اخبار ویژه

  • شناسه : 1532
  • ۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۲۲:۲۰
  • 450 بازدید
  • ارسال توسط :
امن ترین کلید دنیا ساخته شد
امن ترین کلید دنیا ساخته شد

امن ترین کلید دنیا ساخته شد

محققان با استفاده از چاپگر سه بعدی کلیدی تولید کرده اند که ویژگی های امنیتی اش را در درون خود مخفی کرده و ساختن نمونه ای دیگر از آن غیرممکن است.

به گزارش خبر روز به نقل از دیجیتال ترندز، با ساخت چنین کلیدهایی ساخت کلید تازه از روی کلید اصلی با استفاده از عکس یک کلید به منظور سرقت توسط دزدان غیرممکن خواهد شد.

این کلیدهای خاص توسط شرکت سوئیسی به نام UrbanAlps تولید می شوند این شرکت امیدوار است از این طریق امنیت ساختمان ها و منازل را به بالاترین حد ممکن ارتقا دهد. این شرکت مدعی است کپی یا اسکن کردن این کلیدها به هیچ وجه ممکن نیست.

این کلیدها با استفاده از یک چاپگر سه بعدی مخصوص تولید فلز طراحی و عرضه شده اند که از فناوری لیزری به منظور ذوب کردن دقیق فلزات بهره می گیرد. فناوری مورد استفاده در این چاپگر برای تولید ساختارهای دقیق و پیچیده قابل استفاده بوده و می توان از این طریق اسکن سه بعدی کدهای مکانیکی را بلوکه کرد.

هزینه تولید یک جفت از این کلیدها ۲۰۰ دلار است و انتظار می رود تولید انبوه آنها در آینده نزدیک برای استفاده همگان آغاز شود.

امیر حیدری

سردبیر و مدیر بخش پشتیبانی​ فنی خبر روز، عضو هیئت تحریریه و مدیر فروش و تبلیغات شرکت رایسام، دارای سابقه ۱۳ ساله در برنامه نویسی وب، مشاوره در تبلیغات اینترنتی و فروش است. مدت ۶ سال است که در وبسایت های خبری با موضوعات تکنولوژی قلم می‌زند.

بیشتر بخوانید»  هلو هلو بپر تو گلو، خرید شارژ به راحتی آب خوردن

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*