اخبار ویژه

  • شناسه : 3481
  • ۲۰ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۲
  • 565 بازدید
  • ارسال توسط :
اولین ضرب شست به تروریست ها
اولین ضرب شست به تروریست ها

اولین ضرب شست به تروریست ها

خبر روز / دستگیری ده ها نفر از همدستان تروریست ها در دو روز گذشته، شناسایی چند خانه تیمی مرتبط با داعش و کشف برخی سلاح های این گروهک در داخل کشور از نخستین ضرباتی بود که نیروهای امنیتی و اطلاعاتی کشورمان در ۲ روز گذشته و پس از حوادث تهران به این گروه تروریستی […]

خبر روز / دستگیری ده ها نفر از همدستان تروریست ها در دو روز گذشته، شناسایی چند خانه تیمی مرتبط با داعش و کشف برخی سلاح های این گروهک در داخل کشور از نخستین ضرباتی بود که نیروهای امنیتی و اطلاعاتی کشورمان در ۲ روز گذشته و پس از حوادث تهران به این گروه تروریستی وارد کردند. همچنین اعلام برخورد با ۶۰ تیم تروریستی تکفیری در سال های اخیر و تشریح ابعاد ناگفته ای از ۴ تیم تروریستی که اخیراً دستگیر شده اند و دنباله آنها موجب عملیات تروریستی در روز چهارشنبه شد، مهمترین اخباری بود که از لابه لای اطلاعیه ها و اظهارات مراجع و افراد امنیتی و انتظامی در ۲ روز گذشته قابل استخراج بود. 

