اخبار ویژه

  • شناسه : 12673
  • ۱۶ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۰
  • 303 بازدید
  • ارسال توسط :
افزایش ۲ برابری بازرسی آلتراسونیک در شرکت نفت و گاز مسجدسلیمان
افزایش ۲ برابری بازرسی آلتراسونیک در شرکت نفت و گاز مسجدسلیمان

افزایش ۲ برابری بازرسی آلتراسونیک در شرکت نفت و گاز مسجدسلیمان

مدیر عامل شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان از افزایش ۲ برابری اجرای بازرسی تأسیسات فرآورشی این شرکت به روش آلتراسونیک نسبت به سال قبل خبر داد .

به گزارش خبر روز به نقل از روابط عمومی شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان ، مهندس قباد ناصری با اعلام این خبر اظهار داشت : طی این روش بازرسی بیش از ۳۶۷ هزار دسی متر مربع تأسیسات فرآورشی این شرکت شامل تسهیلات سرچاهی ، خطوط لوله ، شیرگاه ها ، سیستم های لوله کشی و تجهیزات ثابت مورد بازرسی کارشناسان این شرکت قرار گرفت .

وی با اعلام اینکه این مقدار ۲/۲ برابر بیشتر از سال قبل است افزود : این بازرسی ها با صرف زمانی معادل ۱۵۰۰ نفر روز محقق گردید و طی آن ۱۱۷۳۲ نقطه از تأسیسات فرآورشی مورد بازرسی مدون و برنامه ریزی شده کارشناسان بازرسی فنی قرار گرفت و در خاتمه با جمع آوری و آنالیز داده های مربوطه ، نقاط دارای خوردگی شناسایی و ترمیم گردید .

این مقام مسئول در شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان در خصوص مزایای بازرسی به روش آلتراسونیک نسبت به سایر روش ها گفت : بازرسی به روش آلتراسونیک یکی از از روش های به روز و فراگیر در بازرسی فنی صنایع می باشد که طی آن امواج صوتی ایجاد شده بوسیله دستگاه آلتراسونیک به داخل ضخامت قطعه ارسال می شود .

مهندس ناصری با عنوان اینکه دست کم ۱۱ نقطه از تأسیسات مختلف این شرکت دارای خوردگی شدید تشخیص داده شد افزود : این خوردگی ها که می توانست به نشت نفت و خسارت های زیست محیطی منجر شود با اقدامات بموقع کارشناسان بخش تعمیرات این شرکت ترمیم یا تعویض کردید .

وی با بیان اینکه شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان با در اختیار داشتن بیش از ۲۰۰۰ کیلومتر انواع خطوط لوله نفت وگاز و پساب صنعتی و قدمتی فراتر از ۱۱۰ سال قدیمی ترین تولید کننده نفت و گاز کشور و خاورمیانه است اظهار داشت : پایش وضعیت و تضمین سلامت عملکرد تأسیسات فرآورشی در راستای تولید ایمن و پایدار از تأسیسات و رعایت جنبه های ایمنی و زیست محیطی از اهداف و برنامه های مهم اداره بازرسی فنی این شرکت است .

مهندس ناصری با اشاره به شرایط جغرافیایی خاص و متمایز این شرکت در مقایسه با سایر شرکت های بهره بردار نفت و گاز گفت : از یک سو بیش از نیمی از چاه های و تأسیسات این شرکت مشرف به حوضه ی آبریز ۶ سد و دریاچه بزرگ کشور و در مجاورت رودخانه های دائمی و پرآب نظیر کارون ، کرخه ، دز و کرخه قرار دارد و از سوی دیگر راهبری و تولید از دومین مخزن گاز ترش جهان از نظر میزان هیدروژن سولفوره که در فاصله ی نزدیکی از شهر مسجدسلیمان واقع شده ، اهمیت و ضرورت توجه به سلامت و پایش وضعیت تأسیسات فرآورشی این شرکت را در زمینه بازرسی های مدام و برنامه ریزی شده از تأسیسات متنوع و پراکنده فرآورشی دو چندان می نماید .

پریسا طاهری

مدیر مسئول خبر روز، کارشناس مدیریت فرهنگی و دارای سابقه ی ۶ ساله در هیئت های تحریریه بیش از ۴ خبرگزاری است. فعال اجتماعی محیط زیست بوده و ترجیحاً وقت فراغت خود را در خواندن کتاب های علمی صرف می‌کند. 

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*