اخبار ویژه

  • شناسه : 13427
  • 27 سپتامبر 2018 - 18:47
  • 228 بازدید
  • ارسال توسط :
بازداشت عامل برداشت غیرمجاز اینترنتی پول در مسجدسلیمان
بازداشت عامل برداشت غیرمجاز اینترنتی پول در مسجدسلیمان

بازداشت عامل برداشت غیرمجاز اینترنتی پول در مسجدسلیمان

فرمانده انتظامی مسجد سلیمان از شناسایی و دستگیری فردی ۱۹ ساله که مبلغ ۲۰ میلیارد ریال به صورت اینترنتی از ۵ هزار فقرهحساب بانکی به صورت غیرمجاز برداشت کرده بود، توسط ماموران پلیس فتا این شهرستان خبر داد. 

به گزارش خبرنگار خبر روز از خوزستان، سرهنگ کارآگاه علی حسینی اظهار داشت: در پی ارجاع یک فقره پرونده قضائی مبنی بر برداشت غیر مجاز به مبلغ ۲۰ میلیارد ریال به صورت غیر مجاز از ۵۰۰۰ حساب بانکی، موضوع به صورت ویژه در دستور کار مأموران انتظامی قرار گرفت.
وی افزود: با بررسی های فنی و پلیسی مشخص شد متهم با برنامه نویسی و طراحی روبات در شبکه اجتماعی تلگرام و همچنین درگاه جعلی بانک از افراد درخواست وارد کردن اطلاعات کارت عابر بانککرده و به وسیله اطلاعات اخذ شده مال باختگان اقدام به برداشت غیر مجاز می کرده است.
سرهنگ حسینی ادامه داد: با انجام تحقیقات اولیه و بررسی های فنی و تخصصی انجام شده، نهایتاً متهم شناسایی و دستگیر و ضمن اعتراف به بزه انتسابی انگیزه خود را سودجویی عنوان داشت.
فرمانده انتظامی شهرستان مسجد سلیمان در پایان ضمن اشاره به تحویل متهم به مرجع قضائی توصیه کرد: به تبلیغات گروه ها و کانال های برای عضویت در روبات های مشکوک و خاص و همچنین نصب نرم افزارهای ناشناس از منابع نامتعبر جدا خودداری کرده و هنگام وارد کردن اطلاعات کارت بانکی خود در پرداخت های اینترنتی حتما موارد امنیتی را رعایت کرده تا دچار کلاهبرداری از طریق صفحات و درگاه های جعلی و فیشینگ نشوید. 

امیر حیدری

سردبیر خبر روز، مدیر فروش و تبلیغات شرکت رایسام، دارای سابقه ۱۴ ساله در برنامه نویسی وب، مشاوره در تبلیغات اینترنتی و فروش است. مدت ۷ سال است که در وبسایت های خبری با موضوعات تکنولوژی قلم می‌زند.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*