اخبار ویژه

  • شناسه : 28960
  • ۰۱ تیر ۱۳۹۹ - ۴:۵۳
  • 55 بازدید
  • ارسال توسط :
افغانستانی‌های مقیم مشهد شش موسسه خیریه دارند
افغانستانی‌های مقیم مشهد شش موسسه خیریه دارند

افغانستانی‌های مقیم مشهد شش موسسه خیریه دارند

سرپرست اداره‌کل اتباع و مهاجران خارجی خراسان رضوی گفت: شش موسسه خیریه متعلق به اتباع کشور افغانستان در مشهد با اخذ مجوز از این اداره‌کل در حال فعالیتهای نیکوکارانه هستند. محمدتقی هاشمی روز یکشنبه در گفتگو با خبر روز نام این موسسات “سیدالشهدا (ع)، امام جواد (ع)، خیرالبشر، باقرالعلوم (ع)، سیدالمرسلین (ص) و امام علی […]

سرپرست اداره‌کل اتباع و مهاجران خارجی خراسان رضوی گفت: شش موسسه خیریه متعلق به اتباع کشور افغانستان در مشهد با اخذ مجوز از این اداره‌کل در حال فعالیتهای نیکوکارانه هستند. محمدتقی هاشمی روز یکشنبه در گفتگو با خبر روز نام این موسسات “سیدالشهدا (ع)، امام جواد (ع)، خیرالبشر، باقرالعلوم (ع)، سیدالمرسلین (ص) و امام علی (ع)” اعلام کرد.

وی افزود: شمار فعالان و اعضای هیات امنای شش موسسه خیریه فعال مهاجران افغانستانی در مشهد ۱۲۰ نفر است. سرپرست اداره‌کل اتباع و مهاجران خارجی خراسان رضوی ادامه داد: همچنین چندین موسسه فرهنگی متعلق به مهاجران افغانستانی در مشهد بطور غیررسمی فعالیت دارند.

وی گفت: این موسسه‌های فرهنگی مهاجران افغانستانی نیز درخواست مجوز برای فعالیتشان را تسلیم اداره‌کل اتباع و مهاجران خارجی خراسان رضوی کرده‌اند. هاشمی افزود: درخواست مهاجران افغانستانی برای دریافت مجوز فعالیت فرهنگی در قالب موسسه هم‌اینک در کارگروه مربوطه اداره‌کل اتباع و مهاجران خارجی خراسان رضوی در حال بررسی است.

تنها سه موسسه خیریه مهاجران افغانستانی در مشهد ظرف چهار ماه اخیر ۹۵۰ میلیارد ریال معادل ۶۰۰ هزار دلار کمک از مهاجران افغانستانی ساکن ایران و برخی کشورهای اروپایی را جمع آوری کرده و از طریق جمهوری اسلامی ایران برای هموطنان خود به میهنشان روانه کرده‌اند. افزون بر ۳۲۰ هزار مهاجر و پناهنده افغانستانی در خراسان رضوی زندگی می‌کنند که ۹۵ درصدشان ساکن مشهد هستند.

امیر حیدری

سردبیر خبر روز، مدیر فروش و تبلیغات شرکت رایسام، دارای سابقه ۱۵ ساله در برنامه نویسی وب، مشاوره در تبلیغات اینترنتی و فروش است. مدت ۸ سال است که در وبسایت های خبری با موضوعات تکنولوژی قلم می‌زند.

طراحی وبسایت

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*