردید که این می تواند خبر خوبی برای مردم این شهرستان باشد.

ظاهری در بخش دیگری از سخنان خود گفت: به شورای شهر جدید مسجدسلیمان تبریک عرض می کنم و به شورای قدیم نیز خسته نباشید می گویم. انتظار می رود وقتی بنده ۱۵ هزار تن قیر برای ۴ شهرستان می گیرم و ۶ هزار تن از آن برای مسجدسلیمان اختصاص داده شد انتظار دارم خروجی آن برای مردم محسوس باشد. 

وی در ارتباط با احداث پتروپالایش نیز گفت: با پیگیری هایی که انجام شد انشالله در هفته آینده خبرهای خوبی به گوش مردم خواهد رسید. احداث پتروپالایش یعنی بیش از ۵ هزار شغل که می تواند باعث تحول شهرستان باشد. نماینده مردم مسجدسلیمان در بخش پایانی سخنان خود گفت: هر آن چه تا امروز انجام شده است اول لطف خداوند و بعد تلاش همه مسئولین، پیگیری های مردم شریف، و مشاوره هایی بوده است که به من داده اند و من نیز به عنوان خادم آن ها مشکلات را پیگیری کرده ام. با همدلی که میان مردم، بنده به عنوان خدمتگزار، امام جمعه محترم ،فرماندار عزیز و همه مسئولین اجرایی شهرستان به وجود آمده است قطعاً در سال ۹۶ شاهد اتفاقات خوبی برای مردم خواهیم بود. همه ما آمده ایم تا روزهای خوبی را برای این مردم رقم بزنیم چرا که می دانیم مردم از چند دستگی ها خسته شده اند و نیاز به آرامش و همراهی دارند. اگر قرار است مدیریت شهری امان اصلاح شود باید بر اساس علم و دانش تصمیم بگیریم. بحث طایفه گرایی و قوم گرایی را کنار بگذاریم وقتی مردمی به این صبوری داریم چرا قدرشان را ندانیم و در کنار هم کار نکنیم. همه بدانیم توسعه زمانی ایجاد می شود که همه ما در کنار هم باشیم نظام ما یک نظام خدمتگزار است و انشالله توقعات مردم این ۴ شهرستان نیز برآورده برآورده خواهد شد.

.

 

پریسا طاهری

مدیر مسئول خبر روز، کارشناس مدیریت فرهنگی و دارای سابقه ی ۶ ساله در هیئت های تحریریه بیش از ۴ خبرگزاری است. فعال اجتماعی محیط زیست بوده و ترجیحاً وقت فراغت خود را در خواندن کتاب های علمی صرف می‌کند. 

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*