اخبار ویژه

  • شناسه : 16263
  • 18 ژوئن 2019 - 16:39
  • 82 بازدید
  • ارسال توسط :
بام خوزستان مقهور اراده نفتی های مسجدسلیمان
بام خوزستان مقهور اراده نفتی های مسجدسلیمان

بام خوزستان مقهور اراده نفتی های مسجدسلیمان

اعضای تیم کوهنوردی نفت و گاز مسجدسلیمان در یک صعود موفقیت آمیز توانستند به قله ی مرتفع کی نو صعود نموده و این کوه را مقهور اراده ی خویش نمایند . به گزارش خبر روز به نقل از روابط عمومی شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان ، تیم کوهنوردی نفت و گاز مسجدسلیمان در […]

اعضای تیم کوهنوردی نفت و گاز مسجدسلیمان در یک صعود موفقیت آمیز توانستند به قله ی مرتفع کی نو صعود نموده و این کوه را مقهور اراده ی خویش نمایند .

به گزارش خبر روز به نقل از روابط عمومی شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان ، تیم کوهنوردی نفت و گاز مسجدسلیمان در یک اقدام موفقیت آمیز و در راستای تقویم مصوب شده ورزشی این شرکت توانستند قله ی ۳۷۰۰ متری کی نو که مرتفع ترین کوه در استان خوزستان می باشد و به بام این استان مشهور است را فتح نمایند .

این کوه که بدلیل صخره های مرتفع و سخت همراه با یخچال های پوشیده از برف با شیب زیاد یکی از کوه های سخت و پر دردسر برای کوهنوردان می باشد در سلسله کوه های زاگرس و در مرز مشترک سه استان خوزستان – لرستان و چهارمحال و بختیاری واقع شده که سه رودخانه بزرگ از برف های آن سیراب شده و منشعب می گردد . اولین برفاب آن رودخانه بازفت را تشکیل داده که از استان چهارمحال و بختیاری عبور می کند و در نزدیکی شهر لردگان به رودخانه های خرسان و ارمند می پیوندد و رودخانه کارون را تشکیل می دهند  . دومین برفاب آن دشت زیبا و سحرانگیز شیمبار را سیراب می کند و به سدشهید عباسپور می پیوندد و سومین برفاب منشعب شده از بام خوزستان یکی از شاخه های اصلی رودخانه خروشان دز را تشکیل می دهد .

اعضای گروه کوهنوردی شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان در صعود به کوه کی نو عبارت است از :

نورعلی ورناصری – یوسف باقری – مرید اسدی – رضا نوذری – حمید عسکری – حسن میرنام – ابراهیم محمدی – عباس حسینی – افشین خسروی – وحید رستمی – داریوش حسن پور – مهرداد آقابیگی – مجید احتشامی ( راهنما ) – حسین حاجی پور ( پزشکیار ) – ابراهیم شریفی ( تدارکات ) .

.

.

.

پریسا طاهری

مدیر مسئول خبر روز، کارشناس مدیریت فرهنگی و دارای سابقه ی ۶ ساله در هیئت های تحریریه بیش از ۴ خبرگزاری است. فعال اجتماعی محیط زیست بوده و ترجیحاً وقت فراغت خود را در خواندن کتاب های علمی صرف می‌کند. 

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*