اخبار ویژه

  • شناسه : 16322
  • ۳۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۱:۰۳
  • 437 بازدید
  • ارسال توسط :
ارائه گزارش آتش سوزی های اخیر توسط فرماندار شهرستان مسجدسلیمان در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران استان خوزستان
ارائه گزارش آتش سوزی های اخیر توسط فرماندار شهرستان مسجدسلیمان در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران استان خوزستان

ارائه گزارش آتش سوزی های اخیر توسط فرماندار شهرستان مسجدسلیمان در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران استان خوزستان

به گزارش خبر روز، حجت الاسلام و المسلمین حیدر حجتی نیا سرپرست فرمانداری شهرستان در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران استان با موضوع پیشگیری، آمادگی و مقابله با حریق در سالن جلسات استانداری خوزستان برگزار شد، ضمن تشکر از اعضای مدیریت ستاد بحران شهرستان که با مشارکت حداکثری و شبانه روزی در اطفاء حریق های […]

به گزارش خبر روز، حجت الاسلام و المسلمین حیدر حجتی نیا سرپرست فرمانداری شهرستان در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران استان با موضوع پیشگیری، آمادگی و مقابله با حریق در سالن جلسات استانداری خوزستان برگزار شد، ضمن تشکر از اعضای مدیریت ستاد بحران شهرستان که با مشارکت حداکثری و شبانه روزی در اطفاء حریق های اخیر بسیار تلاش کردند تقدیر نمود و هنچنین از مدیریت منابع طبیعی شهرستان بصورت ویژه تقدیر بعمل آورد.
سرپرست فرمانداری مسجدسلیمان با اشاره به اینکه جنگل‌ها و مراتع سرمایه های ملی و خدادادی است و تخریب آنها موجب اثرات مخرب در اکوسیستم خواهد شد گفت: با توجه به گرم شدن هوا و افزایش احتمال آتش سوزی در مراتع و احتمال حریق در این فصل وظیفه همه آحاد مردم و دولت است تا آمادگی لازم را خصوص اطفاء حریق داشته باشند.
حجتی نیا آتش سوزی را یکی از خطرناک ترین و مخرب ترین عوامل تخریب کننده برشمرد و گفت همه ساله بخشهای وسیعی از عرصه های منابع طبیعی شهرستان مسجدسلیمان تحت تاثیر حریق قرار گرفته و خسارت سنگینی به این منابع وارد می نماید که باید شرایط و امکانات لازم جهت پیشگیری از وقوع و اطفاء حریق با بکارگیری ادوات و تجهیزات کار آمد و متناسب با شرایط منابع طبیعی را فراهم آورد .
حجتی نیا اضافه کرد ستاد مدیریت بحران شهرستان مسجدسلیمان در همین راستا اقدام به ساماندهی و ثبت ۵۷ تفاهم نامه با جوامع محلی و روستایی و تشکیل اکیپ های اطفاء حریق با عضویت اشخاص مختلف در شهرستان، ایجاد آتش بر به روش جاده ای و حذف علوفه به میزان ۲۵ کیلومتر در نقاط بحرانی حریق، برقراری کلاس های آموزشی، جلسات و همچنین انجام مانور اطفاء حریق با مدیریت رئیس ستاد بحران شهرستان و مشارکت ادارات و نهادهای مرتبط از اقدامات ستاد بحران شهرستان بوده است.


حجتی نیا در این جلسه با تاکید بر ضرورت حفظ منابع طبیعی اظهار داشت: شهرستان مسجدسلیمان با دارا بودن بیش از ۲۴۰ هزار هکتار اراضی که ۲۱۰ هزار از آن (جنگل –مرتع) و ۳۰ هزار آن مستثنیات است دارای شرایط ویژه و خاصی می باشد.
وی افزود: در بحث حریق، شهرستان دارای  چند نقطه بحرانیاست که طی چند روز گذشته تعداد ۴۷ فقره حریق به مساحت ۴۱۰/۳ هکتار در این نقاط داشته ایم که در بخش مرکزی ۲۴ فقره و در بخش گلگیر ۱۷ فقره و همچنین بخش عنبر ۷ فقره حریق بوده است.


حجتی نیا با اشاره به بارندگی های سال زراعی جاری با اشاره به راه کار های برای مقابله با آتش سوزی اظهار داشت: تهیه بانک اطلاعاتی و آموزش نیروهای محلی  ،استفاده از ظرفیت شوراها ودهیاران، اطلاع رسانی به کشاورزان ،امحا پوشش گیاهی کنار جاده ها، تقویت نیروهای دیده بان و استفاده از ظرفیت بسیج، لزوم همکاری هوانیروز جهت هلی بورد نیرو و اتلاف زمان واطفاء درکمترین زمان ممکن مخصوصا” در مناطق کوهستانی از مهمترین راهکار های مقابله با حریق در این شهرستان می باشد.
حجتی نیا با بیان اینکه با توجه به گستردگی وپراکندگی عرصه های منابع طبیعی، امکانات شهرستان پاسخگو نمی باشد گفت: مسئولین استانی باید در راستای تجهیز ستادمدیریت بحران و اداره منابع طبیعی شهرستان چه از لحاظ وسائط نقلیه موتوری و چه امکانات اطفاء حریق اهتمام لازم را به کار بگیرند.

امیر حیدری

سردبیر خبر روز، مدیر فروش و تبلیغات شرکت رایسام، دارای سابقه ۱۵ ساله در برنامه نویسی وب، مشاوره در تبلیغات اینترنتی و فروش است. مدت ۸ سال است که در وبسایت های خبری با موضوعات تکنولوژی قلم می‌زند.

طراحی وبسایت

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*