اخبار ویژه

  • شناسه : 27021
  • ۰۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۹
  • 114 بازدید
  • ارسال توسط :
اولین گوساله گوزن زرد ایرانی در خوزستان متولد شد
اولین گوساله گوزن زرد ایرانی در خوزستان متولد شد

اولین گوساله گوزن زرد ایرانی در خوزستان متولد شد

مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان گفت: تولد اولین گوساله گوزن زرد ایرانی در استان در سال ۹۹ مشاهده و ثبت شد.

به گزارش خبر روز، محمد جواد اشرفی مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان گفت: با پیگیری‌های صورت گرفته درخصوص احیای زیستگاه‌های گوزن زرد ایرانی در استان ۱۷ راس گوزن زرد ایرانی با مجوز سازمان حفاظت محیط زیست از استان ایلام به زیستگاه‌های اصلی و طبیعی خود در خوزستان منتقل شدند و عملیات انتقال در بهمن ۹۸ با حمایت دفتر حیات وحش سازمان و با موفقیت انجام شد.

او افزود: بعد از انجام پروژه انتقال و رها سازی به منظور سنجش صحت و سلامت این گونه با ارزش و شاخص استان خوزستان، برنامه پایش مستمر و دقیق انجام می‌شود که در یکی از زیستگاه‌های اصلی و طبیعی استان شاهد تولد اولین گوساله گوزن زرد ایرانی بودیم.

اشرفی با بیان اینکه گوساله یک ماهه، ماده است و در صحت و سلامت کامل به سر می‌برد، اظهار داشت: برنامه پایش و کنترل در زیستگاه‌های گوزن زرد در استان در حال انجام است و امیدواریم شاهد افزایش تعداد زادآوری این گونه با ارزش طبیعت باشیم.

گوزن زرد ایرانی از گونه‌های شاخص طبیعت خوزستان است که زیستگاه اصلی این گونه جنگل‌های دز و کرخه است.

امیر حیدری

سردبیر خبر روز، مدیر فروش و تبلیغات شرکت رایسام، دارای سابقه ۱۵ ساله در برنامه نویسی وب، مشاوره در تبلیغات اینترنتی و فروش است. مدت ۸ سال است که در وبسایت های خبری با موضوعات تکنولوژی قلم می‌زند.

طراحی وبسایت

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*