اخبار ویژه

  • شناسه : 10332
  • ۱۸ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۹:۲۶
  • 1063 بازدید
  • ارسال توسط :
اطلاعیه مهم ثبت احوال درباره کارت هوشمند ملی
اطلاعیه مهم ثبت احوال درباره کارت هوشمند ملی

اطلاعیه مهم ثبت احوال درباره کارت هوشمند ملی

سازمان ثبت احوال کشور در پی بروز پاره‌ای از شایعات بی اساسی در خصوص کارت هوشمند ملی و علت درج نشدن نام پدر اطلاعیه مهمی صادر کرد.

به گزارش خبر روز،  ‌­متن اطلاعیه مهمی که سازمان ثبت احوال کشور در این باره­­ برای آگاهی­ هم میهمان صادر کرد به این شرح است:‌­

بسمه تعالی

با توجه به بروز برخی شبهات و به تبع آن شایعات بی پایه و اساس مبنی بر علت عدم درج نام پدر در سامانه پیش ثبت نام کارت هوشمند ملی و به منظور تنویر افکار عمومی لازم است به استحضار مردم شریف و متدین میهن اسلامی برسانیم که به دلیل افزایش روز افزون متقاضیان پیش ثبت نام کارت هوشمند ملی، سازمان ثبت احوال کشور تصمیم گرفت به منظور روان سازی عملیات ثبت نام در سامانه مذکور و ایجاد سهولت برای هموطنان، تغییراتی را در سایت جدید اعمال نماید که برخی از آن‌ها به شرح ذیل می‌باشد:

۱. دو برابر نمودن پهنای باند اینترنتی

۲. بهبود زیرساخت سایت

۳. حذف اقلام اطلاعاتی غیر الزامی

۴. ایجاد امکان ثبت نام از روی تلفن همراه

از آنجا که مطابق آیین نامه بند «د» ماده ۴۶ قانون برنامه پنجم توسعه درج نام پدر و مادر در تراشه کارت الزامی می‌باشد، به دلیل عدم ثبت، نام مادر در سامانه پیشین لازم بود تا درج نام مادر در سایت جدید اقدام شود. شایان ذکر است نام پدر در مرحله صدور کارت شناسایی ملی (کارت قبلی) از متقاضیان جمع آوری و بر روی کارت‌ها درج شده است و این قلم اطلاعاتی مهم در کارت هوشمند ملی نیز هم بر روی کارت و هم داخل تراشه درج می‌شود؛ بنابراین نیاز به اخذ مجدد از متقاضی نیست.

قطعا مردم شریف وفهیم و ادیب واندیشمند ایران عزیز باملاحظه فیزیکی کارت‌های هوشمند ملی صادره توسط سازمان از گذشته، حال وآینده مشاهده می‌کنند که علاوه بر شماره ملی، نام و نام خانوادگی، نام پدر را نیز درج و سایر اطلاعات فردی درتراشه کارت ثبت و تاکید می‌شود این اقدام فقط به منظورعدم ترافیک غیر ضرور در پهنای باند و تسهیل در دسترسی به موقع شهروندان و تسریع در مرحله پیش ثبت نام است. از همه اصحاب رسانه و ارتباطات، صاحبان قلم و اندیشه بویژه صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران و همه کسانی که درتحقق برنامه‌های سازمان ثبت احوال مارا یاری می‌کنند صمیمانه‌ترین سپاس را تقدیم می‌داریم و امیدواریم در این اقدام ملی با ارائه پیشنهادات سازنده ما را یاری کند.  

پریسا طاهری

مدیر مسئول خبر روز، کارشناس مدیریت فرهنگی و دارای سابقه ی ۷ ساله در هیئت های تحریریه بیش از ۵ خبرگزاری است. وی فعال اجتماعی محیط زیست بوده و ترجیحاً وقت فراغت خود را در خواندن کتاب های علمی و جامع شناختی صرف می‌کند. 

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*