وقتی از ۵ تیم تروریستی تنها یک تیم موفق به عملیات می شود…
بر اساس گزارش خبرگزاری صداوسیما اتفاقات روز چهارشنبه تهران، بخش کوچکی از یک نقشه بزرگ و سراسری بود که بنا بود در قالب ۵ تیم عملیاتی و تروریستی در سالگرد امام راحل (ره) کشور را ناامن کنند. اولین تیم با ۷ عضو در تهران و کردستان متلاشی شد. گروه دوم در سیستان و بلوچستان و پس از آنکه جلیقه های انفجاری را ساخته و برای انتقال به تهران آماده می شدند، به دام افتادند. ۲ تیم تروریستی دیگر در هرمزگان دستگیر شدند. یک تیم دیگر نیز صبح حادثه در تهران منهدم شد و در نهایت تیم آخر که می دانست سرنوشتش هلاکت است، قبل از دستگیری به عملیات های کور در مرقد امام و مجلس دست زد و ۱۷ تن از هموطنانمان را به شهادت رساندند.
عدم انفجار جلیقه انفجاری عاملان تروریستی در مجلس
به گزارش خبرگزاری صداوسیما دو تروریست از ۳ تروریست حاضر در ساختمان مراجعات مردمی مجلس، دارای جلیقه انفجاری بودند که با ذکاوت و شجاعت مأموران امنیت از انفجار آنها جلوگیری شد. صدای انفجار در مجلس هم صدای انفجار نارنجکی بود که در دست تروریست سوم منفجر شد. تیم تروریستی مرقد امام راحل ۲ نفر و تیم تروریستی حمله کننده به مجلس نیز ۳ نفر بودند.
تروریست ها سال گذشته چه اقداماتی در دست داشتند؟
بنا بر این گزارش قرار بود ماه رمضان سال گذشته ۵۰ عملیات تروریستی تنها در تهران انجام شود که از این کار جلوگیری شد. همچنین عملیات گسترده ترور علمای اهل سنت در سیستان و بلوچستان، خنثی کردن عملیات تروریستی در شیراز و ناکام گذاشتن ۸ عملیات در حرم های مطهر اهل بیت در سراسر کشور تنها بخشی از موفقیت های دستگاه امنیتی کشور بوده است. در همین رابطه معاون دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان هم گفت که تاکنون حدود ۶۰ عملیات تروریستی اینچنینی، از سوی سربازان گمنام امام زمان (عج) قبل از وقوع، خنثی و منهدم شده است.
اطلاعیه وزارت اطلاعات: تروریست های روز چهارشنبه از نیروهای ابوعایشه بودند
اطلاعیه وزارت اطلاعات درباره هویت و ماهیت تیم تروریستی روز چهارشنبه، نیز اقدامات گسترده تروریست ها را تأیید می کند؛ به گزارش ایرنا عوامل حوادث چهارشنبه تهران ۵ نفر از عناصر سابقه دار وابسته به گروه های وهابی و تکفیری بودند که پس از جذب به گروهک تروریستی داعش، از کشور خارج گردیده و در جنایات این گروهک تروریستی در موصل و رقه مشارکت داشته اند. بنا بر این اطلاعیه عناصر مذکور در اجرای عملیات تروریستی در مردادماه سال ۱۳۹۵، تحت فرماندهی ابوعایشه از فرماندهان رده بالای داعش وارد کشور شده و قصد اجرای عملیات های تروریستی در شهرهای مذهبی را داشتند که پس از انهدام کامل شبکه و ضربه به نفرات اصلی این پرونده، ازجمله هلاکت ابوعایشه؛ از کشور متواری شدند. گفتنی است وزیر اطلاعات سال گذشته در مراسم عزاداری رحلت پیامبر مکرم اسلام (ص) در کرج، از هلاکت ابوعایشه توسط سربازان گمنام وزارت اطلاعات خبر داده بود.
هویت تروریست های روز چهارشنبه
بنا بر اطلاعیه وزارت اطلاعات، تروریست های به هلاکت رسیده در اتفاقات تهران، عبارتند از؛ سریاس، فریدون، قیوم، رامین و ابوجهاد. البته در اطلاعیه وزارت اطلاعات از ذکر نام خانوادگی این افراد خودداری شده است. 
دستگیری ده ها تروریست در کشور
در ادامه ضربه به گروهک های تروریستی، روز گذشته وزارت اطلاعات از دستگیری ۴۱ تروریست در استان های کرمانشاه، کردستان، آذربایجان غربی و تهران خبر داد. بنا بر اطلاعیه جدید وزارت اطلاعات، این عناصر از گروهک وهابی داعش متشکل از تیم های عملیاتی و همچنین سرپل های ارتباطی و تدارکاتی هستند که به همراه مقادیری اسناد و مدارک و تجهیزات عملیات تروریستی قبل از هرگونه اقدام دستگیر شدند. همچنین مرکز اطلاع‌رسانی نیروی انتظامی اعلام کرد که در عملیات مشترک میان ماموران پلیس امنیت استان فارس و عوامل اداره اطلاعات این استان در پنج شنبه شب، ۷ نفر از عناصر مرتبط با گروهک تروریستی تکفیری داعش دستگیر شدند. نیروی انتظامی همچنین از دستگیری ۲ نفر از مرتبطان عملیات تروریستی مجلس و حرم امام(ره) در روانسر کرمانشاه خبر داد. این در حالی است که پنج شنبه شب نیز مأموران پلیس در ثلاث باباجانی کرمانشاه موفق شدند ۹۲ قبضه کلت کمری را از داخل یک خودرو ۴۰۵ کشف و ضبط کنند.
شناسایی محل هم پیمانی داعش و دستگیری عناصر باقی مانده
