اخبار ویژه

  • شناسه : 6224
  • ۱۷ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۹:۰۶
  • 399 بازدید
  • ارسال توسط :
المانیتور:جنجال در ایران بر سر حواشی بازی با سوریه / اقدام بی سابقه گزارشگر ورزشی تلویزیون ایران/ زنان سوری لذت بردند زنان ایرانی حسرت خوردند
المانیتور:جنجال در ایران بر سر حواشی بازی با سوریه / اقدام بی سابقه گزارشگر ورزشی تلویزیون ایران/ زنان سوری لذت بردند زنان ایرانی حسرت خوردند

المانیتور:جنجال در ایران بر سر حواشی بازی با سوریه / اقدام بی سابقه گزارشگر ورزشی تلویزیون ایران/ زنان سوری لذت بردند زنان ایرانی حسرت خوردند

اقدام مسئولان ایرانی در جلوگیری از ورود زنان ایرانی به استادیوم آزادی باعث ایجاد جنجال های بسیار شد، آن هم زمانیکه به زنان سوری اجازه ورود داده شد تا از بازی لذت ببرند.

به گزارش خبر روز، المانیتوز نوشته است: در دوم سپتامبر، سایت فروش بلیط بازی ایران و سوریه اغاز به کار کرد، این بار اما گزینه دیگری قابل مشاهده بود: زنان در کنار مردان نیز می توانستند بلیط ها را بخرند.
در ایران زنان اجازه ورود به استادیوم فوتبال را ندارند چراکه برخی از مسئولان بر این باورند که فحاشی و برخی اقدامات غیراخلاقی از سوی تماشاگران مرد ممکن است باعث توهین به زنان شود.
در همین حال، فدراسیون فوتبال ایران اعلام کرد که برنامه ای برای فروش بلیط به زنان ندارد. با این وجود، بسیاری از زنان پیش از آن اقدام به خرید بلیط کرده بودند تا بازی تیم ملی شان را ببینند.
در روز پنجم سپتامبر، چندین ساعت پیش از اغاز مسابقه، تعدادی از زنان در مقابل استادیوم ازادی تجمع کردند تا به استادیوم ورود کنند. با این حال این اتفاق نیافتاد، در مقابا، زنان سوری بدون هیچگونه تلاشی از سوی مسئولان برای جلوگیری از ورود آنها، از گیت ها عبور کردند.
بسیاری از فعالان شبکه های اجتماعی این اتفاق را برای زنان ایرانی تحقیر کننده و توهین امیز توصیف کردند، ان هم درحالیکه آن ها شاهد ورود ازادانه زنان سوری به استادیوم ازادی بودند.
چندین دقیقه پیش از شروع بازی، پیمان یوسفی گزارشگری ورزشی ایران از عدم حضور زنان ایرانی در استادیوم گله کرد، اقدامی که بی سابقه بود و توجهات بسیاری را جلب کرد.
در همین حال، تعدادی از نمایندگان زن مجلس ایران خواستار صدور مجوز برای ورود به استادیوم شدند. شهیندخت مولاوردی دستیار رئیس جمهور نیز با استناد با منشور حقوق شهروندی گفت که حضور زنان در استادیوم های ورزشی حق زنان است.
رسانه های ایرانی نیز به دقت این مسئله جنجالی را دنبال کردند. تعدادی از رسانه ها، پیروز بازی ایران و سوریه را زنان سوری عنوان کردند و برخی دیگر از پارادوکسی گفتند که از یک سو به زنان ایرانی اجازه حضور در ورزشگاه را نمی دهد و از سوی دیگر زنان سوری به راحتی از گیت ها عبور می کنند.
درحالیکه در ایران همچنان از ورود زنان به استادیوم های فوتبال جلوگیری بعمل می آید، اما محسن غرویان از روحانیون ساکن قم معقتد است که حضور زنان در استادیوم فوتبال مشکل شرعی ندارد و بر این باور است که دولت باید زمینه ها برای این اتفاق را فراهم کند. 

پریسا طاهری

مدیر مسئول خبر روز، کارشناس مدیریت فرهنگی و دارای سابقه ی ۷ ساله در هیئت های تحریریه بیش از ۵ خبرگزاری است. وی فعال اجتماعی محیط زیست بوده و ترجیحاً وقت فراغت خود را در خواندن کتاب های علمی و جامع شناختی صرف می‌کند. 

طراحی وبسایت

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*