اخبار ویژه

  • شناسه : 189
  • ۲۴ فروردین ۱۳۹۶ - ۰:۳۵
  • 352 بازدید
  • ارسال توسط :
احتمال لغو تحریم‌های کشاورزی علیه ترکیه
احتمال لغو تحریم‌های کشاورزی علیه ترکیه

احتمال لغو تحریم‌های کشاورزی علیه ترکیه

وزیر اقتصاد ترکیه اعلام کرد: نمایندگان دو کشور روسیه و ترکیه هفته آینده با یکدیگر دیدار کرده و راه‌های تحکیم مناسبات اقتصادی دو جانبه را مورد بررسی قرار خواهند داد.

به گزارش خبر روز به نقل از حریت، نیهات زبکچی وزیر اقتصاد ترکیه اعلام کرد: هیأت‌های دو کشور ترکیه و روسیه هفته آینده برای بررسی تحکیم روابط اقتصادی دو جانبه با یکدیگر دیدار خواهند کرد.

وی افزود: این هیأت‌ها همچنین قصد دارند درباره اعمال تحریم واردات محصولات کشاورزی ترکیه توسط روسیه مذاکراتی را انجام دهند.

جزئیات مذاکرات پیش‌ روی دو کشور هنوز مشخص نشده است و وزیر اقتصاد ترکیه تنها به برگزاری این دیدار طی هفته آینده بسنده کرد.

وی ادامه داد: هیچ کشوری نمی‌تواند با اعمال تحریم‌ها پیروز شود و بالعکس هر دو طرف از این مسئله متضرر خواهند شد و در صورتی که محدودیت‌های اعمال شده برطرف شود به نفع همه خواهد بود.

زبکچی تأکید کرد: از زمان عادی‌سازی روابط بین ترکیه و روسیه تقاضای بالایی برای لغو تحریم‌های اعمال شده از سوی روسیه علیه ترکیه به وجود آمده است علی‌رغم این حجم افزایش امیدواری هنوز اهداف مطلوب تحقق نیافته‌ است.
   

پریسا طاهری

مدیر مسئول خبر روز، کارشناس مدیریت فرهنگی و دارای سابقه ی ۷ ساله در هیئت های تحریریه بیش از ۵ خبرگزاری است. وی فعال اجتماعی محیط زیست بوده و ترجیحاً وقت فراغت خود را در خواندن کتاب های علمی و جامع شناختی صرف می‌کند. 

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*