همزمان با این تحولات گروه تروریستی داعش در هفته نامه خود جزئیات مربوط به حملات تروریستی عناصرش به مجلس شورای اسلامی و مرقد امام (ره) را منتشر کرد. به گزارش فارس در تصویری که داعش از این تروریست‌ها منتشر کرده، ۵ تروریست در حال بیعت با این گروه تروریستی هستند. پنجشنبه تنها یک روز بعد از این اتفاق، وزیر اطلاعات با اشاره به شناسایی عقبه تیم تروریستی حوادث اخیر گفت که مکانی که تروریست ها با هم هم‌پیمان شده بودند شناسایی و تعدادی از افراد آن‌ها دستگیر شدند. به گزارش ایسنا ، حجت الاسلام سید محمود علوی در حاشیه مراسم وداع با شهدای ترور در مجلس افزود: ما در ۲ روز گذشته و پس از این اتفاق رد آن‌ها را زدیم و آن‌ها را شناسایی کردیم و محلی که در آن با هم هم‌پیمان شده بودند و فیلم آن را مردم در فضای مجازی دیدند شناسایی شد و تعدادی از نفرات آن‌ها هنوز آنجا حضور داشتند که دستگیر شدند.
علوی: تجهیزات و مواد منفجره تکفیری ها در اختیار سربازان گمنام امام زمان (عج) قرار گرفت
حجت الاسلام علوی افزود:‌ تجهیزات و مواد منفجره و کمربند انفجاری که آماده کرده بودند در اختیار نیروهای اطلاعات و سربازان گمنام امام زمان (عج) قرار گرفته است اما با توجه به اینکه این عملیات در میانه راه است و باید جزئیات آن مکتوم بماند تا سربازان گمنام امام زمان (عج) به آخرین هدف ها ضربه بزنند پس از پایان عملیات اطلاعات کامل را به اطلاع مردم می‌رسانیم. به گزارش ایسنا بنابر اعلام روز گذشته وزارت اطلاعات همچنین چند خانه امن تروریست‌های وهابی تکفیری در شمال غرب کشور شناسایی و پاکسازی شد.
اقدامات گسترده‌ اطلاعاتی در داخل و خارج از کشور
همچنین حسین ذوالفقاری معاون امنیتی وزیر کشور روز گذشته در گفت و گو با شبکه خبر با اشاره به اینکه از همان لحظه‌ای که حادثه تروریستی رخ داد بلافاصله نیروهای اطلاعاتی کشور اقدامات گسترده‌ای را در داخل و خارج از کشور انجام دادند، گفت: نتایج این اقدامات بسیار مهم بوده و طی روز های جاری به اطلاع مردم خواهد رسید.
ماجرای تروریست زن بازداشت شده
یکی از موضوعات دیگری که طی روزهای گذشته درباره آن بحث های زیادی شده، هویت و هدف زنی است که در روز حادثه در حرم امام راحل دستگیر شد. محمدجواد جمالی عضو هیئت رئیسه کمیسیون امنیت ملی دراین باره با بیان اینکه زن بازداشت شده عملیات تروریستی حرم مطهر اهل بخش جنوبی کشور بوده، گفت که این زن وظیفه راهبری و راهنمایی تروریست‌ها را داشته است. به گفته جمالی این زن در شناسایی اماکن با تروریست ها همکاری می کرده و هیچ گونه نسبت خویشاوندی و قومیتی با دیگر تروریست‌ها نداشته است. سردار ساجدی نیا رئیس پلیس تهران نیز از دستگیری ۵ مظنون در پی انفجار چهارشنبه در حرم مطهر امام خمینی(ره) خبر داد و درباره متهم زن دستگیرشده گفت: زنی که دستگیر شده از الفاظ عربی استفاده کرده و مردم او را شناسایی کردند. وی درباره حادثه تروریستی مجلس هم گفت: عوامل حراست مجلس جانفشانی کردند و به شهادت رسیدند. اقدام ماموران باعث شد تا تلفات مردم کمتر شود. اگر نیروهای حفاظت راه را باز نمی کردند، تلفات مردمی بسیار بیشتر می شد. سردار سلامی جانشین فرمانده سپاه هم در گفت و گوی ویژه خبری شبکه دوی سیما با تأیید این موضوع تأکید کرد که اگر محافظان، تروریست ها را از مردم دور نمی کردند، تلفات بسیار بیشتری از مردم گرفته می شود. وی همچنین تصریح کرد که تروریست ها می خواستند وارد صحن علنی مجلس شوند که با شجاعت پاسداران جلوی این اقدامشان گرفته شد.
دستگیری یک غیرایرانی مرتبط با حادثه تهران
یک مقام آگاه امنیتی گفت: یک متهم مرتبط با حوادث تروریستی تهران توسط سربازان گمنام امام زمان(عج) در شهرستان بندر ماهشهر دستگیر شد. وی افزود: این متهم دارای تابعیت غیر ایرانی است و در راستای تأمین تجهیزات و مایحتاج تروریست‌ها فعالیت می‌کرد که در یک عملیات پیچیده و حساب شده توسط سربازان گمنام امام زمان(عج) دستگیر شد. به گزارش فارس این مقام امنیتی از ذکر دیگر جزئیات مربوط خودداری کرد و افزود: ابعاد بیشتر مربوط به این موضوع در صورت لزوم از طریق مبادی ذی‌صلاح در اختیار رسانه‌ها و عموم مردم قرار خواهد گرفت.
به گزارش ایرنا، اداره اطلاعات استان فارس نیز اعلام کرد:
۷ نفر از عوامل مرتبط با گروه های تروریستی در فارس دستگیر شدند.

امیر حیدری

سردبیر خبر روز، مدیر فروش و تبلیغات شرکت رایسام، دارای سابقه ۱۵ ساله در برنامه نویسی وب، مشاوره در تبلیغات اینترنتی و فروش است. مدت ۸ سال است که در وبسایت های خبری با موضوعات تکنولوژی قلم می‌زند.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*