اخبار ویژه

  • شناسه : 3603
  • ۲۳ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۰
  • 544 بازدید
  • ارسال توسط :
بانوی ایرانی، آبگرمکن خورشیدی ساخت + عکس
بانوی ایرانی، آبگرمکن خورشیدی ساخت + عکس

بانوی ایرانی، آبگرمکن خورشیدی ساخت + عکس

بانوان مبتکر و مخترع ایرانی پس از ۳۰ سال کسب دانش و تجربه علمی توانست آبگرمکن خورشیدی و راکتورهای هوشمند تبدیل بخار به گرما (ذخیره گرمای خورشیدی فلکمن) را داخل کشور طراحی و تولید کند.

به گزارش خبر روز، رقیه جلالی فلکمن، که به دعوت مسئولان کشوری و استانی به قزوین آمده تا ایده های خود را عملیاتی کند توانسته در چند کشور از جمله امارات متحده هزاران دستگاه از محصولات دانش بنیان خود را عرضه کند و با استقبال روبرو شود اما به نظر می رسد در ایران و استان قزوین باید کفش آهنین برپا کند و خسته نشود و ماهها را سپری کند تا شاید با حمایت از ایده فوق العاده اش بتواند هم خود نانی بخورد و هم به اشتغال استان کمک کند.

جلالی در خصوص اختراعات جدیدش گفت: راکتور و ژنراتور هوشمند خورشیدی با ذخیره بلندمدت بخار خود می تواند در تابستان اشعه خورشید و بخار ۳۰۰ درجه را ذخیره کند و در زمستان برای گرمایش محیط هایی مانند گلخانه ها، ادارات، مجتمع های رفاهی و مسکونی مورد استفاده قرار دهد.

وی افزود: در شرایط کم آبی این سیستم می تواند دی اکسید و کربن گلخانه ها را به اکسیژن تبدیل کند که همه کارها به صورت هوشمند عمل می کند.

جلالی ادامه داد: سیستم خانگی این محصول در ابعاد ۱۳۰ در ۱۸۰ برای یک خانواده ۴ نفره کافی است و برای ادارات و هتل ها می توان بر اساس نیاز تعداد بیشتری از این دستگاه را طراحی و تولید کرد که در یک سال هزینه آن جبران می شود.

این مخترع توضیح داد: رنگ سیستم طراحی شده هم می تواند بر اساس نمای ساختمان هماهنگ شده و کاربرد آن ۱۰ برابر سیستم های فعلی خورشیدی است و تا ۵۰ درجه زیر صفر هم مقاومت دارد و با چرخش در برابر خورشید تا زمانی که اشعه خورشید هست ذخیره سازی انجام می شود.

جلالی تصریح کرد: این سیستم نیاز به تعمیر و نگهداری ندارد و نصب و راه اندازی آن به سهولت انجام می شود و قابل مقایسه با سیستم های کنونی نیست و بویژه در روستاها کاربرد خوبی دارد.

وی اضافه کرد: سیستم راکتور خورشیدی در منازل شهری و روستایی، فرودگاهها، ورزشگاهها، پارک ها، کمپ های تابستانی و کانتینرها، کاروان های سیار، رستورانها و مجتمع های بین راهی، کارخانجات و مراکز صنعتی، کشاورزی و دامپروری و مرغداری ها، مراکز تجاری کاربرد دارد.

جلالی یادآورشد: سیستم پکیج خورشیدی فولکمن برای گرمایش کف ساختمان و استخرها طراحی شده و تحت فشار کار می کند و مخازن آن تا شش برابر نمونه های مشابه مقاومت دارد و اگر آب کلردار استخر وارد مخازن شود خراب نخواهد شد.

همچنین آبگرمکن های خورشیدی برای استفاده در حمام های سیار در باغستانها، جنگلها و مراتع برای محیط بانها کاربرد دارد و امیدوارم برای تولید انبوه و بازاریابی آن حمایت لازم از سوی مسئولان استان انجام شود تا بتوانم ایده هایم را عملیاتی کنم.

.

.

 

عزمم جدی است، سنگ اندازی ها را پله ترقی خود می کنم

جلالی گفت: شش اختراع شاخص دارم و زندگی راحت و آرام را در کشورهای اروپایی را رها کرده ام و به عشق خدمت و ایجاد اشتغال به ایران آمده ام تا هم اشتغال ایجاد کنم و هم به کشورم خدمت کنم اما واقعا کار سخت است و سنگ اندازی زیاد است اما عزم من جدی است و سنگها را بر می دارم و به عنوان پله ترقی از آن استفاده می کنم.

وی افزود: این اختراع برای اولین بار انجام شده و ۸۰ تن این راکتور وزن دارد و برای ساخت و طراحی آن یک میلیارد تومان هزینه کرده ام اما اگر حمایت شود قادرم این هزینه را تا نصف و یا یک سوم کاهش دهم و به تولید کشور کمک کنم.

جلالی ادامه داد: این راکتور در شرایط کم آبی می تواند رطوبت داخل گلخانه ها را تنظیم کند و ۳۰۰ درجه حرارت داخل آن نفوذ نمی کند و سرمای خارج در فصل زمستان هم نمی تواند وارد گلخانه شود و هوای گرم تا هشت ماه تنظیم و ذخیره می شود.

مخترع «ذخیره گرمای خورشیدی فلکمن» خواستار حمایت از شرکت های دانش بنیان و بازاریابی برای تولید و فروش سیستم های تولیدی و معرفی برای استفاده از این سیستم ها در ادارات و کارخانجات شد.

امیر حیدری

سردبیر خبر روز، مدیر فروش و تبلیغات شرکت رایسام، دارای سابقه ۱۴ ساله در برنامه نویسی وب، مشاوره در تبلیغات اینترنتی و فروش است. مدت ۷ سال است که در وبسایت های خبری با موضوعات تکنولوژی قلم می‌زند.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*