اخبار ویژه

  • شناسه : 25023
  • ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۷
  • 215 بازدید
  • ارسال توسط :
انفجار کرونا در مسجدسلیمان با ۱۱ مورد جدید
انفجار کرونا در مسجدسلیمان با ۱۱ مورد جدید

انفجار کرونا در مسجدسلیمان با ۱۱ مورد جدید

از تاریخ ۱۵ الی ۱۶ اردیبهشت ماه ۱۸۰ مورد جدید ابتلا به کووید ۱۹ در خوزستان شناسایی شد که با احتساب این موارد کل موارد به ۳۵۵۶ نفر افزایش یافت. موارد جدید به تفکیک شهرستان ها اهواز ۹۷ مورد شوشتر ۱ مورد ابادان ۱۲ مورد دزفول ۱۰ مورد شادگان ۲ مورد خرمشهر ۷ مورد اندیمشک […]

از تاریخ ۱۵ الی ۱۶ اردیبهشت ماه ۱۸۰ مورد جدید ابتلا به کووید ۱۹ در خوزستان شناسایی شد که با احتساب این موارد کل موارد به ۳۵۵۶ نفر افزایش یافت.

موارد جدید به تفکیک شهرستان ها
اهواز ۹۷ مورد
شوشتر ۱ مورد
ابادان ۱۲ مورد
دزفول ۱۰ مورد
شادگان ۲ مورد
خرمشهر ۷ مورد
اندیمشک ۳ مورد
هویزه ۵ مورد
باوی ۲۳ مورد
دشت آزادگان ۳ مورد
حمیدیه ۳ مورد
مسجدسلیمان ۱۱ مورد
کارون ۲ مورد و 
ماهشهر ۱ مورد بوده است.

در طول ۲۴ ساعت گذشته متاسفانه ۶ بیمار مبتلا به کووید۱۹ در خوزستان جان باختند تا فوت شدگان به ۲۴۱ مورد برسد.
در حال حاضر ۳۷۱ بیمار در بیمارستان های استان تحت درمان هستند و خوشبختانه ۲۹۴۴ بیمار با تلاش های شبانه روزی کادر درمان پس از بهبودی از مراکز درمانی استان ترخیص شدند. به گزارش خبر روز از مسجدسلیمان با مثبت اعلام شدن ۱۱مورد جدید تعداد مبتلایان به کویید ۱۹ در مسجدسلیمان به ۶۱ نفر رسید. همچنین در حال حاضر ۱۱ نفر در بیمارستان ۲۲ بهمن بستری هستند. از ابتدای شیوع بیماری کرونا تا امروز متاسفانه ۵ نفر نیز در مسجدسلیمان جان خود را از دست داده اند.
لازم به ذکر است طی روزهای گذشته در یک اظهار نظر عجیب دولت محترم با انتشار لیستی شهرستان مسجدسلیمان را به عنوان یکی از شهرهای سفید اعلام کرد که البته پس از ساعاتی رییس دانشگاه علوم پزشکی اهواز تنها شهر سفید در خوزستان را شهرستان اندیکا معرفی کرد. دکتر علی سرمست مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان مسجدسلیمان در گفتگو با خبر روز بار دیگر از مردم خواست ضمن رعایت فاصله گذاری اجتماعی بدون استفاده از ماسک و همراه داشتن مواد ضدعفونی دست از خانه خارج نشوند. وی با بیان این مطلب افزود: متاسفانه با وجود تاکید مرتب نهادهای بهداشتی مبنی بر تاثیر هنگفت کاهش تماس‌های فردی بر روند شیوع ویروس کرونا، بسیاری از مردم توصیه های بهداشتی را رعایت نمی‌کنند که این مسئله به وضوح در خیابان های اصلی شهر قابل مشاهده است.
سرمست ادامه داد: تنها راه جلوگیری و شکستن زنجیره انتقال ویروس کرونا، فاصله‌گذاری اجتماعی است و بی توجهی به این مهم زمینه افزایش بیماری کرونا را افزایش می‌دهد.
دکتر سرمست در بخش دیگری از سخنان خود در ارتباط با افزایش آمار مثبت در شهرستان مسجدسلیمان نیز اظهار کرد: بیشتر موارد مثبت اعلام شده مربوط به موارد سرپایی و مراکز ۱۶ ساعته ما هستند که با توجه به افزایش موارد تست چک شده، بیماریابی نیز بیشتر شده است. مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان وضعیت عمومی این بیماران را مساعد اعلام کرد و گفت: تقریبا وضعیت عمومی همه این بیماران خوب است و بسیاری از آنان در منزل قرنطینه هستند‌.
دکتر علی سرمست در بخش پایانی سخنان خود از مردم درخواست کرد تا با ادامه رعایت بهداشت فردی و توجه به فاصله‌گذاری اجتماعی همراه، مدافعان سلامت در مبارزه و شکست کرونا باشند. وی گفت: اگر به رفتارهای پرخطر و ممنوع شده شامل تجمع و تردد بدون فاصله گذاری اجتماعی، جلوگیری از مراسمات عزاداری و عروسی و… توجه نشود قطعا باید شاهد انتظار شیوع بیماری کرونا در همه سطوح جامعه بیش از گذشته باشیم.

طراحی وبسایت

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*